ترافیک هوایی خاورمیانه تا سال ۲۰۴۰، سه برابر می‌شود

هجوم مسافران آینده به خاورمیانه

هجوم مسافران آینده به خاورمیانه

رسانه قطبنما: بر اساس گزارش شورای بین‌المللی فرودگاه‌ها (ACI)، تقاضای سفرهای هوایی در سراسر جهان تا ۲۰ سال آینده تقریبا ۲ برابر خواهد شد و در این بین منطقه آسیا-اقیانوسیه و خاورمیانه ۵۸ درصد از کل سفرهای هوایی را به خود اختصاص خواهند داد. 

به گزارش Breaking Travel News و طبق تخمین این شورا، پیش‌بینی می‌شود تقاضای سفرهای هوایی از ۹.۲ میلیارد مسافر در سال ۲۰۱۹ میلادی به حدود ۱۹ میلیارد مسافر در سال ۲۰۴۰ میلادی افزایش یابد. همچنین انتظار می‌رود از این حجم مسافر، تا سال ۲۰۴۰ میلادی فرودگاه‌های خاورمیانه در مجموع ۱.۱ میلیارد مسافر را جابه‌جا کنند که در مقایسه با ۵۰۵ میلیون مسافری که فرودگاه‌های این منطقه در سال ۲۰۱۹ میلادی جابه‌جا کرده‌اند، ۳۰۰ درصد بیشتر است. 

کارشناسان صنعت هوایی معتقدند خاورمیانه یک محور ایده‌آل برای سفرهای هوایی و یک چهارراه جغرافیایی برای هواپیماهاست؛ چرا که به‌راحتی می‌توانند از این منطقه در عرض تقریبا ۸ ساعت، خود را به همه نقاط آسیا، آفریقا و اروپا برسانند.

استفانو بارونچی (Stefano Baronci)، مدیرکل آسیا و اقیانوسیه شورای بین‌المللی فرودگاه‌ها، با اشاره به اینکه خاورمیانه باید خود را برای هجوم مسافران آینده آماده کند، می‌گوید: «بهبود مداوم تعداد مسافران در این منطقه نشانه مثبتی از بهبود پایدار صنعت هوایی پس از تلاش‌های طولانی برای جلب دوباره اعتماد مسافران است.» به‌گفته بارونچی، مسیر بهبود کامل اتصالات جهانی طولانی است و تا حد زیادی به تصمیم چین برای اتصال مجدد به شبکه هوایی جهان بستگی دارد.

آخرین اخبار حمل‌ونقل گردشگری را از «رسانه قطبنما» دنبال کنید. 

مطالب مرتبط