پیش بینی میزبانی کرمان از ۱۵۰۰ گردشگر جام جهانی

پیش بینی میزبانی کرمان از ۱۵۰۰ گردشگر جام جهانی

رسانه قطبنما: مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمان اعلام کرد که این استان یکی از ۶ استانی است‌ که میزبان گردشگران جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خواهد بود.

در آستانه جام جهانی قطر ۲۰۲۲، مسئولان ایرانی در حال انجام رایزنی‌های لازم برای آماده‌سازی ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های گردشگری به منظور تسهیل ورود گردشگران جام جهانی قطر به ایران هستند. در این میان، فریدون فعالی، مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمان خبر داده است که این استان نیز از میزبانان گردشگران جام جهانی فوتبال خواهد بود.

به‌گفته فعالی، بر اساس برآورد اولیه، هزار و ۵۰۰ نفر از تماشاچیان جام جهانی قطر به استان کرمان می‌آیند؛ در این راستا امکان صدور ویزای فرودگاهی برای حضور این گردشگران در کرمان فراهم خواهد شد. همچنین برقراری پرواز مستقیم از قطر به کرمان نیز در حال پیگیری است.

فعالی تاکید کرد: «همزمان با حضور گردشگران در استان کرمان باید فستیوال، نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و جشنواره‌های مختلف در این استان برگزار و در عین حال،  برنامه‌های متنوع فرهنگی اجرا شود تا اصالت و فرهنگ کرمانی را به گردشگران خارجی معرفی کنیم.»

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمان همچنین افزود که هفته آینده گروهی ۱۰ نفره متشکل از عوامل دست‌اندرکار برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری وارد استان کرمان می‌شوند. او تاکید کرد که همه دستگاه‌های مرتبط، از جمله شهرداری، باید برای حضور گردشگران با این اداره‌کل همکاری داشته باشند تا بتوان از این فرصت به وجود آمده استفاده کرد.

فعالی با اشاره به اینکه دفاتر خدمات مسافرتی استان کرمان بسته‌های گردشگری خود را برای حضور گردشگران آماده می‌کنند، افزود: «کلیپ‌های متفاوتی از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی این کرمان به‌صورت دو زبانه تهیه شده که در اختیار گردشگران قرار خواهد گرفت.»

وی اظهار امید کرد که با انجام پرواز مستقیم قطر به کرمان می‌توان شاهد حضور دوباره گردشگرانی که به کرمان می‌آیند نیز بود.

جام جهانی فوتبال از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آبان تا ۲۷ آذر ۱۴۰۱) در قطر برگزار خواهد شد.

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

انواع هتل های قطر برای جام جهانی ۲۰۲۲ + قیمت

مطالب مرتبط