معرفی فرصت‌های بازار گردشگری عربستان در قالب کتاب راهنمای گردشگری

خیز عربستان برای جذب سرمایه‌گذاران و شرکت‌های گردشگری جهانی

خیز عربستان برای جذب سرمایه‌گذاران و شرکت‌های گردشگری جهانی

رسانه قطبنما: تنها چند سال پس از اجرای سند چشم‌انداز ۲۰۳۰ عربستان، صنعت گردشگری این کشور شاهد رشد خارق‌العاده‌ای بود که به‌گفته کارشناسان، مرهون توسعه انواع شاخه‌های مختلف گردشگری در این کشور است و طیف وسیعی از گردشگران بین‌المللی را هدف قرار می‌دهد. در همین راستا «AstroLabs»، پلتفرم توسعه تجارت پیشرو خلیج فارس، کتاب راهنمای جامعی از صنعت گردشگری عربستان منتشر کرده است.

به‌گزارش «رسانه قطبنما»، این کتاب راهنما با عنوان «Inside the Kingdom’s Tourism Draw»، با تحلیل وضعیت بازار گردشگری عربستان به بررسی پتانسیل گردشگری در تقویت رشد  و تنوع اقتصادی این کشور می‌پردازد و جزئیات عملکرد بخش گردشگری عربستان در ۸ سال گذشته را تشریح می‌کند. تجزیه‌وتحلیل جامع و ارائه بینش دقیق از تحرکات بازار گردشگری عربستان، روندها و همچنین شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود و در حال ظهور در این بازار، از دیگر محورهای اصلی این کتاب است.

جو کوبریانوس (Joe Kobrianos)، مدیر ارشد استراتژی AstroLabs، از این کتاب به‌عنوان یک قطب‌نمای استراتژیک برای کسب‌وکارهایی یاد کرد که به‌دنبال فرصت‌های بی‌شمار صنعت سفر و گردشگری عربستان در پروژه‌های بزرگ مثل «العلا» (AlUla) یا رویدادهای بین‌المللی مثل «اکسپو ۲۰۳۰ ریاض» (Riyadh Expo 2030) هستند.

کوبریانوس افزود: «عربستان از سال ۲۰۱۶ میلادی میزبان بیش از ۶۰۶ میلیون گردشگر بوده است که با رکوردشکنی جذب گردشگر در سال ۲۰۲۳ میلادی، این آمار شاهد رشد ۶۸ درصدی از زمان انتشار چشم‌انداز ۲۰۳۰ عربستان بود. این روند توسعه صنعت گردشگری، عربستان را به‌سمت تنوع‌بخشیدن به اقتصاد خود سوق داده و موجب هجوم شرکت‌های گردشگری برای ورود به بازار عربستان شده است.»

عربستان برای رسیدن به جایگاه یکی از بهترین مقاصد جهانی، معیارهای بلندپروازانه‌ای تعیین کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به هدف اولیه چشم انداز ۲۰۳۰ برای استقبال از ۱۰۰ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۳ میلادی اشاره کرد که این هدف محقق شد. این کشور همچنین قصد دارد تا پایان سال ۲۰۳۰ میلادی برای پذیرش ۱۵۰ میلیون بازدید سالانه مهیا شود.

اخبار گردشگری را در «رسانه قطبنما» بخوانید.

مطالب مرتبط