استارلینک به هواپیمایی قطر رسید

استارلینک به هواپیمایی قطر رسید

رسانه قطبنما: هواپیمایی قطر قرارداد جدیدی با اسپیس‌ایکس (SpaceX) بسته‌است که بر این اساس سریع‌ترین اینترنت حین پرواز را به مسافرانش ارائه خواهد داد.

به‌گزارش زومیت، هواپیمایی قطر (Qatar Airways) برای ارائه‌ی دسترسی به اینترنت در پرواز‌هایش توسط شبکه‌ی ماهواره‌ای استارلینک، با شرکت اسپیس‌ایکس همکاری می‌کند و در آینده نزدیک مسافران این ایرلاین می‌توانند در میانه‌ی آسمان، از اینترنت بی‌سیم رایگان با حداکثر سرعت ۳۵۰ مگابیت‌بر‌ثانیه استفاده کنند.

اسپیس ایکس که یک شرکت آمریکایی تولیدکنندهٔ محصولات صنایع هوافضایی است، در سال ۲۰۱۵ ایده اینترنت ماهواره‌ای را استارت زد و چهار سال بعد در سال ۲۰۱۹ میلادی ۶۰ ماهواره عملیاتی را در مدار مستقر کرد. استارلینک نام اینترنت ماهواره‌ای شرکت اسپیس ایکس است.

اکبر الباکر، مدیرعامل هواپیمایی قطر، ضمن ابراز خوشحالی بابت این قرارداد، آن را اقدامی در راستای سیاست هواپیمایی قطر در به‌کارگیری فناوری‌های جدید دنیا دانست و گفت: «این قرارداد فرصتی از دست‌ندادنی برای ماست که بتوانیم اینترنت رایگان و بدون قطعی به تمامی مسافران جهانی بدهیم.»

به گزارش آئروتایم (AeroTime) که خبرگزاری جهانی حوزه پرواز و هواپیمایی است، سرویس اینترنتی استارلینک در ابتدا تنها در هواپیما‌ها و مسیرهای خاصی در دسترس خواهد بود و به‌گفته‌ هواپیمایی قطر در نهایت تمامی ناوگان این شرکت به اینترنت ماهواره‌ای مجهز خواهند شد.

پیشتر نیز شرکت‌های هواپیمایی متعددی مانند JSX، هواپیمایی هاوایی، ایربالتیک و زیپ‌ایر با شرکت اسپیس‌ایکس قرارداد امضا کرده بودند که تاکنون به مرحله اجرایی نرسیده است.

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

دستیاران مجازی، همراه جدید مسافران + معرفی نمونه‌های موردی

مطالب مرتبط