با این درهای دیجیتال در لحظه سفر کنید + عکس

با این درهای دیجیتال در لحظه سفر کنید + عکس

رسانه قطبنما: یک شرکت اروپایی قصد دارد با کمک «پرتال‌های دیجیتال» (Digital Portals) پل‌هایی را در سراسر جهان بسازد که عابران شهرهای مختلف با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این پرتال‌ها تکنولوژی جدیدی است که مردم را در شهرهایی که کیلومترها از هم فاصله دارند، به‌هم متصل می‌کند. 

این پروژه که «پرتال» (Portal) نام دارد، در حال حاضر ماموریت جهانی خود را با دو «در دیجیتال» در شهر «ویلنیوس» واقع در لیتوانی و شهر «لوبلین» واقع در لهستان آغاز کرده است. پرتال‌ها شامل یک صفحه نمایش بزرگ، چند دوربین و پخش زنده از این دو شهر است که بیش از ۴۰۰ کیلومتر با یکدیگر فاصله دارند اما می‌توانند در لحظه با یکدیگر تعامل داشته باشند. این پرتال‌های دیجیتال در مرکز شهر ویلنیوس و میدان اصلی شهر لوبلین قرار دارند تا توجه عابران را به‌یکدیگر جلب کنند.

پرتال های دیجیتال

بنیاد غیرانتفاعی «بندیکتاس گیلیس» (Benediktas Gylys) یک سرمایه‌گذار فرشته، این پروژه را در سال ۲۰۲۱ میلادی آغاز کرده است. بندیکتاس گیلیس، رئیس این بنیاد، معتقد است که پرتال‌ها نماد «پلی» برای اتحاد است و از مردم دعوت می‌کند تعصبات و اختلافات گذشته را فراموش کنند.

پرتال های دیجیتال

دانشگاه فنی ویلنیوس پنج سال گذشته را صرف توسعه این پرتال‌های دیجیتال کرده است و به‌نظر می‌رسد با کمک بنیاد بندیکتاس گیلیس، تیم پرتال قصد دارد در آینده این پرتال‌های دیجیتال را در شهرهای بیشتری نصب کند. گفته می‌شود که در دیجیتالی بعدی «ریکیاویک»، پایتخت ایسلند، و ویلنیوس و همچنین «لندن» و ویلنیوس را به یکدیگر متصل خواهد کرد.

پرتال های دیجیتال در لحظه

وب‌سایت پرتال از مردم سراسر جهان خواسته است تا شهرهایی که دوست دارند این پرتال‌ها آنجا نصب شوند را معرفی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر  به وب‌سایت پرتال مراجعه کنید.

اخبار تکنولوژی گردشگری را در «رسانه قطبنما» بخوانید.

مطالب مرتبط