از ۳ تا ۱۰ یورو : هزینه ورود به ونیز

بازدید از ونیز از ژانویه ۲۰۲۳ پولی می‌شود

بازدید از ونیز از ژانویه ۲۰۲۳ پولی می‌شود

رسانه قطبنما: مقامات ونیز اعلام کرده‌اند که از ۱۶ ژانویه ۲۰۲۳ (۲۶ دی ۱۴۰۱)، مسافران یک‌روزه این شهر باید ‌برای بازدید رزرو انجام دهند و هزینه ورودی پرداخت کنند. 

به‌گزارش یورونیوز، هزینه ورودی تنها برای مسافران روزانه اعمال می‌شود و برای افرادی که قصد دارند در این شهر اقامت کنند و از قبل مالیات گردشگری پرداخت کرده‌اند، اعمال نخواهد شد. مقامات ونیز امیدوارند با این اقدام مشکلات گردشگری خارج از ظرفیت (Over Tourism) در مرکز این شهر تاریخی کاهش یابد. 

چه کسانی برای بازدید از ونیز باید بلیط تهیه کنند؟

براساس این خبر، مسافرانی که قصد بازدید از شهر تاریخی ونیز را دارند، باید بازدید خود را ثبت کنند. در عین حال، افرادی که تصمیم دارند شب را در ونیز اقامت کنند، نیازی به پرداخت هزینه ورودی ندارند.

همچنین بازدیدکنندگانی که با وسایل حمل‌و‌نقل عمومی و خصوصی وارد این شهر می‌شوند نیز باید از قبل رزرو انجام دهند. علاوه بر آن افرادی که قصد دارند از جزایر اطراف مانند بورانو و مورانو دیدن کنند، باید علاوه بر ثبت‌نام، هزینه ورودی پرداخت کنند. 

مقامات ونیز تاکید کرده‌اند که برخی از مسافران روزانه از جمله ساکنان منطقه ونتو، دانش‌آموزان و افرادی که قصد ملاقات اعضای خانواده خود را دارند از پرداخت هزینه ورودی معاف هستند و تنها باید رزرو انجام دهند.

شورای محلی خاطرنشان کرده است که محدودیتی برای تعداد بازدیدکنندگان وجود نخواهد داشت و تنها در صورتی که تعداد بازدیدکنندگان در یک روز خاص به تعداد معینی برسد، هزینه ورودی افزایش خواهد یافت.

نحوه تهیه بلیط برای بازدید از ونیز

به گزارش «ایسنا»، بازدیدکنندگان می‌تواند از پاییز ۱۴۰۱، در یک سیستم رزرو آنلاین چند‌زبانه، سفر خود به ونیز را رزرو کنند. بازدیدکنندگان پس از رزرو، یک کد QR دریافت خواهند کرد که به‌عنوان بلیط عمل می‌کند و باید به کنترل‌کنندگان بلیط ارائه شود.

همچنین ممکن است برای افرادی که با وسایل حمل‌و‌نقل عمومی وارد این شهر می‌شوند، امکان خرید کارت ورودی همزمان با بلیط سفر وجود داشته باشد. اگر این سرویس در دسترس نباشد، اپراتورهای حمل‌و‌نقل عمومی با اعلام اطلاعیه‌هایی، الزام رزرو را به مسافران یادآور می‌شوند. 

هزینه ورود به ونیز چقدر است؟

مقامات این شهر اعلام کرده‌اند که هزینه بلیط‌ها متناسب با فصل از ۳ تا ۱۰ یورو متغیر است. به‌گزارش یورونیوز، در فصل‌های شلوغ، بازدیدکنندگان ملزم به پرداخت مبالغ بالاتری خواهند بود. این مسئله زمانی اتفاق می‌افتد که تعداد بازدیدکنندگانی که برای ورود به شهر ثبت‌نام می‌کنند از آستانه خاصی که هنوز اعلام نشده است، فراتر رود.

همچنین ممکن است در دوره‌هایی بازدیدکنندگان رزرو انجام دهند، اما نیازی به پرداخت هزینه نداشته باشند. این مسئله نیز زمانی اتفاق می‌افتد که تعداد بسیار کمی از مسافران روزانه وارد شهر شوند.

نحوه بررسی بلیط‌ها

به‌منظور بررسی بلیط‌های ورودی، کنترل‌کننده‌های بلیط در سراسر این شهر تاریخی حضور خواهند داشت و بلیط‌های بازدیدکنندگان یا مدارک معافیت آن‌ها را بررسی خواهند کرد.

مقامات ونیز اعلام کرده‌اند که در نقاط ورودی شهر مانند پایانه اتوبوس پیازاله روما یا ایستگاه راه‌آهن، اطلاعیه‌هایی برای یادآوری به بازدیدکنندگان نصب خواهد شد. بازدیدکنندگانی که بدون رزرو و پرداخت وارد این شهر شوند، باید کل هزینه ۱۰ یورو را پرداخت کنند و مشمول جریمه‌هایی از ۵۰ تا ۳۰۰ یورو نیز خواهند شد.

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

بابا نوئل گردشگران را به میلان دعوت می کند + ویدیو
 
 

مطالب مرتبط