ایران در سال ۵ هزار میلادی چه شکلی می‌شود؟ + عکس

ایران در سال ۵ هزار میلادی چه شکلی می‌شود؟ + عکس

رسانه قطبنما: فکر می‌کنید ایران ۳۰۰۰ سال بعد چه شکلی است؟ یک کشور سرسبز یا بیابانی؟ به نظر شما ظاهر خیابان‌ها، ساختان‌ها، وسایل حمل‌ونقل عمومی، مردم و غیره چه شکلی خواهد بود؟ اصلا ما هنوز روی زمین زندگی می‌کنیم؟

پاسخ به این سوال، کار سختی است؛ با درنظر گرفتن پیشرفت سریع تکنولوژی، تغییرات آب‌وهوایی و اینکه ما هیچ داده‌ای از آینده نداریم، تصور اینکه جهان در ۳ هزار سال آینده چه شکلی خواهد تقریبا کار غیرممکنی است؛ حتی اگر ذهن خلاقی داشته باشید!  با این‌حال این روزها، تصاویری از کشورهای مختلف جهان منتشر شده است که نشان می‌دهد این کشورها در سال ۵۰۰۰ میلادی چه شکلی خواهند بود!

به گزارش «رسانه قطبنما»، این تصاویر شگفت‌انگیز که کانال یوتیوب AI Imaginary World آن‌ها به اشتراک گذاشته شده است، توسط ابزار هوش مصنوعی تولید عکس از متن MidJourney تهیه شده که یکی از مشهورترین ابزارهای هوش مصنوعی در زمینه تولید محتوا است و به‌دلیل تصاویر باکیفیت، واقع‌گرا و خلاقانه، جای خود را در بین تولیدکنندگان محتوا باز کرده است. 

Midjourney یک برنامه و سرویس مبتنی بر هوش مصنوعی مولد است که توسط آزمایشگاه تحقیقاتی مستقل Midjourney، مستقر در سانفرانسیسکو، طراحی شده است. Midjourney که از فناوری‌ یادگیری ماشین استفاده می‌کند، یک ابزار تولید عکس از متن است؛ کافی است جزئیات عکسی را که می‌خواهید، در قالب متن به این ابزار هوش مصنوعی بدهید و در عرض چند دقیقه یک تصویر با جزيیات دقیق و کیفیت بالا تحویل بگیرید. 

یکی از دنبال‌‌کنندگان کانال یوتیوب AI Imaginary World از گردانندگان آن خواسته بود تا از این ابزار هوش مصنوعی بپرسند تصویر کشورها در سال ۵۰۰۰ میلادی چطور خواهد بود و حالا این کانال یوتیوب تصاویر پاسخ این پرسش را منتشر کرده است.

اگر کمی با هوش مصنوعی آشنایی داشته باشید حتما می‌دانید که این تصاویر حاصل داده‌های اولیه و اطلاعاتی است که به این ابزارهای هوش‌ مصنوعی داده می‌شود؛ حالا اگر نگاهی به این تصاویر بیندازید خواهید دید که بلژیک درست شبیه پارک‌های دیزنی‌لند است یا فنلاند شبیه شهر کاپیتول در سری فیلم بازی‌های گرسنگی است. البته فنلاندی‌ها ظاهرا اتومبیل‌های خود را با سفینه‌های فضایی عوض کرده‌اند! انگلیس در مقایسه با سایر کشورها تغییر کمتری کرده و پل لندن در سال ۵ هزار میلادی نیز همچنان با افتخار بر روی رودخانه تیمز ایستاده است. در مصر اما خبری از اهرام ثلاثه نیست و مصر در ۳ هزار سال آینده بیشتر شبیه صحنه‌ای از یک فیلم علمی و تخیلی است. اما ایران چطور؟

پاسخ این سوال و اینکه سایر کشورهای جهان در سال ۵ هزار میلادی چه شکلی خواهند بود را در ادامه ببینید:

ایران

بازسازی تصویر کشورها در سال ۵۰۰۰ میلادی با هوش مصنوعی - ایران

ترکیه

بازسازی تصویر کشورها در سال ۵۰۰۰ میلادی با هوش مصنوعی - ترکیه

آذربایجان

بازسازی تصویر کشورها در سال ۵۰۰۰ میلادی با هوش مصنوعی - آذربایجان

قطر

بازسازی تصویر کشورها در سال ۵۰۰۰ میلادی با هوش مصنوعی - قطر

پاکستان

بازسازی تصویر کشورها در سال ۵۰۰۰ میلادی با هوش مصنوعی - پاکستان

ژاپن

بازسازی تصویر کشورها در سال ۵۰۰۰ میلادی با هوش مصنوعی - ژاپن

آمریکا

بازسازی تصویر کشورها در سال ۵۰۰۰ میلادی با هوش مصنوعی - ایالات متحده

انگلیس

بازسازی تصویر کشورها در سال ۵۰۰۰ میلادی با هوش مصنوعی - انگلیس

اسپانیا

بازسازی تصویر کشورها در سال ۵۰۰۰ میلادی با هوش مصنوعی - اسپانیا

سوئیس

بازسازی تصویر کشورها در سال ۵۰۰۰ میلادی با هوش مصنوعی - سوئیس

فنلاند

بازسازی تصویر کشورها در سال ۵۰۰۰ میلادی با هوش مصنوعی - فنلاند

بلژیک

بازسازی تصویر کشورها در سال ۵۰۰۰ میلادی با هوش مصنوعی - بلژیک

کنیا

بازسازی تصویر کشورها در سال ۵۰۰۰ میلادی با هوش مصنوعی - کنیا

مصر

بازسازی تصویر کشورها در سال ۵۰۰۰ میلادی با هوش مصنوعی - مصر
تولید عکس از متن، تنها یکی از قابلیت‌های شگفت‌انگیز ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی است. اگر علاقه‌مندید تا از قدرت هوش‌مصنوعی برای تولید محتوای باکیفیت و خلاقانه استفاده کنید، مطلب «ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی + ۲۸ سایت و اپلیکیشن» می‌تواند به شما در آغاز این مسیر کمک کند.

شما چه رویایی در سر دارید؟ به نظر شما هوش مصنوعی می‌تواند رویاهای شما را در برابر چشمانتان زنده کند؟

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

ملاقات «هوش مصنوعی» با ۱۲ شاعر ایرانی + عکس

مطالب مرتبط