انواع اتاق‌ هتل | از اتاق سینگل و کلاسیک تا دیلاکس + اینفوگرافیک

انواع اتاق‌ هتل | از اتاق سینگل و کلاسیک تا دیلاکس + اینفوگرافیک

رسانه قطبنما: فرق بین اتاق دبل با توئین چیست؟ اتاق پریمیوم هتل چیست؟ اتاق سینگل یعنی چه؟ اتاق کلاسیک هتل چیست؟
این‌ها تنها برخی از سوالاتی است که در مواجهه با اصطلاحات اتاق های هتل برای ما ایجاد می‌شود و بارها هنگام رزرو اتاق هتل به آن‌ها برخورد کرده‌ایم. واقعیت این است که اتاق‌ های هتل براساس فاکتورهای مختلفی مثل ابعاد تخت، ظرفیت اتاق، امکانات رفاهی اتاق و غیره دسته‌بندی می‌شوند و این باعث می‌شود در سراسر جهان، تیپ بندی اتاق های هتل در برخی موارد یکسان و در برخی موارد ویژگی‌های خاص خود را داشته باشند.

اما کدام یک از انواع اتاق هتل، مناسب شماست؟

منظور از اتاق هتل چیست؟

پیش از پاسخ به این سوال، بیایید بیشتر با تعریف اتاق هتل آشنا شویم. اتاق (Room) کوچک‌ترین واحد اقامتی هتل است که یک یا چند تخت، میز کار، حمام، تلویزیون، یخچال، کمد و غیره را در خود جای داده است.

وقتی درباره اتاق هتل صحبت می‌کنیم، منظورمان هر اتاق یا سوئیتی است که در داخل هتل واقع شده و امکانات لازم را برای خواب افراد فراهم می‌کند؛ بنابراین اتاق‌های هتل در وهله اول به دو دسته اصلی «اتاق» و «سوئیت» تقسیم می‌شوند و هر کدام از این انواع، دسته‌بندی‌های مختلفی دارند.

پیش از ادامه مقاله، ابتدا در اینفوگرافیک زیر نگاهی به انواع اتاق هتل بیندازید تا در ادامه بیشتر با آن‌ها آشنا شویم:

اینفوگرافیک انواع اتاق هتل

انواع اتاق هتل

انواع اتاقهای هتل براساس تعداد مهمان

همانطور که اشاره شد، اتاقهای هتل دسته‌بندی‌های مختلفی دارند و تیپ بندی اتاق های هتل به اشکال مختلف تعریف می‌شود. یکی از شیوه‌های رایج تیپ بندی‌ اتاق‌ های هتل‌، براساس تعداد افرادی که است که اتاق برای میزبانی از آنان مجهز شده است. اما هر کدام از انواع اتاق هتل چه معنا و چه ویژگی‌هایی دارند؟

اتاق سینگل یعنی چه؟

انواع اتاق هتل - اتاق سینگل یعنی چه ؟

اتاق‌ سینگل (Single) که با نام اتاق ‌یک‌نفره یا تک‌نفره نیز شناخته می‌شود، معمولا برای میزبانی از یک مهمان یا حداکثر یک زوج طراحی شده‌ است. در اغلب هتل‌ها در اتاق سینگل یک تخت سینگل و در برخی موارد یک تخت سایز کوئین قرار دارد. اتاق سینگل لزوما به‌معنای اتاق کوچک نیست و معمولا این نوع از انواع اتاق های هتل در هتل‌های ۴ و ۵ ستاره مساحت زیاد و در نتیجه امکانات متعددی دارند. 

این اتاق‌ها معمولا در میان مسافرانی محبوب است که برای مقاصد کاری و تجاری سفر می‌کنند و سفرشان نیز کوتاه است. 

اتاق دابل یعنی چه؟

انواع اتاق هتل - اتاق دابل یعنی چه؟

اتاق دابل (Double) یا دبل یا دونفره، یک تا دو نفر را به راحتی در خود جای می‌دهند. اندازه تخت در اتاق‌های دابل به اندازه‌ای بزرگ است که تا دو نفر را در خود جای دهد و آن را برای مسافران انفرادی و زوج‌ها ایده‌آل می‌کند.

