این اماکن و جاذبه‌ها روز ۱۳ فروردین تعطیل است

این اماکن و جاذبه‌ها روز ۱۳ فروردین تعطیل است

رسانه قطبنما: موزه‌ها، کاخ‌ها و محوطه‌های تاریخی زیرنظر وزارت میراث فرهنگی در روز ۱۳ فروردین تعطیل است.

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد: «موزه‌ها، محوطه‌ها و اماکن تاریخی شش روز در سال تعطیل هستند که یکی از آن روزها، سال‌روز شهادت امام علی (ع) است. بر این اساس، دوشنبه سیزدهم فروردین برابر با ۲۱ ماه رمضان، تمام این اماکن فرهنگی ـ تاریخی تعطیل هستند.»

به‌گزارش ایسنا، این اماکن تاریخی از روز سه‌شنبه ۱۴ فروردین فعالیت خود را از سر می‌گیرند و به‌دلیل همزمانی با شب قدر، تا ساعت ۱۷ باز هستند. روز پس از شب قدر نیز ساعت فعالیت موزه‌ها، ‌پایگاه‌ها و بناهای تاریخی از ۱۰ صبح خواهد بود. بازدیدکنندگان و گردشگران برای اطلاع دقیق‌تر از ساعت کاری هر مجموعه به تارنما یا صفحات آن در فضای مجازی مراجعه کنند.

همچنین به‌گزارش خبرگزاری صداوسیما، وزارت کشور نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «با توجه به در پیش بودن روز طبیعت و همزمانی آن با ایام ماه مبارک رمضان، به‌ویژه سال‌روز شهادت مولای متقیان حضرت علی (علیه السلام)، و حرمت این ماه مقرر شده است در روز ۱۳ فروردین همه پارک‌ها، بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها مثل سنوات قبل که مصادف با ماه مبارک رمضان بود، بسته باشد و یک ساعت قبل از اذان مغرب بازگشایی شود.»

البته این خبر ساعتی پس از انتشار تکذیب شد و وزیر کشور در توییتی آن را «توطئه دشمن» عنوان کرد و از همه مردم درخواست کرد مراقب این توطئه باشند!

اخبار گردشگری را در «رسانه قطبنما» بخوانید.

مطالب مرتبط