۷ توصیه‌ مدیر هتل ساحلی ۵ ستاره ریکسوس باب البحر به رهبران کسب و کارها

۷ توصیه‌ مدیر هتل ساحلی ۵ ستاره ریکسوس باب البحر به رهبران کسب و کارها

رسانه قطبنما: ریزورت ریکسوس باب البحر  (Rixos Bab Al Bahr) یکی از محبوب‌ترین ریزورت‌های ساحلی امارات متحده عربی است که در جزیره مرجان و در ۳۳ کیلومتری شهر راس الخیمه و ۸۰ کیلومتری شهر دبی واقع شده است.

به‌گزارش «رسانه قطبنما»، این ریزورت ۵ ستاره فوق‌لوکس که در سال ۲۰۱۴ میلادی افتتاح شده، یک ریزورت Ultra- All Inclusive یا Uall است؛ به این معنا که مهمانان می‌توانند در این ریزورت بدون هزینه اضافه (به‌استثنای برخی موارد)، از کلیه خدمات رستوران‌ها، بارها لذت ببرند. در واقع هزینه غذاونوشیدنی و بعضی دیگر از خدمات، در هزینه اتاق‌ها گنجانده شده است.  ریکسوس باب البحر با ۶۵۰ اتاق و سوئیت، از ساحل خصوصی گرفته تا چندین استخر، انواع کلاب کودکان و نوجوانان، تفریحات آبی، سرگرمی‌های زنده، فعالیت‌های تفریحی در فضای باز، ۱۷ رستوران و بار دارد.

این هتل که سال‌ها است در بین برترین ریزورت‌های منطقه قرار دارد، در سال‌های اخیر شاهد تغییرات زیادی بوده که بهبود تجربه مسافران را هدف قرار داده است. تغییراتی که برخاسته از شیوه مدیریت، «احمد النواوی» (Ahmed Elnawawy)، مدیر جدید این ریزورت است.

احمد النواوی که در سال ۲۰۲۳ میلادی سکان هدایت ریزورت ریکسوس باب‌ البحر را بر عهده گرفت، با توجه به جزئیات، تعهد به بهبود تجربه مهمان و سبک رهبری خود، ریزورت ریکسوس باب البحر را وارد دوران جدیدی کرده است. توجه به تنوع و همچنین برابری جنسیتی در هتل و افزایش تعداد زنان در نقش‌های مدیریتی از جمله نگرش‌های النواوی است. مدیر جدید ریکسوس باب البحر همچنین توجه زیادی به اصول زیست‌محیطی دارد و در طول مدت‌زمان کوتاهی از آغاز مدیریتش، این ریزورت موفق به دریافت گواهینامه پایداری از موسسه «ارت‌چک» (EarthCheck) و شورای جهانی گردشگری پایدار شده است.

به‌همین بهانه «هتلیر میدل ایست» (Hotelier Middle East)، رسانه معروف صنعت مهمان‌نوازی، با احمد النواوی به گفتگو نشسته است. در این گفتگو النواوی به بیان درس‌های مهمی پرداخته که در طول دوران حرفه‌ای خود آموخته است و از اصولی می‌گوید که منجربه موفقیت او و رشد تیم‌های تحت مدیریت وی شده است.

احمد النواوی» (Ahmed Elnawawy) مدیر ریزورت ریکسوس باب البحر

هرگز درباره کیفیت مصالحه نکنید

النواوی معتقد است که کیفیت نقش اساسی در موفقیت هر هتل دارد. او در این‌باره می‌گوید: «اهمیت کیفیت بیشتر از محصولی است که می‌فروشید. شما می‌توانید لوکس‌ترین امکانات موجود را داشته باشید، اما به‌خاطر عدم توجه به جزئیات، ارزش کل پیشنهادی شما تنزل پیدا می‌کند.»

مدیر ریزورت ریکسوس باب البحر می‌افزاید: «کیفیت در اصل در موارد کوچک و کم‌اهمیت است که خودش را نشان می‌دهد؛ مثل داشتن زبان بدن دوستانه، همدلی در برخورد با مهمانان، تمیز کردن یا تعمیر خرابی‌ها قبل از گزارش مهمان. در واقع توجه به این جزئیات کوچک، کل تجربه مهمان را تغییر می‌دهد و می‌تواند کسب‌وکارتان را بسازد یا شکست دهد.»

به‌گفته النواوی شما وقتی به این جزئیات توجه می‌کنید که به‌کارتان افتخار کنید. او به نکته‌ مهمی اشاره می‌کند: «نکته‌ای که اغلب افراد از آن غافل می‌شوند این است که ذهنیت کیفیت باید از بالا به پایین هدایت شود. به‌عنوان یک رهبر یا مدیر، شما نباید حتی درباره کوچک‌ترین جنبه کیفیت مصالحه کنید. این نگاه نتایج غیرمنتظره‌ای به‌همراه دارد و منجر به فرهنگی می‌شود که در آن توجه به کیفیت به یک امر عادی تبدیل می‌شود.»

روی توسعه تیم خود سرمایه‌گذاری کنید

به‌گفته مدیر ریزورت ریکسوس باب البحر راس الخیمه، آموزش اعضای تیم همیشه خودش را در کیفیت خدمات ارائه‌شده منعکس می‌کند. اعضای یک تیم فقط می‌توانند آنچه که بلد هستند را ارائه دهند؛ بنابراین سرمایه‌گذاری روی آموزش منجربه آموختن راه‌های تازه و ارائه ایده‌ها و روش‌های جدید و نوآورانه در کارهای روزمره خواهد شد که در نهایت وضعیت موجود را بهبود می‌بخشد.

