پروژه ماه دبی یا Moon Dubai چیست + عکس

پروژه ماه دبی یا Moon Dubai چیست + عکس

رسانه قطبنما: شرکت معماری کانادایی «Moon World Resorts»، از ساخت پروژه ۵ میلیارد دلاری «ریزورت ماه دبی» یا «مون دبی» (Moon Dubai) در امارات متحده عربی و امیرنشین دبی خبر داد. این پروژه با ۲۲۴ متر ارتفاع، در قالب یک استراحتگاه لوکس طراحی شده و ظرفیت پذیرش ۱۰ میلیون بازدید‌کننده در طول سال را دارد.

به گزارش «عربین بیزینس»، ساندرا جی. متیوز (Sandra G. Matthews) و مایکل آر. هندرسون (Michael R. Henderson) که وظیفه طراحی این پروژه را بر عهده دارند، ساخت پروژه ماه دبی را اقدامی ارزشمند و تاثیر‌گذار در صنعت مهمان‌نوازی، سرگرمی، جاذبه‌ها، آموزش، فناوری، محیط‌ زیست و گردشگری فضایی این مقصد عنوان کرده‌اند. به‌گفته آن‌ها، Moon Dubai بزرگترین و موفق‌ترین پروژه گردشگری مدرن در خاورمیانه و شمال آفریقا است که باعث دوبرابر شدن‌ تعداد بازدید‌های سالانه دبی خواهد شد. 

این پروژه از ۳۰۰ اقامتگاه‌های خصوصی و لوکس به نام «ویلاهای آسمان» (Sky Villa) تشکیل شده و برای خرید، در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. مالکان این واحد‌ها در باشگاه اعضای خصوصی ماه دبی نیز عضو خواهند شد.

انتظار می‌رود سالانه ۲.۵ میلیون مهمان برای تجربه گردشگری فضایی بر روی زمین، به این ریزورت سفر کنند. مهمانانی که از این پروژه بازدید می‌کنند، می‌توانند از خدمات متنوعی مانند اسپا و سلامتی، کلوپ شبانه، مرکز رویداد‌ها، بخش ملاقات‌های جهانی، لانژ (سالن استراحت) و یک گردش داخلی به نام «Moon Shuttle» بهره‌مند شوند. با این حال، جزئیات این گردش هنوز اعلام نشده است. 

مون دبی Moon Dubai

ماه دبی که با تمرکز بر معماری، مهندسی، طراحی و فناوری پیشرو ساخته شده، یک منطقه آموزشی برای آژانس‌های فضایی مختلف و فضانوردان نیز خواهد داشت. شرکت Moon World Resorts قصد دارد در سال ۲۰۲۳ میلادی با برگزاری یک Road-Show یا نمایش خیابانی، روند کاری این پروژه را به نمایش بگذارد. طبق گفته طراحان این پروژه، یکی از این نمایش‌‌ها در منطقه منا و احتمالاً در دبی و نمایش‌های دیگر در کشور‌هایی مانند عربستان سعودی، قطر، بحرین و کویت راه‌اندازی خواهد شد. 

پس از دریافت مجوز منطقه‌ای منا و انتخاب مکان دقیق پروژه، در یک سال اقدامات ابتدایی پروژه انجام خواهد شد و سپس برنامه چهارساله ساخت این بنا آغاز می‌شود. ماه دبی تحت گواهینامه طلایی (LEED)، یک استاندارد ۵ ستاره در طراحی محیطی و انرژی، ساخته خواهد شد و ساخت آن احتمالاً تا سال ۲۰۲۷ میلادی طول خواهد کشید. 

آخرین اخبار جاذبه‌ها و مقاصد را در «رسانه قطبنما» بخوانید. 

مطالب مرتبط