رونمایی از پروژه رویایی «جزایر دبی» (Dubai Islands)

رونمایی از پروژه رویایی «جزایر دبی» (Dubai Islands)

رسانه قطبنما: شرکت اماراتی «نخیل» (Nakheel)، از طرح جدید «جزایر دبی» (Dubai Islands) رونمایی کرد. این شرکت که پروژه‌های بزرگی همچون جزیره مصنوعی «پالم جمیرا» (Palm Jumeirah) را در کارنامه دارد، افزایش تقاضا برای املاک لوکس را از دلایل اصلی اجرای این طرح عنوان کرده و قرار است در پروژه جزایر دبی مفهوم زندگی در کنار ساحل را بازتعریف کند.

جزایر دبی در امتداد خط ساحلی شمالی این امارت واقع شده و در فاصله کوتاهی از فرودگاه بین‌المللی دبی، منطقه جمیرا و داون‌تاون دبی قرار دارد.

طرح جزایر دبی شامل ۵ جزیره با مساحت ۱۷ کیلومترمربع است و انواع مراکز فرهنگی، بیش از ۲۰ کیلومتر سواحل ورزشی و تفریحی، کلاب‌های ساحلی، ۲ کیلومترمربع پارک و زمین‌های گلف مشرف به خلیج فارس، مسیرهای دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی، امکان دسترسی آسان به شهر و فرودگاه و تجربه زندگی نوآورانه را در خود جای خواهد داد.

این جزایر همچنین، خانه بیش از ۸۰ هتل و اقامتگاه، از جمله ریزورت‌های سلامت، بوتیک هتل‌ها، هتل‌های خانوادگی و هتل‌های سازگار با محیط‌ زیست خواهد بود تا با افزایش تعداد هتل‌های دبی، بخش گردشگری و مهمان‌نوازی این مقصد جهانی را بیش از پیش بهبود بخشد. 

جزایر دبی که در ابتدا «جزایر دیره» نامیده می‌شد، در راستای اهداف «طرح جامع شهری ۲۰۴۰ دبی» تعریف شده و قصد دارد موقعیت این شهر را به‌عنوان مقصد منتخب گردشگران و سرمایه‌گذاران سراسر جهان تقویت کند.

تحلیلگران و کارشناسان املاک می‌گویند با بهبود اقتصاد دبی در سال گذشته، بازار املاک این امارت، به‌طور کلی، و بخش املاک لوکس، به‌طور خاص، در یک سال گذشته جهش قوی داشته و پیش‌بینی می‌شود رکورد جدیدی در سال ۲۰۲۲ به ثبت برساند.

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

بزرگ‌ترین چرخ‌ و فلک جهان : چرخ و فلک عین دبی

مطالب مرتبط