هزینه سفر به عتبات در ماه شعبان اعلام شد + قیمت سفر هوایی و زمینی

هزینه سفر به عتبات در ماه شعبان اعلام شد + قیمت سفر هوایی و زمینی

رسانه قطبنما: معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت، نرخ‌های سفر هوایی و زمینی به عتبات عالیات را در هفته آخر ماه رجب و ماه شعبان اعلام کرد. بر این اساس، هزینه سفر زمینی به عتبات از مبدا تهران از ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا ۸ میلیون تومان متغیر است که علت تفاوت قیمت‌ها به کیفیت اتوبوس‌ها و هتل‌ها در عراق مربوط می‌شود. هزینه سفر هوایی به عتبات نیز از ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. هزینه‌های مذکور برای یک هفته سفر به عتبات است.

به‌گزارش همشهری آنلاین، حمیدرضا محمدی، معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت، درباره اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات اظهار کرد: «از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه، حدود ۴۰۴ هزار نفر به عتبات عالیات اعزام شده‌اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۳ درصد افزایش داشته است.»

وی ادامه داد: «بیشترین اعزام زائران در آبان ماه بوده و در این ماه حدود ۷۰ هزار نفر به عتبات مشرف شده‌اند. در دی ماه به‌دلیل سرمای هوا و برگزاری امتحانات دانش‌آموزان و دانشجویان، میزان ثبت‌نام مقداری کاهش یافت با این حال در ماه بهمن به‌دلیل مصادف بودن با ماه‌های رجب و شعبان، شاهد افزایش مجدد ثبت نام و اعزام زائران هستیم.»

وی افزود: «در ماه‌ شعبان و یک هفته منتهی به این ماه، به‌دلیل اعمال زیارتی ویژه‌ای که وجود دارد، استقبال زیادی برای سفر به عتبات می‌شود و نه‌تنها از ایران، بلکه مردم عراق و کشورهای همسایه عراق نیز عازم عتبات می‌شوند بنابراین معمولا هزینه‌ها اندکی افزایش می‌یابد.»

اخبار گردشگری را در «رسانه قطبنما» بخوانید. 

مطالب مرتبط