در اغلب هتل‌ها، در اتاق دابل یک تخت کینگ سایز و بزرگ دونفره قرار دارد اما ممکن است در برخی هتل‌ها دو تخت یک‌نفره در اتاق قرار داشته باشد که به آن اتاق توئین میگویند. این اتاق‌ها برای خانواده‌ها یا افرادی که با دوستان خود سفر می‌کنند، گزینه مناسبی است.

اتاق تریپل یعنی چه؟

انواع اتاق هتل - اتاق تریپل یعنی چه ؟

اتاق تریپل (Triple) یا سه نفره، همانطور که از نامش پیداست، برای اقامت سه نفر مجهز شده است. معمولا اتاق تریپل ترکیبی از سه تخت یک‌نفره، یا یک تخت دابل و یک تخت یک‌نفره و یا دو تخت دابل است. اتاق‌ تریپل با نام اتاق‌ خانواده (Family) نیز شناخته می‌شوند و گزینه مناسبی برای سفرهای خانوادگی و دسته‌جمعی است. 

به چه اتاقی، اتاق کواد می‌گویند؟

انواع اتاق هتل - به چه اتاقی، اتاق کواد می‌گویند؟

اتاق چهار نفره یا کواد (Quad) یا کوارتر نیز برای اقامت راحت ۴ مهمان طراحی شده است. اکثر اتاق‌های چهار نفره دارای دو تخت دابل هستند؛ با این حال، در برخی از هتل‌ها این اتاق‌ها ممکن است به سبک خوابگاهی شامل تخت‌های دو طبقه یا یک‌نفره باشند. اتاق کواد نیز با نام اتاق خانواده (Family) شناخته می‌شوند و گزینه مناسبی برای سفرهای خانوادگی و دسته‌جمعی است. 

اتاق متصل یا کانکتینگ یعنی چه؟

انواع اتاق هتل - اتاق متصل یا کانکتینگ یعنی چه ؟

منظور از اتاق‌ های متصل یا اینتر کانکتینگ (Interconnecting)، دو اتاق است که یک دیوار و درب مشترک دارند که به مهمان اجازه می‌دهد بدون استفاده از راهرو هتل، از طریق دری میان دو اتاق قرار دارد، به هر یک از دو اتاق دسترسی داشته باشد.

اتاق‌ های متصل برای خانواده‌ها یا افرادی که به‌صورت گروهی سفر می‌کنند، بسیار مناسب است.

منظور از اتاق مجاور یا ادجوینینگ چیست؟

انواع اتاق هتل - منظور از اتاق مجاور یا ادجوینینگ چیست؟

منظور از اتاق مجاور یا ادجوینینگ (Adjoining) دو یا چند اتاق است که دیوار به دیوار یکدیگر قرار گرفته‌اند؛ به‌عبارتی، یک دیوار مشترک بین اتاق‌ها وجود دارد اما دری میان دو اتاق قرار نگرفته که مهمانان بتوانند بدون استفاده از راهروی هتل از یک اتاق به اتاق دیگر بروند.

نوع دیگری از اتاق‌های مجاور، اتاق‌های Adjacent است که در آن دیوار مشترکی بین اتاق‌ها وجود ندارد اما اتاق‌ها بسیار به یکدیگر نزدیک هستند. اتاق‌های مجاور، بیش از هر چیزی برای گروه‌ها یا خانواده‌هایی مناسب است که با نوجوانان خود سفر می‌کنند و ترجیح می‌دهند آن‌ها در اتاقی مستقل اما نزدیک به والدین اقامت کنند.

انواع اتاق هتل بر اساس نوع تخت

یکی دیگر از شیوه‌های دسته‌بندی اتاق‌های هتل بر مبنای ابعاد و تعداد تخت‌ها در اتاق است. البته ابعاد تخت‌ها، در مناطق و کشورهای مختلف اندکی متفاوت است؛ به‌طور مثال، سایز تخت کینگ در اروپا با سایز تخت کینگ در آمریکا فرق دارد. با در نظر گرفتن این موضوع، در ادامه با انواع اتاق هتل براساس نوع تخت آشنا می‌شویم.

اتاق سینگل هتل

انواع اتاق هتل بر اساس نوع تخت - اتاق سینگل هتل

در برخی از هتل‌ها منظور از اتاق سینگل (Single)، اتاقی است که یک تخت سینگل را در خود جای داده است. اندازه یک تخت یک نفره یا سینگل در اروپا ۹۰ سانتی‌متر در ۲۰۰ سانتی‌متر و در آمریکا ۹۰ سانتی‌متر در ۱۹۰ سانتی‌متر است. 

