لغو ویزای عمان برای ایرانیان | امکان سفر ۱۴ روزه بدون ویزا به عمان

لغو ویزای عمان برای ایرانیان | امکان سفر ۱۴ روزه بدون ویزا به عمان

رسانه قطبنما: طبق اعلام کشور عمان، مسافران ایرانی می‌توانند بدون نیاز به اخذ ویزا به‌مدت ۱۴ روز در این کشور اقامت کنند. پیش‌ از این سفارت ایران در عمان اعلام کرده بود که امکان سفر به عمان بدون نیاز به دریافت روادید فراهم شده؛ اما بررسی‌های «رسانه قطبنما» نشان داده بود که عملا ویزای در بدو ورود برای مسافران ایرانی صادر می‌شده است. 

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری گلف‌نیوز، هم اکنون ۱۰۳ کشور، از جمله ایران، واجد شرایط سفر به کشور عمان و اقامت ۱۴ روزه  بدون نیاز به اخذ روادید شده‌اند، برخی از این کشور‌ها عبارتند از:

پرتغال، سوئد، نروژ، ایتالیا، بلغارستان، سوئیس، کرواسی، مجارستان، صربستان، گرجستان، دانمارک، آلمان، یونان، ایسلند، بلژیک، رومانی، اسلوونی، فنلاند، لوکزامبورگ، مالت، موناکو، قبرس، اوکراین، اسپانیا، جمهوری چک، اتریش، ایرلند، بریتانیا، لهستان، اسلواکی، فرانسه، هلند، ونزوئلا، کلمبیا، اوروگوئه، پاراگوئه، آرژانتین، برزیل، ژاپن، تایلند، آفریقای جنوبی، روسیه، چین، ایالات متحده آمریکا، ترکیه، کره جنوبی، نیوزیلند، استرالیا، اندونزی، تایوان، کانادا، مالزی و سنگاپور اشاره کرد.

مقامات عمانی همچنین تصریح کرده‌اند که گردشگران این ۱۰۳ کشور از جمله ایران می‌توانند اقامت بدون روادید خود را بیش از ۱۴ روز تمدید کنند، اما هزینه‌ای برای تمدید آن اعمال می‌شود. پس از مدت زمان مشخص‌شده، مسافران این کشورها می‌توانند به صورت آنلاین با هزینه ۲۰ ریال عمانی (حدود ۵۲ دلار) برای ویزای الکترونیکی درخواست دهند که برای مدت یک ماه اعتبار خواهد داشت. علاوه بر این، مسافران ایرانی و ۱۰۲ کشور واجدالشرایط می‌توانند برای ویزای مولتی‌پل (چندبار ورود) درخواست دهند، مشروط بر این‌که اقامت آن‌ها برای هر بازدید بیش از یک ماه نباشد و شرایط خاصی رعایت شود.

پیشنهاد «رسانه قطبنما»: 

لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان ۲۰۲۲

مطالب مرتبط