نمایشگاه WTM لندن | World Travel Market London

نمایشگاه WTM لندن | World Travel Market London

رسانه قطبنما: نمایشگاه WTM لندن یا بازار جهانی سفر لندن (World Travel Market London)، جایی برای ملاقات متخصصان صنعت سفر و گردشگری جهان با یکدیگر است؛ رویدادی که با حضور در آن می‌توان از فرصت‌های تجاری منحصر‌به‌فردی بهره‌مند شد. نمایشگاه WTM لندن در سال ۲۰۲۲ میلادی، از ۷ تا ۹ نوامبر (۱۶ تا ۱۸ آبان ۱۴۰۱) در مرکز ExCeL لندن برگزار می‌شود. در ادامه این مطلب با جزئیات برگزاری این نمایشگاه و اهداف آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

درباره نمایشگاه WTM لندن

نمایشگاه WTM لندن یا بازار جهانی سفر لندن متخصصان و مشتریان بین‌المللی صنعت گردشگری را با بیش از ۵ هزار مقصد و برند جهانی آشنا می‌کند. این رویداد، مرکز مفاهیم مربوط به سفر است و برای متخصصان این بخش فرصت‌های منحصربه‌فردی ایجاد می‌کند. در طول برگزاری این رویداد، سخنرانان و کارآفرینان برتر از بخش‌های مختلفی گرد هم می‌آیند تا درباره مبادلات تجاری جدید گفتگو و مذاکره، و همچنین روندهای نوظهور در صنعت را کشف کنند.

بازار جهانی سفر هر سال در لندن برگزار می‌شود و فرصتی بی‌نظیر برای اهالی صنعت گردشگری فراهم می‌کند تا بتوانند با یکدیگر ملاقات و تجربیات خود را منتقل کنند و به تجارت خود ادامه دهند. حضور در این رویداد، برای شرکت‌کنندگان یک مزیت رقابتی ایجاد و امکان دستیابی به آخرین اطلاعات درباره توسعه صنعت را فراهم می‌کند.

هدف نمایشگاه بازار جهانی سفر لندن

 نمایشگاه WTM لندن

هدف رویداد WTM لندن این است که جدیدترین نوآوری‌ها در صنعت گردشگری را به اشتراک بگذارد و فرصت‌های تجاری جدیدی ایجاد کند. از سوی دیگر، این نمایشگاه درباره چگونگی تکامل صنعت در ۵ سال آینده، یک دیدگاه کلی به متخصصان صنعت سفر ارائه می‌دهد. در بازار جهانی گردشگری لندن، می‌توانید نکات عملی بسیاری را از غرفه‌داران دریافت کنید و از طرف دیگر، با محصولاتی که منحصراً در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شوند، آشنا شوید؛ محصولاتی که می‌تواند الهام‌بخش شما در ارائه خدمات به مشتریان باشد.

مخاطبان رویداد WTM لندن

بازار جهانی سفر لندن

تقریبا نیمی از بازدیدکنندگان نمایشگاه WTM لندن را متخصصان صنعت گردشگری تشکیل می‌دهند. آن‌ها، این شانس را دارند که با مخاطبان تجاری جدیدی ملاقات کنند و درباره آخرین روندهای سفر بیشتر بدانند. مخاطبان دیگر این نمایشگاه، مشتریان خدمات و محصولات سفر و همچنین، گردشگران هستند. آن‌ها این فرصت را دارند تا محصولات جدید را تهیه و با غرفه‌داران ارتباط برقرار کنند.

در این نمایشگاه، مسئولان گردشگری و همچنین بیش از ۳ هزار روزنامه‌نگار از سراسر جهان حضور خواهند داشت.

در عین حال، دانشجویان گردشگری و حتی افرادی که به صنعت گردشگری علاقه‌مندند نیز حضور در نمایشگاه لندن را از دست نمی‌دهد؛ چراکه در این نمایشگاه می‌توان از کارفرمایان بالقوه، مشاوره شغلی تخصصی دریافت کرد و به کنفرانس‌های گردشگری اختصاصی دسترسی داشت.