اتاق دابل و نوع تخت در آن

انواع اتاق هتل بر اساس نوع تخت - اتاق دابل و نوع تخت در آن

گاهی منظور از اتاق دابل (Double) یا دو نفره، اتاقی است که یک یا چند تخت دابل را در خود جای داده است. تخت دابل که با نام Full Bed نیز شناخته می‌شود، از تخت یک‌نفره بزرگ‌تر و از تخت کویین کوچک‌تر است.

ابعاد یک تخت دابل استاندارد در اروپا، ۱۴۰ سانتی‌متر در ۲۰۰ سانتی‌متر و در آمریکا ۱۳۵ سانتی‌متر در ۱۹۰ سانتی‌متر است. 

اتاق تویین یعنی چه؟

انواع اتاق هتل بر اساس نوع تخت - اتاق تویین یعنی چه؟

منظور از اتاق تویین (Twin)، اتاقی است که دو تخت سینگل یا یک نفره را در خود جای داده است. همانطور که پیش از این اشاره کردیم، اندازه یک تخت یک نفره یا سینگل در اروپا ۹۰ سانتی‌متر در ۲۰۰ سانتی‌متر است اما در آمریکا ۹۰ سانتی‌متر در ۱۹۰ سانتی‌متر است. 

اتاق کویین چه اتاقی است؟

انواع اتاق هتل بر اساس نوع تخت - اتاق کویین چه اتاقی است ؟

منظور از اتاق کویین (Queen) که از انواع اتاقهای هتل به شمار می‌رود، اتاقی است که یک یا چند تخت کوئین (کویین) را در خود جای داده است. تخت‌های کویین، تخت‌های بزرگی هستند که ابعاد آن‌ها در اروپا ۱۵۰ سانتی‌متر در ۱۹۸ سانتی‌متر و در آمریکا ۱۵۰ سانتی‌متر در ۲۰۳ سانتی‌متر است.

اتاق کینگ یعنی چه؟

انواع اتاق هتل بر اساس نوع تخت - اتاق کینگ یعنی چه ؟

اتاق کینگ همانطور که از نامش پیداست به اتاقی گفته می‌شود که یک یا چند تخت کینگ (King) را در خود جای داده است. به‌طور استاندارد ابعاد تخت کینگ در اروپا ۱۶۰ سانتی‌متر در ۲۰۰ سانتی‌متر و در آمریکا ۱۵۰ سانتی‌متر در ۲۰۰ سانتی‌متر است. 

انواع اتاق هتل براساس کلاس و امکانات اتاق

انواع اتاقهای هتلها را بسته به امکانات و میزان خدمات شخصی‌سازی شده و رفاهی که اتاق در اختیار مهمان قرار می‌دهد، نیز می‌توان دسته بندی کرد که در اصطلاحات اتاق های هتل به آن دسته‌بندی براساس Comfort Class می‌گویند. در ادامه با تیپ بندی اتاق های هتل از این منظر آشنا خواهیم شد.

اتاق اکونومی هتل چیست؟

انواع اتاق هتل براساس کلاس و امکانات اتاق - اتاق اکونومی هتل چیست ؟

اتاق‌ اکونومی (Economy) یا اقتصادی (Budget) برای مهمانانی مناسب است که می‌خواهند اقامت راحتی داشته باشند، اما کمتر هزینه کنند. راحتی این اتاق‌ها مانند اتاق استاندارد است؛ اما کمی کوچکترند و فضای کمتری دارند.

اتاق‌های اکونومی معمولا یک یا دو تخت یک‌نفره  را در خود جای می‌دهند. 

اتاق استاندارد چیست؟

انواع اتاق هتل براساس کلاس و امکانات اتاق - اتاق استاندارد چیست ؟

یک اتاق استاندارد، بیشتر شبیه یک اتاق سینگل است اما ممکن است بسته به هتل ویژگی‌های بیشتری داشته باشد. در این اتاق‌ها، اغلب یک تخت دابل قرار دارد که به‌راحتی یک نفر یا یک زوج را در خود جای می‌دهد.

به غیر از یک تخت دو نفره، یک اتاق استاندارد شامل میز آرایش، صندلی، میز کار، کمد، حمام، قهوه‌ساز، وای‌فای رایگان و تلویزیون است. برخی از اتاق های اکونومی نیز این امکانات را دارند.

