نخستین کنگره علمی و تخصصی هتلداری ایران| مهلت ثبت‌نام و ارسال مقالات

نخستین کنگره علمی و تخصصی هتلداری ایران| مهلت ثبت‌نام و ارسال مقالات

رسانه قطبنما: نخستین کنگره سراسری علمی و تخصصی هتلداری ایران با شعار «پلی میان علم و عمل»، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ در دو بخش پنل‌های موضوعی و ارائه مقالات برگزیده برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان به ارسال مقالات تا ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ فرصت دارند مقالات خود را به این کنگره ارسال کنند. همچنین مهلت ثبت‌نام برای حضور در کنگره تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ است. 

به‌گزارش «رسانه قطبنما»، این کنگره با تاکید بر نقاط مغفول در صنعت هتلداری کشور، به‌دنبال ارائه راهکار برای به‌روزرسانی استانداردهای هتلداری در ایران است. توسعه پایدار و تکنولوژی‌های نوین، کیفیت و استانداردها، مطالعات و ملاحظات سرمایه‌گذاری، قوانین و مقررات و سیاست‌گذاری‌ها، رویکردهای فروش، توسعه بازار و مدیریت درآمد و رویکردهای مدیریت، منابع انسانی و بهره‌برداری، ۶ محور اصلی نخستین کنگره علمی و تخصصی هتلداری ایران است. 

مقالات برگزیده ضمن ارائه در این رویداد، توسط انتشارات تخصصی گردشگری و پژوهشکده گردشگری در کتاب مجموعه مقالات به چاپ خواهد رسید. مقالات منتخب نیز ضمن ارائه در قالب پوستر در مجموعه کتاب مقالاپ منتشر خواهند شد. داوری مقالات از  ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ تا  ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ انجام خواهد شد و نتایج داوری نیز  ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ اعلام می‌شود.

ارتقا سطح دانش فنی و مهارتی ذینفعان صنعت و شناسایی منابع و استعدادها، فراهم آوردن شرایط لازم برای توسعه منابع علمی صنعت هتلداری کشور، زمینه‌سازی برای بهره‌گیری از پژوهش‌های علمی در برنامه‌ریزی‌های مرتبط با صنعت هتلداری، شناسایی چالش‌های اساسی صنعت هتلداری و بهره‌گیری از راهکارهای علمی در جهت رفع آن‌ها، شناسایی فرصت‌های موجود و مرتبط با صنعت هتلداری در کشور و بهره‌گیری علمی از این فرصت‌ها برخی از اهداف این کنگره است. 

در حاشیه این کنگره برنامه‌های متعددی از جمله همایش سراسری جامعه هتلداران ایران، نمایشگاه فرصت‌های شغلی در صنعت هتلداری، برگزاری پنل‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی و نخستین کنگره شبکه متخصصان گردشگری فارسی‌زبان (شگرف) برگزار خواهد شد. 

دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران، دانشگاه خوارزمی، دانشگاه شیراز، دانشگاه علم و فرهنگ، انجمن علمی گردشگری ایران، مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور و انجمن متخصصان گردشگری ایران از جمله حامیان برگزاری نخستین کنگره علمی و تخصصی هتلداری ایران هستند. 

نخستین کنگره سراسری علمی و تخصصی هتلداری ایران، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار خواهد شد. برای کسب‌ اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در کنگره به وب‌سایت این رویداد مراجعه کنید. 

اخبار گردشگری را در «رسانه قطبنما» بخوانید. 

مطالب مرتبط