فرمول موفقیت مدیران اماراتی مجموعه لوکس اقامتی جبل‌علی در سال ۲۰۲۳

فرمول موفقیت مدیران اماراتی مجموعه لوکس اقامتی جبل‌علی در سال ۲۰۲۳

رسانه قطبنما: گروه هتل‌ها و ریزورت‌های جبل علی (JA Hotels & Resorts)، که در امارات‌ متحده متولد شده است، از پیشتازان صنعت سفر و گردشگری دبی است. امروزه این گروه با یک ریزورت ساحلی در منطقه جبل علی (Jebel Ali)، یک هتل محبوب در منطقه گردشگری JBR و یک ریزورت کوهستانی در منطقه حتا (Hatta)، اقامتگاه‌های زیادی را در دبی تحت پوشش دارد.

گروه هتلداری JA، پیشگام مهمان‌نوازی به سبک ریزورت در دبی است؛ زمانی که در سال ۱۹۸۱ میلادی ریزورت جبل‌علی ( JA The Resort) و هتل جا حتا فورت (JA Hatta Fort)  را راه‌اندازی و نوعی سبک اقامتی جدید را به مسافران ارائه کرد. اکنون، پس از گذشت بیش از۴۰ سال، با اضافه شدن دو هتل «مانور» (The Manor) و «جا اوشن ویو» (JA Ocean View) در دبی به این برند و بازسازی و افزایش تعداد املاک این گروه در جبل‌علی و حتا، این گروه همچنان حضور قوی در این امارت دارد.

در این مقاله، با مدیران کل هتل‌های جا اوشن ویو، مانور بای جی ای و جی ای حتا فورت (The JA atta Fort)، یعنی دبورا تامسون و تیم کوارم، آشنا می‌شویم؛ این هتل‌ها در ۱۲ ماه گذشته به موفقیت‌های چشمگیری در درآمد، غذا و نوشیدنی، اسپا و غیره دست یافته‌اند. در ادامه با این دو مدیر آشنا شده و بیشتر درمی‌یابیم که چگونه به این موفقیت دست یافته‌اند. 

دبورا تامسون، رهبر پرشور هتل جی ای حتا فورت

دبورا تامسون ۶ سال پیش به هتل جی ای حتا فورت (JA Hatta Fort)  پیوست و از آن زمان تاکنون تغییرات زیادی در این هتل ایجاد کرده است. تامسون که یک فرد باتجربه در صنعت هتلداری است، به‌عنوان یک رهبر پرشور توصیف می‌شود که خود را وقف بهبود رفاه حال کارکنان و تجربه‌ی بهتر مهمانان می‌کند.

در طول مدتی که تامسون مدیریت این هتل را برعهده گرفته است، این ملک را با افزایش تعداد اتاق‌ها و بخش‌های غذا و نوشیدنی از یک هتل سنتی به یک مرکز گردشگری تغییر داده است. او همچنین با شکستن تمامی رکوردها در طول این سال‌ها، تأثیر قابل توجه‌ای بر میزان درآمد هتل گذاشته است. از دیگر ابتکارات او می‌توان به تعمیرات اساسی اسپای هتل اشاره کرد که اکنون یک مرکز مستقل است که طیف وسیعی از خدمات را ارائه می‌دهد. افتتاح یک بوتیک خرده‌فروشی و راه‌اندازی یک رستوران در فضای باز به‌نام Hikaya و یک کافه لابی جدید به نام Peaks از ابتکارات تامسون است.

تامسون همچنین تعداد کارکنان زن را از ۴ درصد به ۱۵ درصد افزایش داده و ابتکارات تشویقی را برای کارکنانی که تجربه‌ای به‌یادماندنی را برای مهمانان فراهم می‌کنند، راه‌اندازی کرده است؛ مثل خدمات سلامت روان، تماشای فیلم، آموزش شنای رایگان، آموزش یوگا و حمل‌ونقل منظم به مرکز شهر دبی و اطراف امارت.

این اقدامات سبب شده است تا تعویض کارکنان به کمترین‌ میزان در بین مجموعه هتل‌های JA کاهش یابد، به‌طوری که ۱۵ درصد از اعضای تیم، ۱۵ سال یا بیشتر در این هتل حضور دارند.

تامسون همچنین به ارتقای جامعه‌ی حتا (Hatta)  معتقد است و روابط خود را با بیمارستان حتا تقویت کرده است. در طول همه‌گیری کرونا، تمام ویلاهای سه خوابه این هتل به افرادی داده شد که در خط مقدم به بیمارستان کمک می‌کردند، همچنین از این هتل به‌عنوان یک مرکز ایزوله نیز استفاده می‌شد.

تیم کوارم، مدیر متمایز جا اوشن ویو و مانور بای جی ای

تیم کوارم (Tim Quarm) با ۲۵ سال سابقه در صنعت مهمان‌نوازی، تجربه زیادی با گروه‌های هتلداری بین‌المللی معتبر مانند هیلتون، آکور، هایت و غیره به دست آورده است. او به تخصص خود در زمینه هتل، غذا و نوشیدنی و توجه دقیق به جزئیات، شهره است.

به‌عنوان مدیر مجموعه مانور بای جی ای (The Manor by JA) و جی ای اوشن ویو (JA Ocean View)، تجربه گسترده کوارم شامل راه‌اندازی موفقیت‌آمیز سه هتل و بازسازی گسترده سه محل است که شامل افتتاح سالن غذاخوری و رستوران و بار Aqua است.

کوارم در بهینه‌سازی درآمد نیز پیشگام است و هماهنگی را در تمام جنبه‌های عملیاتی هتل تضمین می‌کند. او یک محیط تجاری پرهیاهو را به وجود آورده است و مزیت رقابتی را از نظر کیفیت خدمات و سودآوری در بازارهای مختلف در سراسر استرالیا ایجاد کرده است. 

تعهد تزلزل‌ناپذیر او به موفقیت در عملکرد برند در سال ۲۰۲۳ میلادی عیان شد، به‌طوری که هتل جی ای اوشن ویو از بودجه YTD خود تا ۱۱ درصد فراتر رفت، که نشان‌دهنده یک سال سودآور دیگر است.

او از بینش استراتژیک برای مدیریت هزینه‌های اتاق استفاده می‌کند و به بخش‌های درآمدزا این امکان را می‌دهد تا قیمت‌های رقابتی ارائه دهند. این استراتژی نه‌تنها بی‌ثباتی بازار را از بین برده، بلکه منجر به افزایش ۳۵ درصدی درآمد نیز شده است. برای دستیابی به همه این‌ها، کوارم از یک رویکرد نوآورانه برای ترویج فرهنگ خدمات متمایز در املاک تحت مدیریت خود استفاده می‌کند. 

فراتر از مزایای سنتی که برای کارکنان در نظر گرفته می‌شود، تعهد او به انگیزه دادن به تیمش نه‌تنها شامل مشوق‌های نقدی، بلکه شامل آموزش و رشد از درون سازمان، جوایز اسپانسری از شرکا و تجربیات منحصربه‌فرد در هتل‌های وابسته است. سبک رهبری و توانایی او در ایجاد تیم‌های قوی، او را قادر ساخته است تا خود را در یک مکان بسیار رقابتی مانند منطقه جی‌بی‌آر (JBR ) متمایز کند.

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

۴۰ تجربه منحصر به‌فرد در هتل JA بیچ دبی + ویدیو

مطالب مرتبط