هدیه مالدیو به دریا‌دوستان: در کشتی سافاری خود بمانید و تست کرونا بدهید!

هدیه مالدیو به دریا‌دوستان: در کشتی سافاری خود بمانید و تست کرونا بدهید!

«انجمن ملی قایقرانی مالدیو» (NBAM) در جدیدترین اقدام خود، شرایطی فراهم کرده است تا افرادی که برای اقیانوس‌پیمایی، سفر دریایی و سفر با کشتی‌های کروز وارد «مالدیو» می‌شوند، بدون نیاز به ترک کشتی‌ها، در محل اقامت خود تست "PCR" بدهند.

رسانه قطب‌نما- براساس اعلام دولت مالدیو، کلیه افرادی که قصد ورود به مالدیو را چه از مرزهای هوایی و چه از مرزهای دریایی دارند، موظف به ارائه نتیجه منفی آزمایش "PCR" هستند.

 با این اقدام «انجمن ملی قایقرانی»، افرادی که در سافاری دریایی یا کشتی‌های تفریحی اقامت دارند دیگر برای انجام آزمایش نیاز به حضور در «ماله» (Male) یا سایر جزیره‌ها برای انجام تست "PCR" نخواهند داشت. "NBAM" این اقدام را در راستای کاهش خطر شیوع بیماری «کووید-۱۹» انجام داده است.

در حال حاضر انجمن قایقرانی با شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مربوط به آزمایش "PCR" به توافق رسیده است تا مسافران بتوانند بدون ترک کشتی‌های خود در بندر ۹ جزیره «تولوسدهو» (Thulusdhoo)، «هیمافوشی» (Himmafushi)، «دهیفوشی» (Dhiffushi)، «گولهی» (Gulhi)، «مافوشی» (Maafushi)، «دهانگتی» (Dhangethi)، «دهیگورا» (Dhigurah)، «اوکولهاس» (Ulkulhas) و «ماله» کار نمونه‌برداری از مسافران را انجام دهند.

توجه: هزینه تست "PCR" برای مسافران سافاری‌های دریایی مالدیو، ۷۵ دلار خواهد بود.

این نمونه‌ها پس از جمع‌آوری به مراکز آزمایشگاهی و بیمارستانی معتبر در «ماله» ارسال شده و نتیجه آن ظرف مدت ۲۴ ساعت به آدرس شخصی فرد ایمیل خواهد شد.

علاوه‌بر کنترل شیوع بیماری «کرونا»، دولت مالدیو دلیل دیگر این اقدام را استقبال چشمگیر افراد از سافاری‌های دریایی و افزایش تقاضا برای این دسته از سفرها اعلام کرده است، اکنون بیش از ۱۲۲ کشتی سافاری دریایی در مالدیو مشغول به فعالیت هستند.

جدیدترین اخبار گردشگری مالدیو را از «رسانه قطب‌نما» دنبال کنید.

مطالب مرتبط