برگزاری جشنواره بزرگ رمضان در اکسپو سیتی دبی

برگزاری جشنواره بزرگ رمضان در اکسپو سیتی دبی

رسانه قطبنما: اکسپو سیتی دبی امسال با برگزاری جشنواره بزرگ رمضان از تاریخ ۳ مارس تا ۲۵ آوریل ۲۰۲۳ میلادی (۱۲ اسفند ۱۴۰۱ تا ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲)، بار دیگر روزه‌داران، گردشگران و مردم محلی را گرد هم می‌آورد.

گردشگران می‌توانند با شرکت در این جشنواره، در کنار گرامی‌داشت سنت‌های ماه مبارک رمضان، از غرفه‌های غذایی خوشمزه و فعالیت‌های هیجان‌انگیز آن لذت ببرند و چه چیزی بهتر از اینکه ورود به این جشنواره برای همه رایگان است.

برنامه‌های جشنواره بزرگ رمضان در اکسپو سیتی دبی

به گزارش «رسانه قطبنما»، جشنواره بزرگ رمضان، علاوه بر برنامه‌های ویژه برای روزه‌داران، برنامه‌های متنوعی برای کودکان و خانواده‌هایی که از این جشنواره بازدید‌ می‌کنند، ترتیب داده است. در این جشنواره، بازار‌های شبانه متنوعی توسط فروشندگان و مردم محلی برگزار خواهد شد که با ارائه محصولات صنایع دستی و گزینه‌های متنوع غذاخوری، تجربه جدیدی را برای دوست‌داران این ماه و بازدیدکنندگان اکسپو سیتی رقم می‌زند. 

روزه‌داران نیز می‌توانند در مسجد اختصاصی اکسپو سیتی علاوه بر اقامه نماز، از حکایت‌های دینی و فرهنگی راویان لذت ببرند. همچنین، در الوصل پلازا یک نمایش تئاتر خانوادگی با مسکات‌های مخصوص اکسپو دبی، لطیفه و رشید، برگزار می‌شود و بزرگسالان می‌توانند در مسابقات ورزشی مخصوص خود نیز شرکت کنند. 

در کنار برنامه‌های مخصوص روزه‌داران، کودکان در گروه‌های سنی مختلف نیز می‌توانند با شرکت در کارگاه‌ها و بازی‌ها ویژه کودکان با عناصر فرهنگ امارات و ارزش‌های ماه رمضان مانند مهربانی و سخاوت، آشنا شوند. شرکت در برنامه‌های ورزشی و تئاتر الوصل پلازا رایگان است و تنها برخی از کارگاه‌ها و بازی‌ها مشمول هزینه خواهند بود. جزئیات بیشتر برنامه‌ها با نزدیک‌شدن به ماه رمضان اعلام خواهد شد.

زمان جشنواره بزرگ رمضان

جشنواره بزرگ رمضان به‌مدت ۵۰ روزه، از تاریخ ۳ مارس تا ۲۵ آوریل ۲۰۲۳ میلادی در اکسپوسیتی برگزار خواهد شد. ورود به این جشنواره، از ساعت ۴ بعدازظهر تا ۱۰ شب قبل از ماه رمضان و از ۵ بعدازظهر تا ۲ صبح در طول ماه رمضان رایگان خواهد بود.

دبی در سال‌های اخیر تلاش کرده تا در راستای توسعه گردشگری خود از همه فرصت‌های موجود فرهنگی و تفریحی خود استفاده کند. جشنواره ماه رمضان نیز علاوه بر اینکه به توسعه فرهنگ اسلامی در این کشور کمک خواهد کرد، فرصتی استثنایی برای درآمدزایی گردشگری به شمار می‌رود. این درحالی است که ایران به عنوان یکی دیگر از کشورهای مسلمان منطقه، تاکنون نتوانسته حتی از چنین رویدادهایی برای جذب گردشگر و درآمدزایی بهره گیرد.

جدیدترین اخبار رویدادهای گردشگری را از «رسانه قطبنما» دنبال کنید.

مطالب مرتبط