با نزدیک شدن به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

دوحه پرطرفدارترین مقصد جهان در Skyscanner شد

دوحه پرطرفدارترین مقصد جهان در Skyscanner شد

رسانه قطبنما: بر اساس گزارش پلتفرم Skyscanner، دوحه که در ۳ سال گذشته بیشترین افزایش جستجو را در این پلتفرم داشته، اکنون پرطرفدارترین مقصد جهان شده؛ اما همچنان با چالش‌های امنیتی دست‌و‌پنجه نرم می‌کند.

Skyscanner یک وب‌سایت جستجو و رزرو پرواز، هتل، کرایه اتومبیل است که هم به شرکت‌های مسافرتی اجازه می‌دهد خدمات گردشگری خود را در آن به اشتراک بگذارند و هم امکان تحقیق و جستجو را برای مسافران جهان فراهم می‌کند.

به گزارش اسکیفت، طرفداران فوتبال از سراسر جهان برای تماشای بازی‌های موردعلاقه خود در قطر، به‌دنبال تورهای جام جهانی قطر و سفر به این کشور هستند؛ همین امر دوحه، پایتخت قطر را به مقصدی پرطرفدار در جهان تبدیل کرده است. 

پایتخت قطر آماده پذیرایی از مسافران سراسر جهان برای مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ است؛ رویدادی که از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر (۳۰ آبان تا ۲۷ آذر ۱۴۰۱) برگزار می‌شود. دوحه توانسته با صعود ۲۶۲ پله‌ای در جستجو‌ها در پلتفرم Skyscanner، اولین رتبه را در میان مقاصد پرطرفدار مسافران قاره آمریکا به خود اختصاص دهند.

از سوی دیگر، این مقصد با صعود ۱۷۲ پله‌ای، به‌عنوان پرطرفدارترین مقصد در اروپا، خاورمیانه و آفریقا و با صعود ۱۶۹ پله‌ای چهارمین مقصد پرطرفدار مسافران آسیا و اقیانوسیه شناخته شده است.

با این حال و با وجود اینکه قطر سعی کرده با ارائه انواع هتل ها و مراکز اقامتی برای مسافران جام جهانی آمادگی خود را برای این رویداد نشان دهد، همچنان چالش‌های امنیتی دغدغه مهم مقامات این کشور است؛ چراکه این جام جهانی فشرده‌ترین جام جهانی از نظر جغرافیایی خواهد بود و همه بازی‌ها در دوحه و اطراف آن برگزار می‌شود.

فیفا نیز به‌تازگی در کنفرانس امنیتی پیش از جام جهانی اعلام کرد که با حضور انبوه هواداران فوتبال، کنترل آن‌ها بزرگ‌ترین چالش امنیتی خواهد بود.

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

مسکات جام جهانی قطر چیست؟ + ویدیو

مطالب مرتبط