مزایای شرکت در نمایشگاه WTM لندن

رویداد WTM لندن

WTM لندن بستر مناسبی را برای کسب‌و‌کارهای گردشگری فراهم می‌کند تا پتانسیل‌های خود را تقویت کنند و ارتقا دهند. اما با شرکت در این نمایشگاه به چه مزیت‌هایی دست خواهید یافت؟

 • ارتباط با مشتریان جدید که به محصولات شما علاقه‌مندند؛
 • ارتباط با همتایان خود در صنعت سفر برای تسریع بهبود کسب‌و‌کارتان؛
 • به نمایش گذاشتن برند خود در میان بزرگ‌ترین‌های صنعت و در مقابل هزاران شرکت‌کننده از بیش از ۱۰۰ کشور؛
 • کشف راه‌های نوآورانه جدید برای پاسخگویی به خواسته‌های مشتریان؛
 • کشف روندهای جدید که پس از همه‌گیری کرونا، نقش مهمی در توسعه کسب‌و‌کارها ایفا می‌کنند؛
 • و… .

مروری بر رویداد WTM لندن در سال ۲۰۲۱

 نمایشگاه WTM لندن

WTM لندن در سال ۲۰۲۱ میلادی به‌صورت هیبریدی (ترکیبی از حضوری و مجازی) برگزار شد. تمرکز این رویداد در سال ۲۰۲۱ میلادی بر موارد زیر بود:

 • برقراری ارتباط مجدد میان اهالی صنعت گردشگری
 • برقراری ارتباطات تجاری ارزشمند
 • افزايش گفتگوها درباره روندهای آینده سفر

در این رویداد جلسات و کنفرانس‌هایی برای مقابله با چالش‌هایی که صنعت سفر تا به امروز با آن مواجه شده است نیز برگزار شد.

حضور ایران در نمایشگاه بازار جهانی سفر لندن

ایران در نمایشگاه wtm لندن

شرکت‌های گردشگری ایرانی و فعالان این حوزه، در سال‌های گذشته در نمایشگاه WTM لندن شرکت و از ظرفیت آن برای توسعه کسب‌و‌کار و البته جذب گردشگر به ایران، استفاده می‌کردند. در سال ۲۰۲۱ میلادی اما، به‌دلیل مقررات محدوده‌کننده این کشور برای سفر اتباع خارجی، ایران از حضور در این نمایشگاه انصراف داد. 

بررسی‌های «رسانه قطبنما» نشان می‌دهد که شرکت‌های ایرانی در سال ۲۰۲۲ میلادی نیز در این نمایشگاه شرکت نخواهد کرد. ابراهیم پورفرج، رئیس جامعه تورگردانان ایران در این باره به قطبنما گفته که دلیل این امر، مشکلات مالی و همچنین عدم حمایت دولت برای شرکت در این نمایشگاه است. 

زمان برگزاری نمایشگاه WTM لندن در سال ۲۰۲۲ میلادی

در سال ۲۰۲۲ میلادی با از سرگیری دوباره سفرها پس از همه‌گیری کرونا، نمایشگاه WTM لندن با شراکت عربستان سعودی، همه شرکت‌کنندگان را به امید بازسازی بهتر و قوی‌تر صنعت گردشگری گرد هم می‌آورد. 

نمایشگاه WTM لندن در سال ۲۰۲۲ میلادی از ۷ تا ۹ نوامبر (۱۶ تا ۱۸ آبان ۱۴۰۱) برگزار خواهد شد. ساعت‌های برگزاری این رویداد نیز به شرح زیر است:

 • دوشنبه (۷ نوامبر): ۱۰:۰۰ تا ۱۸:۰۰
 • سه‌شنبه (۸ نوامبر): ۱۰:۰۰ تا ۱۸:۰۰
 • چهارشنبه (۹ نوامبر): ۱۰:۰۰ تا ۱۷:۰۰

مکان برگزاری نمایشگاه WTM لندن

نمایشگاه گردشگری WTM لندن

نمایشگاه WTM لندن در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های ExCeL لندن برگزار خواهد شد. این مرکز در در اسکله شمالی اسکله تاریخی رویال ویکتوریا لندن، بین منطقه کاناری وارف (Canary Wharf) و فرودگاه لندن سیتی قرار دارد.

فرصت WTM لندن برای کسب و کارها

نمایشگاه WTM لندن، فرصتی بی‌نظیر برای رشد کسب‌و‌کارهای گردشگری است؛ تصور کنید هزاران مشتری در صنعت گردشگری، آماده دیدار با شما و انجام معاملات تجاری سودآور هستند. از سوی دیگر، اینفلوئنسرها و متخصصان صنعت مشتاقند تا بیشتر درباره برندتان بشنوند و به شما کمک کنند آن را در جهان عرضه کنید. این تنها بخشی از فرصت‌هایی است که با حضور در این نمایشگاه می‌توان به دست آورد. آیا قصد دارید امسال در این نمایشگاه شرکت کنید؟

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

نمایشگاه گردشگری جاتا ژاپن | Jata Tourism Expo Japan

مطالب مرتبط