۵ جاذبه گردشگری جدید قطر برای جام جهانی ۲۰۲۲

۵ جاذبه گردشگری جدید قطر برای جام جهانی ۲۰۲۲

رسانه قطبنما: پیش از آغاز جام جهانی فوتبال قطر ۲۰۲۲ در ماه نوامبر ۲۰۲۲ (آبان ۱۴۰۱)، مجموعه‌ای از جاذبه‌های گردشگری جدید در سراسر این کشور افتتاح خواهد شد. از سرزمین عجایب زمستانی و خورشیدی گرفته تا بهشت ​​ورزش‌های آبی، این جاذبه‌ها هر کدام ویژگی‌ خاصی دارند و مناسب انواع مسافران هستند. 

یک سال پس از بازگشایی مرزهای قطر به روی جهان در ۱۲ جولای ۲۰۲۱ (۲۱ تیر ۱۴۰۰)، گردشگری قطر جدیدترین جاذبه‌ها را به جهانیان نشان خواهد داد؛ جاذبه‌هایی که بر اساس استراتژی توسعه گردشگری گسترده در چند سال اخیر ساخته شده‌اند. قطر قصد دارد از حضور بیش از یک میلیون بازدیدکننده پیش‌بینی‌شده برای جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ استفاده کند و با سرمایه‌گذاری بر آن گنجینه‌های پنهان و پتانسیل گردشگری خود را به جهان نشان دهد.

برتولد ترنکل، مدیر اجرایی گردشگری قطر ضمن ابراز امیدواری به پیشرفت گردشگری قطر، عنوان کرده که در جاذبه‌‌های جدید قطر، سواحلی برای افرادی که به‌دنبال آفتاب، دریا و شن و ماسه هستند، پارک‌های موضوعی و ورزش‌های آبی برای افراد ماجراجو و تعداد بسیاری ریزورت، اسپا و رستوران‌های جدید برای بازدیدکنندگانی که به‌دنبال تفریح و آرامش هستند، ایجاد شده است.

۵ جاذبه‌ای که در آینده قطر افتتاح خواهد شد، شامل موارد زیر است:

سرزمین عجایب زمستانی

جاذبه های قطر در جام جهانی ۲۰۲۲

سرزمین عجایب زمستانی دوحه قرار است اواخر امسال در یک جزیره شنی راه‌اندازی شود. در سرزمین عجایب زمستانی دوحه مسافران به جای دمای بسیار سرد و یخی، می‌توانند در دمای متوسط ​​۲۰ درجه سانتی‌گراد در ساحل استراحت کنند. سرزمین عجایب زمستانی دوحه دارای کلبه‌های ساحلی، رستوران‌ها، بازی‌های جشنواره‌ای، ۵۰ وسیله سواری و انواع کافه‌ خواهد بود.

این جاذبه با مساحت ۲۰۰ هزار متر مربع در نزدیکی شهر لوسیل در شمال پایتخت قطر قرار دارد و توسط گروه IMG (گروه بازاریابی بین‌المللی) اداره می‌شود. 

ساحل کایت فویرط

جاذبه های جام جهانی قطر

ساحل کایت فویرط یا FKB یک ریزورت ساحلی در فویرط (Fuwairit) قطر است. فویرط یک دهکده ساحلی است که در شمال دوحه قرار دارد. این دهکده با بادهای مداوم، آب‌های اقیانوس و شن‌های نرم خود، گزینه‌ای مناسب برای کایت‌ سواری است. این ریزورت بر اساس سبک زندگی کایت‌ سوارها طراحی شده و به امکاناتی نظیر استودیوی یوگا، سالن بدنسازی کاملا مجهز، رستوران، استخر و… مجهز است.

مخفیگاه البراری

این مخفیگاه اولین در نوع خود در قطر خواهد بود که تجربیات جذابی از طبیعت، پایداری و مهمان‌نوازی لوکس را در یک ریزورت زیبا و منطقه حفاظت‌ شده ارائه می‌کند.  

این مخفیگاه توسط تپه‌های شنی سر، ۲۱ اقامتگاه مجلل با استخرهای خصوصی، احاطه شده است. تماشای ستارگان، بالون‌سواری در هوای گرم و پیاده‌روی در صحرا، در کنار درمان‌های اسپا و تجربه‌های آشپزی هیجان‌انگیز، از جمله تجربیات پیشنهادی این مخفیگاه است.

جزیره قطیفان شمالی

جاذبه های جدید قطر در جام جهانی ۲۰۲۲

جزیره قطیفان شمالی که به‌عنوان اولین «جزیره سرگرمی» در قطر نام‌گذاری می‌شود، دارای هتل‌های شناور، کلاب‌های ساحلی و پارک آبی با ۳۶ وسیله بازی است؛ از جمله منطقه «The Icon Tower» که با سرسره‌ای به ارتفاع ۸۵ متر، در نوع خود بلندترین سرسره در جهان است. این جزیره که بیش از ۱.۳ میلیون متر مربع مساحت دارد به استادیوم لوسیل نزدیک است؛ استادیومی که فینال جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در آن برگزار خواهد شد.

پروژه ساحل شمالی خلیج غربی

جاذبه های گردشگری قطر در جام جهانی ۲۰۲۲

این پروژه جدید، ۴۰ هزار متر مربع از یک ساحل جذاب در قلب دوحه را پوشش می‌دهد. مناطق ساحلی عمومی و خصوصی این پروژه، ۳ تجربه ساحلی با طیف گسترده‌ای از غذاها و نوشیدنی‌ها به مهمانان ارائه می‌دهند.

این ریزورت‌ها و جاذبه‌های جدید به انبوهی از مراکز افتتاح شده در قطر در چند سال گذشته افزوده شده‌اند. در مارچ ۲۰۲۲ میلادی، موزه ورزشی و المپیک ۱-۲-۳ قطر به‌عنوان یکی از نوآورترین موزه‌های ورزشی جهان راه‌اندازی شد. در سال ۲۰۲۱ نیز یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های موضوعی منطقه با عنوان «آبشار صحرا و پارک ماجراجویی» (Desert Falls Water & Adventure Park) با ۲۸ سرسره و وسایل بازی افتتاح شد. تابستان گذشته نیز یک پارک موضوعی به‌نام کوئست دوحه (Quest Doha) با بلندترین ترن هوایی سرپوشیده جهان رونمایی شد.

قطر اعلام کرده که رویدادهای هیجان‌انگیز بسیاری  پس از جام جهانی ۲۰۲۲ در این کشور برگزار خواهند شد. به‌عنوان مثال، این کشور از سال ۲۰۲۳ به‌مدت حداقل یک دهه میزبان مسابقات بزرگ فرمول ۱ قطر، همراه با نمایشگاه بین‌المللی خودروی ژنو خواهد بود.

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

انواع هتل های قطر برای جام جهانی ۲۰۲۲ + قیمت

مطالب مرتبط