النواوی می‌افزاید: «توانمندسازی اعضای تیم برای رشد در حرفه خود، سبب می‌شود تا جابجایی کارکنان کاهش پیدا کند و هتل نیروهای خود را حفظ کند. فرصت یادگیری مهارت‌های جدید حق هر یک اعضای تیم و مسئولیت شما به‌عنوان یک رهبر است.»

تیم شما روح کسب‌وکارتان است

النواوی معتقد است در حالی که مدیریت در راهنمایی تیم و ترسیم یک چشم‌انداز قابل دسترس برای هر کسب‌وکاری، نقش ضروری دارد اما این کارکنان هستند که در خط مقدم برخورد با مهمانان قرار دارند. او تصریح می‌کند: «کارکنان شما افرادی هستند که با مهمانان تعامل دارند و وعده‌های برند را ارائه می‌دهند. اگر اعضای تیم شما احساس کنند که از آن‌ها مراقبت می شود، این احساس در کار آن‌ها منعکس خواهد شد. برای به دست آوردن نتایج بهتر، رفاه کارکنان را در اولویت قرار دهید و یک محیط کاری مثبت و حمایتی را ایجاد کنید.»

صدای مهمان را بشنوید

النواوی با اشاره به اینکه مهمانان برای دریافت تجربه خاصی که به آن‌ها وعده داده شده است، پول می‌پردازند و قدرت خرید در دست آن‌ها است، معتقد است درک آنچه که مهمانان به‌دنبال آن هستند به شما کمک می‌کند تا موفق شوید. او می‌افزاید: «به‌عنوان یک مدیر، شما هرگز هتل را مانند مهمانان تجربه نخواهید کرد؛ این مسئله همان نقطه کور برای هر مدیری است. در چنین شرایطی بررسی بازخورد مهمانان مثل نظرسنجی‌ پس از اقامت، نظرات آنلاین و تبلیغات دهان‌به‌دهان مهمانان، منبع ارزشمندی از بینش آن‌ها در نقاط مهم کسب‌وکار و همچنین شناسایی فرصت‌های بهبود است. گوش دادن به مهمانان سبب می‌شود آن‌ها احساس ارزشمندی کنند. این توجه همراه با تمرکز بر کیفیت، وفاداری مشتری را بهبود می‌بخشد و تضمین می‌کند که بازهم می‌توانید این مشتری را ببینید.»

ذهنیت یک مالک را داشته باشید

مدیر ریکسوس باب البحر در ادامه این سوال را طرح می‌کند که اگر این کسب‌وکار متعلق به خود شما بود، چقدر برای آن تلاش می‌کردید؟ النواوی می‌گوید: « اگر می‌خواهید صرف نظر از نقش یا موقعیت خود، در شغل‌تان به موفقیت برسید، طرز فکر خود را به‌گونه‌ای تغییر دهید که گویی صاحب آن کسب‌وکار هستید. اهداف شخصی خود را با اهداف شرکت هماهنگ کنید و آن را با همان عشق، دقت و توجهی دنبال کنید که اگر شرکت خودتان بود آن کار را انجام می‌دادید. اگر مجموعه‌ای که در آن شاغل هستید را فقط به‌عنوان شرکت یک شخص دیگر ببینید، هرگز به موفقیت آن متعهد نخواهید بود. وقتی حس مالکیت نداشته باشید در واقع به‌خودتان اجازه می‌دهید از کیفیتی که باید به آن دست یابید کوتاه بیایید.»

افراد مناسب را در تیم خود جذب کنید

النواوی با تاکید بر اینکه همه ما بیشتر وقت خود را در محل کار می‌گذارنیم و بیشتر از دوستان و خانواده با همکاران خود هستیم، می‌افزاید: «افرادی که اطراف شما را احاطه کرده‌اند، تاثیر قابل توجهی بر زندگی شما دارند؛ بنابراین تیم خود را عاقلانه انتخاب کنید. داشتن یک تیم مناسب به شما کمک می‌کند روی اهداف خود متمرکز و باانگیزه بمانید و نگرش مثبت خود را حفظ کنید. در واقع شما به‌اندازه تیم‌تان قوی هستید؛ پس اطمینان حاصل کنید که اطرافیان‌تان افرادی مثبت و تشنه موفقیت هستند و می‌توانند به شما کمک کنند تا به حداکثر پتانسیل خود برسید.»

ایگو همیشه دوست شما نیست

ایگو (Ego) واژه‌ای است که معانی مثبت‌ومنفی زیادی دارد. برخی آن را به عزت نفس و برخی دیگر به‌ منیت و خودمهم‌ پنداری تفسیر می‌کنند. النواوی معتقد است به‌عنوان یک رهبر ایگو می‌تواند خیلی بیشتر از آن‌چیزی که تصور می‌کنید برای‌تان هزینه داشته باشید. او توصیه می‌کند: «هنگام مواجهه با یک موقعیت یا تصمیم دشوار، غرور و اعتمادبه‌نفس خود را کنترل کنید و سعی کنید تصویر بزرگ‌تری از شرایط، حقایق و موقعیت‌ها داشته باشید. اگر بدون در نظرگرفتن حقایق و موقعیت اجازه دهید که منیت روی تصمیم‌گیر‌ی‌تان تاثیر بگذارد، منجر به نتایجی می شود که برای شما، تیم و شرکت شما مفید نخواهد بود.»

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

جذاب‌ترین امکانات هتل ریکسوس باب‌ البحر راس الخیمه + ویدیو

مطالب مرتبط