اختتامیه «فستیوال کوچه» لغو شد!

اختتامیه «فستیوال کوچه» لغو شد!

رسانه قطبنما: اختتامیه سومین دوره «فستیوال موسیقی کوچه» بوشهر که قرار بود ۸ اسفند ۱۴۰۲ در بوشهر برگزار شود، با فشارهایی از سمت نهادهای نامشخص، لغو شد. فستیوال کوچه امسال از ۲ اسفند آغاز شده بود و قرار بود ۸ اسفند با برگزاری اختتامیه به کار خود پایان دهد؛ با این وجود مسئولان برگزاری این جشنواره، ظهر سه‌شنبه، ۷ اسفند ۱۴۰۲ متوجه شدند که برگزاری اختتامیه امکان‌پذیر نیست.

به‌گزارش «رسانه قطبنما»، برگزارکنندگان این فستیوال با انتشار یک پست در شبکه اجتماعی اینستاگرام، از لغو اختتامیه این رویداد خبر دادند. در متن این پست آمده است: «کوچه فستیوال را و شما را و خودمان را بغل میگیریم و خداحافظی می‌کنیم. دلخوشی و روشنایی دمی کنج کوچه‌های بوشهر فرش پهن کرد و از چهارگوشه ایران نشستیم روش چای خوردیم و لحظاتی، کمی دقیق‌تر به جهان نگاه کردیم. همین ما را بس. موسیقی مقصد نبود، نیت بود. ما در واقعیت تماام راه را رفته‌ایم؛ هر چند در ظاهر گام آخرش توی پایمان ماسیده باشد. حالا همه با هم توی دلمان هر جا که هستیم روز پایانی را جشن می‌گیریم. گویی که وسط عمارت حاج رئیس التجار نشسته‌ایم و سازها کوکند و ابرها پراکنده. خوش برگردید به خانه و خلوتتان و زورتان برای ادامه جهان بیشتر باشد انشالله.»

برگزارکنندگان فستیوال کوچه به دلیل لغو این رویداد موسیقی محبوب اشاره‌ای نکرده‌اند اما در این پیام وعده داده شده است که بلیط‌های دو سانس روز پایانی عودت داده می‌شود.

در نخستین شب فستیوال کوچه ۱۴۰۲، که پس از ۴ سال وقفه برگزار می‌شد، کنسرت «شب موسیقی افغانستان» با هنرمندی کبیر معصومی در ۲ سانس به اجرا درآمد. سانس دوم خارج از برنامه و تنها به‌دلیل استقبال غیرمنتظره مخاطبان به اجرا گذاشته شد. در شب افتتاحیه ترانه‌های «کار روی دریا» با اجرای «ناخدا عبدالرسول غریبی» برگزار شد. در شب دوم فستیوال نیز «شب موسیقی بلوچ» با هنرمندی فاروق رحمانی و کنسرت «شب موسیقی میناب» با هنرمندی حسین اصیلی به اجرا درآمد. در سومین شب از فستیوال «شب موسیقی بوشهر» با هنرمندی امین فیروز‌پور اجرا شد.

«شب ناداستان» نیز از جمله برنامه‌های جانبی این جشنواره بود که با حضور احسان عبدی‌پور و داریوش غریبی برگزار شد. در پنجم اسفند کنسرت «شب موسیقی کُرد» با هنرمندی عادل کمالی و کنسرت گروه «سیریا» برگزار شد. اجرای گروه سیریا با استقبال فراوانی از سوی مخاطبان همراه شد. در ششم اسفندماه کنسرت «شب موسیقی آذربایجان» با هنرمندی وحید اسداللهی به اجرا درآمد.

برنامه‌های روز هفتم اسفند نیز به‌دلیل ممانعت برای برگزاری مراسم در عمارت حاج رئیس‌التجار به سالن دیگری منتقل شد اما در نهایت این فستیوال نتوانست به شب پایانی برسد.

در حاشیه این فستیوال برگزاری تورهای بوشهرگردی، نخلستان‌گردی و بازدید از کارگاه صنایع دستی، تورهای آشپزی، کارگاه‌های تخصصی گردشگری، بازدید از نیایشگاه و کلوت‌ها و گردش در بافت تاریخی شهر برنامه‌ریزی شده بود که با استقبال بسیار زیاد بازدیدکنندگان روبه‌رو شد.

اخبار گردشگری را در «رسانه قطبنما» بخوانید.

مطالب مرتبط