از ۱۰ تا ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ در شیراز برگزار می‌شود

رویداد استارتاپ ویکند «گردشگری، فناوری و آینده»

رویداد استارتاپ ویکند «گردشگری، فناوری و آینده»

رسانه قطبنما: شهر شیراز ۱۰ تا ۱۲ اسفند ماه ۱۴۰۱ میزبان رویداد ملی استارتاپ ویکند گردشگری، فناوری و آینده خواهد بود. هدف اصلی برگزاری این رویداد، که توسط دپارتمان آموزش همیارنت برگزار می‌شود، تقویت اکوسیستم کارآفرینی از طریق آموزش علمی و عملی به افراد مشتاق به راه‌اندازی کسب‌وکار شخصی و اجرایی‌کردن ایده مطابق با اصول علمی کسب‌وکار است. 

به گزارش «رسانه قطبنما»، این رویداد ۳ روزه به صورت رایگان در مجتمع فرهنگی و رفاهی دانشگاه شیراز برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان به شرکت در رویداد ملی استارتاپ ویکند گردشگری، فناوری و آینده می‌توانند از این لینک اقدام به ثبت‌نام در این رویداد کنند. همچنین امکان اسکان شرکت‌کنندگان غیربومی در دوران برگزاری رویداد (۱۰ الی ۱۲ اسفندماه) تدارک دیده شده است. «رسانه قطبنما» یکی از حامیان برگزاری این رویداد استارتاپ ویکند است. 

فناوری و گردشگری دسترس‌پذیر، فناوری و گردشگری و اقتصاد شهری، فناوری و گردشگری مذهبی، تاریخی - فرهنگی، تجاری، رویداد، سلامت، خوراک و اکوتوریسم شهری، فناوری و بیمه، خدمات مالی و پشتیبان، فناوری و حمل‌ونقل گردشگری، فناوری و گردشگری خلاق و تجربه‌محور، فناوری و گردشگری از راه دور، فناوری و میراث ناملموس و فناوری و صنایع دستی و هنرهای سنتی محورهای اصلی رویداد ملی گردشگری، فناوری و آینده است. 

به‌گفته برگزارگنندگان این رویداد، تسهیل ارتباط بین ایده‌پردازان و سرمایه‌گذاران، بازسازی رونق استارتاپ‌های گردشگری شیراز پس از کرونا، توسعه روابط و اشتراک تجربیات گردشگری در حوزه فناوری و تسهیل فرایند بازاریابی برای ذی‌نفعان گردشگری از جمله چشم‌اندازهای رویداد استارتاپ گردشگری فناوری، گردشگری و آینده است. در این رویداد آموزشی و تجربی۳ روزه، برنامه‌نویسان، مدیران تجاری، علاقه‌مندان به استارتاپ، بازاریاب‌های حرفه‌ای و فعالان گردشگری گرد هم می‌آیند تا در طی ۵۴ ساعت ایده‌های خود را مطرح کنند، تشکیل گروه دهند و ایده خود را اجرا کنند.

در پایان رویداد نیز به گروه‌های برنده جوایزی اهدا خواهد شد. بر این اساس به نفر اول ۵۰ میلیون تومان، نفر دوم ۳۰ میلیون تومان و نفر سوم ۲۰ میلیون تومان اهدا خواهد شد. پذیرش در مرکز نوآوری و شتابدهی گردشگری جهاد دانشگاهی، پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاه فارس، شتاب‌دهنده های شیراز و غیره در کنار حضور سرمایه‌گذار در بخش خصوصی و دولتی جهت حمایت از ایده‌ها و کارت طلایی حامی رویداد از دیگر جوایز نفرات برتر استارتاپ ویکند گردشگری، فناوری و آینده شیراز است. 

