رونمایی از بزرگ‌ترین نمایشگر کروی جهان در لاس‌وگاس + ویدیو

رونمایی از بزرگ‌ترین نمایشگر کروی جهان در لاس‌وگاس + ویدیو

رسانه قطبنما: بزرگ‌ترین نمایشگر کروی جهان در لاس‌وگاس برای اولین بار به مناسب روز استقلال آمریکا نمایش خیره‌کننده‌ای به اجرا گذاشت. به گزارش ایسنا، اگرچه بزرگ‌ترین نمایشگر کروی زمین که «MSG Sphere» نام دارد، تا چند ماه دیگر به‌طور رسمی افتتاح نمی‌شود اما ساکنان و گردشگران روز سه‌شنبه نگاهی به این جاذبه‌ گردشگری داشتند. این کره‌ نورانی قرار است در روز ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی به‌طور رسمی افتتاح شود. 

این توپ غول پیکر طی رویدادی ویژه در روز چهارم جولای ۲۰۲۳ میلادی، نماهای زیادی از جمله پرچم آمریکا، کره‌ چشم، توپ بسکتبال و حتی خود زمین را به نمایش گذاشت. این نمایش با جمله‌ «سلام جهان» (Hello World) آغاز شد و با نمایش آتش‌بازی‌های خیره کننده ادامه یافت.

نمایشگر Sphere با ارتفاع ۱۱۱ متر و عرض ۱۵۷ متر، بزرگ‌ترین نمایشگر کروی جهان است و بزرگ‌ترین چراغ‌های ال‌ای‌دی (LED) را نیز به ابعاد یک توپ هاکی در خود جای داده که تعداد آن‌ها ۱.۲ میلیون عدد است.

این نمایشگر کروی جذاب قرار است میزبان برنامه‌های مختلفی مثل پخش موسیقی زنده، فیلم و رویدادهای ورزشی از جمله بوکس و هنرهای رزمی ترکیبی باشد. شرکت‌کنندگان می‌توانند اجرای زنده‌ هنرمندان را در این صفحه نمایش ال‌ای‌دی ۱۶K تماشا کنند که انیمیشن‌ و تصاویر را به‌صورت ۳۶۰ درجه پخش کرده و اجراکنندگان را از نمای نزدیک نشان می‌دهد. این نمایشگر کروی بیش از۱۶۰ هزار بلندگو دارد و تجربه‌ای ۴ بعدی را با صندلی‌هایی که می‌لرزند، ارائه می‌دهد.

بازدیدکنندگان می‌توانند از فضای داخلی این نمایشگر نیز بازدید کنند. این مکان می‌تواند نزدیک به ۱۸ هزار نفر را در خود جای دهد و وقتی درون آن قرار بگیرید نمایشگرها کاملا شما را احاطه می‌کنند.

نمایشگر کره‌ای MSG Sphere متعلق به شرکت Sphere Entertainment است. براساس گزارش‌ها، ساخت این کره ۲.۳ میلیارد دلار هزینه داشته است. 

اخبار گردشگری را در «رسانه قطبنما» بخوانید.

مطالب مرتبط