لغو و تعویق برخی رویدادهای فرهنگی و سرگرمی امارات

رئیس کشور امارات درگذشت

رئیس کشور امارات درگذشت

رسانه قطبنما: وزارت امور ریاست جمهوری امارات اعلام کرد که شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس کشور امارات و حاکم ابوظبی امروز، ۱۳ می ۲۰۲۲ (۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱) درگذشت.

به‌گزارش خلیج‌تایمز، شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان از ۳ نوامبر ۲۰۰۴ (۱۳ آبان ۱۳۸۳) به‌عنوان رئیس جمهور امارات متحده عربی و حاکم ابوظبی مشغول به فعالیت بود. او پس از درگذشت پدرش، شیخ زاید بن سلطان آل نهیان، به‌عنوان جانشین انتخاب شد.

شیخ خلیفه متولد سال ۱۹۴۸، دومین رئیس جمهور امارات و شانزدهمین حاکم امارت ابوظبی بود. او از زمان ریاست جمهوری امارات متحده عربی، تغییرات عمده‌ای در دولت و امارت ابوظبی ایجاد کرد و در دوران سلطنت او، امارات شاهد توسعه چشم‌گیری بود.

در پی درگذشت شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، ۴۰ روز عزای عمومی اعلام شده است و پرچم‌ها به حالت نیمه افراشته در خواهند آمد. همچنین کار وزارتخانه‌ها و نهادهای رسمی و محلی و بخش خصوصی به‌مدت ۳ روز تعطیل خواهد شد. این تعطیلات از روز شنبه ۱۴ می ۲۰۲۲ آغاز خواهد شد و تا دوشنبه ۱۶ می ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت. در روز سه شنبه ۱۷ می، ساعات کاری به حالت قبل بازخواهد گشت.

تعویق رویدادهای فرهنگی و سرگرمی در امارات

به دنبال درگذشت شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، چندین رویداد فرهنگی و فعالیت‌ سرگرمی در سراسر امارات لغو شده یا به تعویق افتاده است. برخی مراکز فرهنگی نیز فعالیت‌های خود را متوقف کرده اند. در همین حال، برگزارکنندگان نمایشگاه بین‌المللی کتاب ابوظبی که قرار است از ۲۳ تا ۲۹ می در مرکز نمایشگاه‌های ملی ابوظبی برگزار شود، هنوز اعلام نکرده‌اند که آیا این نمایشگاه برگزار می‌شود یا خیر. همچنین، برگزاری رویداد جوایز آکادمی بین‌المللی هند (IIFA) که قرار بود در تاریخ ۲۱ می در ورزشگاه اتحاد آرنا صورت گیرد، در هاله‌ای از ابهام است.

برخی برنامه هایی که لغو شده اند یا تغییر زمان داشته‌اند، عبارتند از:

اجلاس فرهنگی ابوظبی

پنجمین دوره اجلاس فرهنگی ابوظبی ۲۰۲۲ که قرار بود هفته آینده برگزار شود، به تعویق افتاده و تاریخ‌های جدید بعدا اعلام خواهد شد.

نمایش کمدی دبی

برنامه کمدی دبی که قرار بود ۱۲ تا ۲۲ می اجرا شود، سه روز به تعویق افتاد.

اپرای دبی

اپرای دبی تمامی نمایش‌های خود را از ۱۳ تا ۱۶ می به حالت تعلیق درآورد.

Break The Block

اولین مهمانی و جشن خیابانی در حاشیه جشنواره غذای دبی که قرار بود ۱۳ و ۱۴ می برگزار شود، به تاریخ دیگری موکول شد.

ناتک ۲۲

نمایش کمدی هندی که قرار بود یکشنبه ۲۵ اردیبهشت اجرا شود، تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد.

خانه حکمت شارجه

خانه حکمت شارجه تمامی فعالیت‌های خود را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورده است.

جشنواره کتابخوانی شارجه

جشنواره کتابخوانی شارجه تمامی فعالیت‌ها و رویدادهای فرهنگی مرتبط با جشنواره را تا روز سه شنبه ۱۷ می تعلیق کرد.

خبرهای گردشگری را از «رسانه قطبنما» دنبال کنید.

مطالب مرتبط