پیش از برگزاری این رویداد، چند پیش‌رویداد گردشگری، فناوری و آینده نیز برگزار خواهد شد. این پیش‌رویدادها شامل برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی رایگان گردشگری است که از ۱ الی ۷ اسفندماه ۱۴۰۱ در ساختمان مدیریت دانشگاه شیراز، برگزار خواهند شد. جهت ثبت‌نام در کارگاه‌های آموزشی تخصصی رایگان گردشگری به این لینک مراجعه کنید. فهرست کارگاه‌های پیش رویداد فناوری، گردشگری و آینده به شرح زیر است:

کارگاه‌های آموزشی رایگان پیش رویداد گردشگری، فناوری و آینده

عنوان کارگاه مدرس زمان برگزاری
ساعت برگزاری

گردشگری آینده

دکتر محسن عامری اول اسفند ۱۴۰۱ ۱۵ الی ۱۶:۳۰

گردشگری فراگیر و دسترس پذیر و حمل و نقل گردشگری (مجازی)

 دکتر رحمان دلاوری اول اسفند ۱۴۰۱ ۱۷ الی ۱۸:۳۰

گردشگری و اقتصاد شهری

دکتر سید محمدهادی نیرومند ۲ اسفند ۱۴۰۱ ۱۵ الی ۱۶:۳۰

صنایع دستی و هنرهای سنتی

دکتر محمدهادی ستایش ۲ اسفند ۱۴۰۱ ۱۷ الی ۱۸:۳۰

گردشگری خلاق و تجربه‌محور

دکتر روشن بابایی همتی ۳ اسفند ۱۴۰۱ ۱۵ الی ۱۶:۳۰

جذب سرمایه و تأمین منابع مالی در گردشگری 

 دکتر اکبر رنجبران ۳ اسفند ۱۴۰۱ ۱۷ الی ۱۸:۳۰

اکوتوریسم شهری

مهندس علی نیری ۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۵ الی ۱۶:۳۰

بازاریابی در گردشگری

دکتر سید مسلم علوی ۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۷ الی ۱۸:۳۰

فناوری مالی در گردشگری (مجازی) 

دکتر احسان کدخدایی ۵ اسفند ۱۴۰۱ ۱۵ الی ۱۶:۳۰

فناوری در گردشگری و آشنایی با استارتاپ‌ها

دکتر سجاد اکبرپور ۶ اسفند ۱۴۰۱ ۱۵ الی ۱۶:۳۰

کارآفرینی در گردشگری

دکتر مهرداد شفیعی ۶ اسفند ۱۴۰۱ ۱۷ الی ۱۸:۳۰ 

گردشگری سلامت

دکتر ندا خلیلی آزاد ۷ اسفند ۱۴۰۱ ۱۵ الی ۱۶:۳۰

گردشگری هوشمند

 استاد اشکان بروج ۷ اسفند ۱۴۰۱ ۱۷ الی ۱۸:۳۰

برگزاری نشست سخنرانی به سبک TED Talk در روز ۸ اسفند در دانشگاه صنعتی شیراز با حضور متخصصین گردشگری، از دیگر برنامه‌های پیش رویداد استارتاپ ویکند گردشگری شیراز است. برنامه این نشست‌ها به شرح زیر است:

  • دکتر افشاری‌فر از استرالیا: ساعت ۱۳ الی ۱۴
  • دکتر امیرحسین حکمت‌نیا: ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۶ 

در روز ۱۰ اسفند نیز از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۳:۰۰، تور گردشگری نیم‌روزه با هدف شناسایی سایت‌های توریستی شیراز با حضور ۲ تور لیدر متخصص در مسیر گردشگری زندیه- سنگ سیاه برگزار خواهد شد. 

رویداد ملی استارتاپ ویکند گردشگری، فناوری و آینده

به‌گزارش «رسانه قطبنما»، استارتاپ ویکند یک گردهمایی آموزشی و تجربی برای کارآفرینان و افراد ایده‌پرداز است تا در جریان آن بتوانند ایده‌های خود را با یکدیگر در میان گذاشته و آن‌ها را در معرض قضاوت داوران و مربیان قرار دهند. این برنامه از این جهت اهمیت دارد که تعداد افراد شرکت‌کننده در آن زیاد است و در کشورهای معتبر دنیا اجرا می‌شود.

آخرین اخبار گردشگری را از «رسانه قطبنما» دنبال کنید. 

مطالب مرتبط