افزایش قیمت ویزای دبی | ۶ تغییر در صدور ویزای امارات

افزایش قیمت ویزای دبی | ۶ تغییر در صدور ویزای امارات

رسانه قطبنما: امارات متحده عربی در اکتبر ۲۰۲۲ میلادی، طرح «سیستم ویزا پیشرفته» را اجرایی کرد. این سیستم تغییرات زیادی را در رویه‌های صدور روادید ایجاد می‌کرد که یکی از آن‌ها اعمال تغییر در مجوزهای ورود و ویزای دبی بود. اما ۶ تغییری که با اجرایی شدن این سیستم در فرآیند صدور ویزای توریستی امارات اتفاق افتاده کدام است؟

۱. عدم تمدید ویزای توریستی از داخل امارات

بر اساس قوانین جدید ویزای امارات، در صورتی که اعتبار ویزای توریستی تمام شده باشد، دارنده ویزا دیگر نمی‌تواند ویزای خود را در داخل امارات متحده عربی تمدید کند. متقاضیانی که قصد تمدید ویزای توریستی خود را دارند باید از امارات خارج شوند و سپس با ویزای جدید دوباره وارد این کشور شوند. به‌گفته عفی احمد، مدیر عامل Smart Travels، بازدیدکنندگان می‌توانند با پرداخت هزینه، ویزای توریستی خود را به‌مدت یک ماه دیگر تمدید کنند، سپس باید از طریق هوا یا زمین از کشور خارج شده و دوباره وارد این کشور شوند. این در حالی است که پیش از این متقاضیان تمدید ویزای توریستی امارات می‌توانستند بدون خروج از این کشور، اقدام به تمدید ویزای خود کنند. 

۲. افزایش هزینه صدور ویزای توریستی 

طبق قوانین جدید، هزینه صدور ویزای توریستی یک ماهه امارات از ۲۷۰ درهم به ۳۷۰ درهم افزایش یافته است. 

۳. صدور ویزای توریستی ۵ ساله چند بار ورود

با استفاده از ویزای توریستی ۵ ساله امارات، گردشگران می‌توانند چندین بار بدون نیاز به اسپانسر وارد امارات شوند و در طول هر سفر، ۹۰ روز در این کشور بمانند. دارندگان این ویزا می‌توانند علاوه بر این مدت، بدون نیاز به خروج از امارات، ۹۰ روز دیگر ویزای خود را تمدید کنند. متقاضیان دریافت ویزای توریستی ۵ ساله چند بار ورود امارات، باید مدارکی از جمله صورت‌حساب بانکی برای ۶ ماه گذشته با موجودی ۴ هزار دلار، گواهی بیمه درمانی امارات متحده عربی، کپی بلیط پرواز و مدرک اقامت، مانند دعوت‌نامه از دوستان یا خانواده در امارات را ارائه دهند. 

۴. دریافت مجوز خروج برای اقامت بیش از حد مجاز

بازدیدکنندگانی که بیش از مدت اعتبار ویزای توریستی خود در امارات بمانند، باید جریمه اقامت غیرمجاز خود را بپردازند و قبل از خروج از این کشور، مجوز خروج دریافت کنند. این قانون برای بازدیدکنندگانی که از دبی خارج می‌شوند، اعمال می‌شود و برای بازدیدکنندگانی که ویزای سایر امارت‌ها را دارند، تنها پرداخت جریمه کافی است و نیازی به دریافت مجوز خروج نیست.

۵. صدور ویزای توریستی ۶۰ روزه

صدور ویزای توریستی ۶۰ روزه امارات از سر گرفته شده است. پیش از این مسافران می‌توانستند ویزای ۳۰ روزه یا ۹۰ روزه دریافت کنند اما بر اساس قوانین جدید، صدور ویزای توریستی ۹۰ روزه متوقف شده و در حال حاضر برای مسافرانی که قصد سفر به امارات را دارند ویزای توریستی ۳۰ و ۶۰ روزه صادر می‌شود. 

۶. صدور ویزای دیدار با اقوام یا دوستان

بر اساس سیستم جدید صدور ویزای امارات، بازدیدکنندگانی که یکی از بستگان یا دوستان آن‌ها شهروند یا مقیم امارات باشد، می‌توانند برای دریافت مجوز ورود دیدار با اقوام و دوستان اقدام کند. برای دریافت این مجوز، نیازی به مراجعه به آژانس های مسافرتی نیست و میزبان می‌تواند با پرداخت یک سپرده قابل استرداد، به مبلغ ۱۰۰۰ درهم، از بازدیدکننده پشتیبانی کند.

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

ویزای دبی

مطالب مرتبط