ماشین سفر در زمان هوش مصنوعی اختراع شد!

سلفی عجیب و غریب با ژولیوس سزار و مصریان باستان + عکس

سلفی عجیب و غریب با ژولیوس سزار و مصریان باستان + عکس

رسانه قطبنما: وقتی درباره هوش مصنوعی صحبت می‌کنیم، گویی هر چیزی ممکن است؛ حتی ساخت یک ماشین سفر در زمان! کافی است یک ابزار هوش مصنوعی را انتخاب کنید تا شما هم ماشین سفر در زمان هوش مصنوعی خودتان را بسازید.

این دقیقا کاری است که یک هنرمند ناشناس انجام داده است؛ فردی که نه اسمی از او داریم و نه تصویری؛ اما این روزها، تصویر سلفی‌های حیرت‌انگیزش با اینشتین، مصریان باستان، ژولیوس سزار، محمدعلی کلی و حتی یک دایناسور در حساب کاربری‌اش در اینستاگرام با عنوان «Stelfie» خبرساز شده است! سلفی‌هایی که در حساس‌ترین لحظات تاریخ ثبت شده و شما را به گذشته می‌برد. 

به گزارش «رسانه قطبنما»، این هنرمند برای تولید این سلفی‌های دقیق و جذاب از ابزار هوش مصنوعی Stable Diffusion استفاده کرده است؛ یک ابزار هوش مصنوعی رایگان که توضیحات متنی را به تصویر تبدیل می‌کند و حتی می‌توانید به‌صورت آفلاین نیز از آن برای تولید تصاویر حرفه‌ای استفاده کنید. مسافر زمان ما نیز از این ابزار استفاده کرده است تا وقتی‌که در عصر یخبندان از یک ماموت فرار می‌کند، یا هنگام ساخته‌شدن اهرام ثلاثه در مصر، کشتیرانی با وایکینگ‌ها، بازدید از اسب معروف تروا و لحظات متعدد دیگری در طول تاریخ، چند عکس سلفی زیبا و البته کمی خنده‌دار ثبت کند. 

به‌گزارش «رسانه قطبنما»، این هنرمند ناشناس از چهره واقعی خود در سلفی‌های تاریخی استفاده نمی‌کند؛ در عوض، او از چهره‌ای استفاده می‌کند که با ابزار Character Creator تولید شده است، سپس او از ترکیب ابزار هوش مصنوعی تولید عکس Stable Diffusion، فتوشاپ و یک مدل هوش مصنوعی سفارشی برای ایجاد عکس‌های نهایی استفاده می‌کند.
به‌گفته این هنرمند تولید هر عکس سلفی با کمک هوش مصنوعی بین ۱ تا ۳ ساعت و ویرایش جزئیات سلفی‌ها گاهی تا ‌۱۵ ساعت طول می‌کشد؛ درواقع این سلفی‌ها، حاصل تلاش مشترک این هنرمند و هوش مصنوعی است.

اما چرا سلفی با تاریخ؟ این هنرمند در مصاحبه‌ای در پاسخ به این سوال گفته است: «Stelfie به یادمان می‌آورد که همه ما به‌دلیل آنچه در گذشته اتفاق افتاده است، اینجا هستیم. هر عملی که انجام می‌دهیم و هر کلمه‌ای که می‌گوییم، فردای ما را شکل می‌دهد. Stelfie تنها به ما یادآوری می‌کند از لحظه‌ای که اکنون در آن زندگی می‌کنیم لذت ببریم اما در عین‌حال از این واقعیت آگاه باشیم که این ما هستیم که باید آینده را بسازیم.»

در ادامه می‌توانید تصاویری از این سلفی‌های هیجان‌انگیز را ببینید:

سفلی با هوش مصنوعی

سفر در زمان با کمک هوش مصنوعی

سلفی در گذر تاریخ با هوش مصنوعی

سلفی با هوش مصنوعی

سلفی با هوش مصنوعی - سفر در زمان

سلفی با هوش مصنوعی - سفر در زمان

سفلی با هوش مصنوعی - سفر در زمان

سلفی با هوش مصنوعی - سفر در زمان

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی + ۲۸ سایت و اپلیکیشن

مطالب مرتبط