صدور کارت واکسن بین‌المللی در ۵ دقیقه!

چگونه کارت واکسن بین‌المللی کرونا دریافت کنیم؟ + راهنمای تصویری

چگونه کارت واکسن بین‌المللی کرونا دریافت کنیم؟ + راهنمای تصویری

با آغاز واکسیناسیون کرونا در سراسر جهان، بسیاری از کشورها مسافران را ملزم کرده‌اند تا در کنار مدارک معمول سفر همچون گذرنامه و ویزا، کارت واکسن بین‌المللی خود را نیز ارائه کنند. ایرانی‌ها نیز برای سفرهای بین‌المللی نیاز به ارائه کارت واکسن بین‌المللی خود دارند. اما برای دریافت این کارت باید چه مراحلی را طی کرد؟

رسانه قطب‌نما: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تسهیل کار مسافران، سامانه‌ای راه‌اندازی کرده است که با صدور کارت دیجیتال واکسن دوزبانه (فارسی و انگلیسی)، امکان اثبات واکسیناسیون مسافران در خارج از کشور را فراهم می‌کند؛ فرآیندی که در کمتر از ۵ دقیقه و به صورت کاملا آنلاین انجام می‌شود. این کارت مخصوص افرادی است که قبلا واکسن کرونا تزریق کرده‌اند و ظرف ۲ هفته آینده قصد سفر به خارج از کشور را دارند. برای دریافت کارت واکسن انگلیسی کرونا باید مراحل ذیل را دنبال کنید:

  • مرحله اول:

ابتدا وارد سایت «vcr.salamat.gov.ir» شوید و روی گزینه «متوجه شدم» کلیک کنید.

  • مرحله دوم:

در این مرحله اطلاعات شخصی خواسته‌شده اعم از کد ملی، تاریخ تولد شمسی، تاریخ تولد میلادی، شماره موبایل، نام و نام‌خانوادگی انگلیسی، نام پدر و شماره گذرنامه را وارد کنید. به این نکته دقت کنید که نام و نام خانوادگی انگلیسی و شماره گذرنامه شما باید دقیقا منطبق بر اطلاعات مندرج در گذرنامه باشد، در غیر این صورت ممکن است کشور مقصد از ورود شما جلوگیری کند. همچنین شماره تلفن همراه وارد شده نیز باید به نام خودتان باشد. در نهایت کد امنیتی را وارد و روی گزینه «دریافت کد تایید» کلیک کنید.  

  • مرحله سوم:

پس از ثبت اطلاعات، پیغامی نمایش داده می‌شود تا بار دیگر اطلاعات خود را بازبینی کنید. در صورت تایید صحت اطلاعات، روی گزینه «تایید اطلاعات و ثبت» کلیک کنید.

  • مرحله چهارم:

پس از تایید اطلاعات یک کد ۶ رقمی به شماره همراه شما ارسال می‌شود. کد را وارد کنید.

  • مرحله پنجم:

پس از ارسال کد، آدرس اینترنتی کارت واکسن بین‌المللی کرونا به صورت پیامک (اس‌ام‌اس) برای شما ارسال می‌شود.

  هم‌اکنون نسخه بین‌المللی کارت واکسیناسیون کرونا در اختیار شما قرار دارد که باید حین سفرهای بین‌المللی با خود به همراه داشته باشید:

در صورت بروز هر گونه هرگونه خطا، می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت salamat.gov.ir، فرم گزارش خطا را تکمیل کنید.

آخرین اخبار گردشگری و مهمان‌نوازی را از «رسانه قطب‌نما» دنبال کنید.

مطالب مرتبط