اسکی‌بازها راهی تروجنا در عربستان می‌شوند

اولین پیست اسکی روباز خلیج فارس در عربستان

اولین پیست اسکی روباز خلیج فارس در عربستان

رسانه قطبنما: پروژه جاه‌طلبانه نئوم عربستان با ساخت پیست اسکی به ارزش ۵۰۰ میلیارد دلار در منطقه تروجنا (Trojena)، میزبان بازی‌های آسیایی زمستانی در سال ۲۰۲۹ خواهد بود. این پیست که اولین پیست اسکی‌ روباز حاشیه خلیج‌فارس در مقصد کوهستانی تروجنا است تا سال ۲۰۲۶ میلادی از گردشگران کوهستانی و اسکی‌بازان استقبال خواهد کرد. 

به گزارش «رسانه قطبنما»، پروژه نئوم بخشی از چشم‌انداز ۲۰۳۰ عربستان برای کاهش وابستگی این کشور به تولیدات نفتی، توسعه گردشگری و زندگی پایدار است که از سوی کارشناسان سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، سرزمینی برای آینده (Land Of Future)، نام گرفته است. این پروژه از مجموعه‌ای از مقاصد و جاذبه‌های منحصربه‌فرد مانند شهر لاین (The Line)،‌ مجتمع صنعتی شناوری «Oxegen» و جزیره لوکس سنداله (Sindalah) و... تشکیل شده است.

در کنار این مقاصد، مقصد کوهستانی تروجنا (Trojena) یکی دیگر از مناطق توریستی پروژه نئوم است که با هدف پذیرایی از گردشگران در تمام طول سال و ارائه تجربیات منحصربه‌فرد به آن‌ها توسط معماران بزرگی همچون «زاها حدید» طراحی شده است. به‌گفته ولیعهد عربستان، تروجنا با ایجاد مکانی بر اساس اصول اکوتوریسم، گردشگری کوهستانی را برای جهانیان بازتعریف خواهد کرد و نمودی از اهداف چشم‌انداز ۲۰۳۰ عربستان و تلاش‌های آن‌ها برای حفظ طبیعت و ارتقای کیفیت زندگی جامعه است. 

Trojena، مقصد کوهستانی گردشگران نئوم 

تصاویر پیست اسکی عربستان

مقصد کوهستانی تروجنا در ۵۰ کیلومتری خلیج عقبه واقع شده و مساحتی نزدیک به ۱۵۰۰ کیلومترمربع از کوهستان‌های شمال کشور را در برمی‌گیرد. ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۶۰۰ متری این منطقه باعث شده تا دمای هوا در مناطق خاصی از رشته‌کوه‌ها در زمستان به زیر صفر درجه سانتیگراد برسد. پتانسیل طبیعی این منطقه و ساخت پیست اسکی عربستان، تروجنا را به مقصدی ایده‌‌آل برای گردشگران کوهستان تبدیل خواهد کرد.

تروجنا با توسعه ۶ منطقه با کاربری‌های متفاوت به نام‌های ورودی (Gateway)، کشف (Discover)، دره (Valley)، جستجو (Explore)، استراحت (Relax) و سرگرمی (Fun) و مجموعه‌ای از مناظر طبیعی خود، مقصدی برای همه‌ ایام سال است و امکانات متنوعی را برای میزبانی طیف گسترده‌ای از رویدادها، از رویدادهای ورزشی گرفته تا نمایشگاه‌های هنری، کنسرت‌ها و جشنواره‌های فرهنگی در اختیار بازدید‌کنندگان قرار می‌دهد.

علاوه بر این عربستان با طراحی پیست اسکی لوکس و منحصر‌به‌فرد در تروجنا موفق شده است میزبانی بازی‌های آسیایی زمستانی در سال ۲۰۲۹ میلادی را به دست آورده است. از دیگر اهداف عربستان آن است که با توسعه گردشگری در این منطقه، بیش از ۵ میلیون بازدید‌کننده تا سال ۲۰۳۰ میلادی جذب کند. 

برخی از تصاویری را که تاکنون از این پروژه منتشر شده، در ادامه مشاهده می‌کنید: 

عکس تروجنا، پیست اسکی عربستان

تصویر پیست اسکی عربستان، تروجنا

تروجنا (Trojena)، نئوم عربستان

پیشنهاد «رسانه قطبنما»: 

شهر پانگئوس عربستان، لاک‌پشت روی آب + ویدیو

مطالب مرتبط