برقراری پرواز مستقیم فلای دبی از کرمان

برقراری پرواز مستقیم فلای دبی از کرمان

رسانه قطبنما: در همایش سرمایه‌گذاری و توسعه کرمان‌ آیدکس ۲۰۲۴، زمینه تفاهم با «شرکت هواپیمایی فلای‌دبی» (Fly Dubai) برای راه‌اندازی خط هوایی مستقیم و پایدار در مسیر کرمان - دبی فراهم شد. در این نشست که با حضور استاندار کرمان، نمایندگان اتاق کرمان، نایب رئیس اتاق ایران و مدیرعامل شرکت هواپیمایی فلای‌دبی برگزار شد، زمینه انعقاد قرارداد راه‌اندازی این مسیر پروازی بررسی شد.

به‌گزارش «رسانه قطبنما» به‌نقل از اقتصاد کرمان، در این نشست استاندار کرمان با بیان اینکه نیمی از ظرفیت‌های معدنی ایران و شرکت‌های بزرگی در استان کرمان مستقر هستند، گفت: «این شرکت‌ها با شرکای خارجی خود در ارتباط مستمر بوده و بیشتر آن‌ها در دبی نمایندگی دارند که این جریان ظرفیت قابل توجه مسافری برای شرکت هواپیمایی فلای‌دبی خواهد بود.»
رئیس اتاق کرمان نیز درباره توجیه اقتصادی راه‌اندازی پرواز مستقیم کرمان-دبی افزود: «وجود انواع ظرفیت‌های گردشگری و تجاری این توجیه را برای شرکت فلای‌دبی ایجاد کرده است. فرودگاه شهر کرمان یک فرودگاه بین‌المللی است و علاوه بر آن ۴ فرودگاه دیگر در این استان فعال هستند؛ بنابراین ظرفیت و زیرساخت مناسب برای برقراری این پرواز خارجی به کرمان وجود دارد.» وی همچنین ظرفیت‌های گردشگری استان را قابل توجه توصیف کرد که می‌تواند یک مقصد جذاب گردشگری باشد.
در پایان این نشست نیز مدیرعامل شرکت هواپیمایی فلای‌دبی با تأکید بر این که نگاه شرکت به راه‌اندازی این خط هوایی مستقیم، مثبت است، گفت: «امروز فلای‌دبی به ۱۲۵ مقصد پرواز دارد و رویکرد شرکت، نسبت به این جریان مثبت است. با این حساب باید مطالعات و بررسی‌های لازم، انجام و مقدمات برای برقراری این خط هوایی فراهم شود.»

پرواز مستقیم بین کرمان و دبی تا قبل از همه‌گیری کرونا وجود داشت و هفته‌ای دو پرواز توسط شرکت هواپیمایی ماهان بین کرمان و دبی انجام می‌شد.

اخبار حمل‌ونقل گردشگری را در «رسانه قطبنما» بخوانید.

مطالب مرتبط