رونالدو سفیر گردشگری عربستان شد

مسی و رونالدو در عربستان هم‌بازی شدند!

مسی و رونالدو در عربستان هم‌بازی شدند!

رسانه قطبنما: پس از لیونل مسی، این‌بار کریستیانو رونالدو سفیر گردشگری عربستان شد. رونالدو ۳۷ ساله، در ازای دریافت ۲۰۰ میلیون یورو در سال به باشگاه النصر عربستان پیوسته است؛ این یعنی ۳۸۰ یورو در دقیقه حتی موقع خواب!

با بستن این قرارداد، حالا رونالدو پردرآمدترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان و سفیر فوتبال عربستان است. به‌گزارش بی‌بی‌سی، کاپیتان تیم ملی پرتغال که در جام جهانی قطر برای اولین بار نیمکت‌نشین بود، ۵۰۰ میلیون یورو برای ۲.۵ سال بازی در النصر دریافت خواهد کرد؛ رقمی که بیشتر از کل ثروت رونالدو است و بر اساس برآورد نشریه فوربس، به ۴۵۰ میلیون یورو می‌رسد. 

اما به نظر می‌رسد سعودی‌ها از این ولخرجی چند میلیون یورویی اهدافی بیشتر از قهرمانی در مستطیل سبز را دنبال می‌کنند. بر اساس توافق صورت گرفته، رونالدو بعد از پایان قراردادش با النصر در ۴۰ سالگی، سفیر ورزش عربستان خواهد بود تا گل‌های اصلی خود برای عربستان را در خارج از مستطیل سبز به ثمر برساند. 

پس از انتشار خبر پیوستن عربستان تعداد دنبال‌کنندگان صفحه باشگاه النصر در اینستاگرام، از ۸۶۰ هزارنفر به بیش از ۹ میلیون نفر رسیده است که نشان می‌دهد عربستان به‌خوبی از پتانسیل نام این ستاره ورزشی برای افزایش آگاهی از برند آگاه است. عربستان پیش از این، لیونل مسی را نیز به‌عنوان سفیر گردشگری به خدمت گرفته‌ بود. به‌خدمت گرفتن این دو فوق ستاره ورزشی، ارتباط معناداری با سند چشم‌انداز ۲۰۳۰ عربستان دارد. این کشور قصد دارد با کاهش وابستگی به نفت، اقتصاد خود را متنوع کند و در راستای دست یافتن به این هدف، صنعت ورزش و سرگرمی نقش مهمی دارد. 

میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۷ میلادی و تلاش برای گرفتن میزبانی جام جهانی در سال ۲۰۳۰ میلادی از جمله نخستین گام‌های عربستان برای تحقق این سند است. از سوی دیگر و به‌گفته کارشناسان، عربستان احتمالا قصد دارد تا از حضور این دو فوق ستاره فوتبال، برای جلب توجه بین‌المللی به پروژه‌های بزرگ عربستان همچون شهر نئوم و شهر تفریحی قدیه استفاده کند. 

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

«مسی» هواداران جام جهانی را به عربستان دعوت کرد + ویدیو

مطالب مرتبط