سهم ۶۶ درصدی ترکیه از بازار گردشگری دندان‌پزشکی خاورمیانه

بازار ۶.۷ میلیارد دلاری گردشگری دندانپزشکی در سال ۲۰۲۲

بازار ۶.۷ میلیارد دلاری گردشگری دندانپزشکی در سال ۲۰۲۲

رسانه قطبنما: براساس نتایج یک بررسی، ارزش بازار گردشگری دندانپزشکی در پایان سال ۲۰۲۲ میلادی به ۶.۷ میلیارد دلار خواهد رسید. بر اساس گزارش شرکت (FMI) Future Market Insights، که در زمینه تحقیقات بازار فعالیت دارد، نشان می‌دهد با ورود سریع تجهیزات پزشکی با تکنولوژی‌های پیشرفته به بازار اقتصادهای نوظهور، گردشگری دندانپزشکی در سال‌های آینده به رشد خود ادامه خواهد داد و ارزش این بازار تا سال ۲۰۳۲ میلادی به ۲۴.۳ میلیارد دلار خواهد رسید.

افزایش هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی و خدمات دندانپزشکی در کشورهای توسعه‌یافته، یکی از عوامل اصلی تمایل گردشگران برای سفر با اهداف دندانپزشکی است. گزارش شرکت FMI نشان می‌دهد هزینه بالای خدمات دندانپزشکی در آمریکای شمالی و اروپا در مقایسه با کشورهایی مانند هند، تایلند و چین سبب شده تا گردشگری دندانپزشکی از اروپا و آمریکای شمالی به سمت اقتصادهای در حال توسعه افزایش یابد.

اقتصادهای نوظهور، مانند چین و هند با استفاده از این فرصت در حال توسعه زیرساخت‌های مراقبت‌های بهداشتی در این کشورها و ارائه امتیازاتی مثل تسهیل دریافت ویزای پزشکی هستند تا در آینده نزدیک، به رهبران این بازار تبدیل شوند. شرکت FMI پیش‌بینی می‌کند بخش بیمارستان‌های زنجیره‌ای تا پایان سال ۲۰۲۲ میلادی، ۴۷.۲ درصد از کل سهم بازار گردشگری دندانپزشکی را به خود اختصاص خواهد داد. در این بین تا پایان سال جاری میلادی، هند ۵۳.۹ درصد از سهم بازار گردشگری دندانپزشکی جنوب آسیا را در اختیار خواهد داشد. همچنین ترکیه ۶۶ درصد از سهم بازار خاورمیانه و آفریقا را در سال ۲۰۲۲ میلادی از آن خود خواهد کرد. 

این گزارش در نهایت، پیش‌بینی می‌کند تا پایان سال ۲۰۳۲ میلادی هند، ترکیه، مجارستان، مکزیک و تایلند به مقاصد برتر گردشگری دندانپزشکی تبدیل خواهند شد. 

آخرین اخبار گردشگری را از «رسانه قطبنما» دنبال کنید. 

مطالب مرتبط