عربستان در جذب گردشگر از امارات پیشی گرفت

گردشگری عربستان، شگفتی‌ساز خاورمیانه

گردشگری عربستان، شگفتی‌ساز خاورمیانه

رسانه قطبنما: تعداد مسافران ورودی عربستان در ۹ ماه اول سال ۲۰۲۲ میلادی، از تمام کشورهای عربی پیشی گرفت. گزارش سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) نشان می‌دهد عربستان در سه فصل اول سال ۲۰۲۲ میلادی، بیش از ۱۸ میلیون بازدیدکننده داشته است و پس از آن امارات متحده عربی (با ۱۴.۸ میلیون گردشگر) و مراکش (با ۱۱ میلیون گردشگر) به‌ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم در بین کشورهای عربی قرار دارند.

آمارهای منتشرشده توسط وزارت سرمایه‌گذاری عربستان نیز نشان می‌دهد درآمد گردشگری عربستان در سال گذشته به شدت افزایش یافته و در نیمه اول سال ۲۰۲۲ میلادی، به ۷.۲ میلیارد دلار رسیده است. رشد بی‌سابقه گردشگری عربستان در سال‌های اخیر، سبب شده تا گردشگری این کشور موضوع اصلی نمایشگاه بازار سفر عربی (ATM) سال ۲۰۲۳ باشد که قرار است از ۱ تا ۴ می ۲۰۲۳ میلادی (۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲)، در مرکز تجارت جهانی دبی (DWTC) برگزار شود.

دنیل کورتیس (Danielle Curtis)، مدیر نمایشگاه ATM، در این باره می‌گوید: «از توسعه‌ ابرپروژه‌هایی مثل نئوم گرفته تا تاثیر اصلاحات قوانین ویزای عربستان بر تقویت بخش گردشگری آن، انتظار داریم عربستان سعودی در نمایشگاه ATM ۲۰۲۳ یک برگ برنده بزرگ دیگر را به نمایش بگذارد.» علاوه بر عربستان، آینده سفرهای پایدار دیگر محور اصلی رویداد ATM ۲۰۲۳ است. 

آخرین اخبار گردشگری را از «رسانه قطبنما» دنبال کنید. 

مطالب مرتبط