فروش اینترنتی بلیط جاذبه های گردشگری نوروز ۱۴۰۳ از امروز + لینک خرید

فروش اینترنتی بلیط جاذبه های گردشگری نوروز ۱۴۰۳ از امروز + لینک خرید

رسانه قطبنما: مسافرانی که قصد بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور در ایام نوروز ۱۴۰۳ را دارند، دیگر نیازی به خرید بلیط موزه یا خرید بلیط جاذبه های گردشگری به‌صورت حضوری ندارند و می‌توانند به‌صورت اینترنتی و قبل از سفر اقدام به خرید بلیط جاذبه‌ها کنند.

به‌گزارش «رسانه قطبنما»، به‌نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، با توجه به تجارب نوروز سال‌های گذشته درخصوص استقبال و حضور پرشمار گردشگران در اماکن تاریخی و فرهنگی سراسر کشور، پیش‌بینی می‌شود مسافران برای تهیه بلیط با ازدحام روبه‌رو شوند.

در همین راستا، با هدف تسهیل تهیه بلیط جاذبه های گردشگری در تعطیلات پایان سال و ایام نوروز ۱۴۰۳، مسافران می‌توانند از طریق «وب‌سایت  تفریحاتی» به آدرس bilit.tafrihati.com اقدام به خرید اینترنتی بلیط جاذبه‌ها کرده و برای بازدید خود از هم‌اکنون برنامه‌ریزی کنند. برای خرید آنلاین بلیط جاذبه های گردشگری، با مراجعه به وب‌سایت تفریحاتی وارد صفحه اماکن گردشگری شوید؛ سپس با وارد کردن نام استان مقصد، فهرست جاذبه‌های استان را مشاهده کنید. حال می‌توانید جاذبه گردشگری مورد نظر را انتخاب و بلیط آن را خریداری کنید.

طبق قوانین ذکرشده در وب‌سایت تفریحاتی، بلیط اماکن دارای سانس فقط در بازه سانس معتبر است اما بلیت سایر اماکن تاریخ انقضا ندارد؛ همچنین برای خرید بلیط نیم‌بها و رایگان باید به‌صورت حضوری به اماکن فرهنگی و تاریخی مراجعه کنید. علاوه‌بر این وب‌سایت، دو اپلیکیشن‌ «تاپ» و «آپ» نیز از دیگر روش‌های خرید آنلاین بلیط جاذبه های گردشگری کشور است.

بررسی‌های «رسانه قطبنما» نشان می‌دهد، با وجود اعلام وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، هنوز امکان خرید اینترنتی بلیط اماکن تاریخی و فرهنگی از طریق دو اپلیکیشن «تاپ» و «آپ» فعال نشده است. وب‌سایت تفریحاتی نیز گاه با اختلال در فرستادن پیامک ثبت‌نام و اتصال به درگاه پرداخت روبه‌رو می‌شود.

از طرفی، اعتبار بلیط‌های خریداری شده از این وب‌سایت نیز نامشخص است و در هنگام خرید بلیط نیازی به واردکردن تاریخ بازدید از جاذبه نیست. با این اوصاف می‌توان پیش‌بینی کرد در برخی روزهای خاص تقاضای بالایی برای بازدید از برخی جاذبه‌ها وجود خواهد داشت و همچنان احتمال دارد شاهد ازدحام بازدیدکنندگان در مقابل برخی اماکن تاریخی و فرهنگی باشیم.

صف‌های طولانی خرید بلیط موزه و خرید بلیط جاذبه‌های گردشگری در ایام نوروز، همیشه یکی از دغدغه‌های مسافرین است. این در حالی است که با وجود محدودیت زمان تعطیلات، خستگی، ازدحام گردشگران در نقاط توریستی و انبوه جاذبه‌هایی که باید ببینند، ایستادن در صف خرید بلیط وقت‌ تلف‌کردن است. 

حال مسافران می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن‌ها و به‌صورت آنلاین بلیط جاذبه‌های گردشگری در سراسر کشور را از امروز خریداری کنند. از خرید بلیط اماکن گردشگری تهران، مثل خرید بلیط موزه ایران باستان، قیمت بلیط موزه جواهرات ملی یا خرید بلیط موزه سعدآباد، گرفته تا خرید بلیط حافظیه، خرید بلیط تخت جمشید و دیگر جاذبه‌های گردشگری سراسر کشور را می‌توانید از طریق این اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت تفریحاتی به‌صورت آنلاین و غیرحضوری انجام دهید.

اخبار گردشگری را در «رسانه قطبنما» بخوانید.

مطالب مرتبط