اتاق سوپریور چیست؟

انواع اتاق هتل براساس کلاس و امکانات اتاق - اتاق سوپریور چیست ؟

اتاق سوپریور (Superior) که در برخی از هتل‌ها با نام اتاق Comfort نیز شناخته می‌شود، اتاقی است که نسبت به اتاق‌های استاندارد راحت‌تر بوده یا امکانات رفاهی بهتری مثل مینی‌بار رایگان، سرو نوشیدنی و غیره دارد.

اتاق‌های سوپریور معمولا مناظر بهتری نسبت به اتاق‌های معمولی دارند و از نظر ابعاد نیز بزرگ‌تر از اتاق‌های استاندارد هستند.

اتاق دیلاکس چیست؟

انواع اتاق هتل براساس کلاس و امکانات اتاق - اتاق دیلاکس چیست ؟

اتاق‌های دلوکس (Deluxe) یا Executive یا ‌Execlusive، در مقایسه با اتاق‌های استاندارد فضای بزرگ‌تری دارند، مدرن‌تر هستند و به‌راحتی می‌توانند یک زوج یا خانواده را میزبانی کنند.

این دسته از اتاق‌ها، دارای امکانات پیشرفته و مناظر چشمگیرتری هستند و دکوراسیون زیبایی دارند که آن‌ها را نسبت به اتاق‌های استاندارد گران‌تر می‌کند. 

اتاق کلاسیک هتل چیست؟

انواع اتاق هتل براساس کلاس و امکانات اتاق - اتاق کلاسیک هتل چیست؟

منظور از اتاق کلاسیک (Classic) اتاقی است که دارای بالکن است در حالی که اتاق استاندارد فقط پنجره دارد. علاوه بر این دسته‌بندی‌های رایج، ممکن است در برخی از مناطق و کشورها، دسته‌بندی‌های دیگری نیز بر اساس میزان راحتی اتاق‌ها وجود داشته باشد. 

انواع اتاق هتل براساس چشم‌انداز

انواع اتاق هتل براساس چشم‌انداز

نوع دیگری از تیپ بندی اتاق‌ های هتل بر اساس چشم‌انداز یا View است که از پنجره اتاق هتل پیداست. این دسته‌بندی، معمولا در هتل‌هایی که در کنار دریا، جنگل، کوه یا یک جاذبه گردشگری خاص قرار دارند، به چشم می‌خورد؛ به‌طور مثال، اتاق هتل رو به چشم‌اندازی مثل:

  • دریا
  • کوه
  • استخر
  • باغ هتل
  • شهر

و دیگر چشم‌اندازها است. 

انواع اتاق های هتل براساس خدمات

یکی دیگر از انواع تیپ بندی اتاق های هتل، دسته‌بندی بر اساس خدماتی است که در ازای رزرو اتاق در اختیار مهمان قرار می‌گیرد؛ بر این اساس، در ادامه با انواع اتاق هتل براساس خدمات یا سرویس‌ها آشنا می‌شویم.

اتاق بیزینس

انواع اتاق های هتل براساس خدمات - اتاق بیزینس

اتاق بیزینس (Business) یا اتاق کاری با توجه به نیازهای مسافران تجاری طراحی شده‌اند. این اتاق‌ها اغلب مجهز به میز کار و سایر امکانات رفاهی هستند که نیازهای مسافران کاری را برآورده می‌کنند. 

اتاق کلاب هتل یعنی چه؟

انواع اتاق های هتل براساس خدمات - اتاق کلاب هتل یعنی چه؟

اتاق کلاب (Club) در طبقات بالایی هتل قرار می‌گیرد و چشم‌انداز بهتری دارد. این اتاق‌ها معمولا به مهمانان دسترسی ویژه به کلاب لانژ هتل را می‌دهند.

سرو صبحانه، انواع نوشیدنی‌ها، کوکتل عصرانه، سرو وعده‌های غذایی و همچنین، میان‌وعده و انواع چای یا قهوه در محیطی شیک و آرام از جمله امکانات کلاب هتل است. در برخی از هتل‌ها علاوه بر دسترسی به کلاب، مهمانان ساکن در اتاق کلاب می‌توانند به امکانات بیشتری مثل استخر اختصاصی دسترسی داشته باشند. 

انواع سوئیت های هتل

یک دیگر از انواع اقامتگاه‌ها در هتل، سوئیت (Suite) است. یک سوئیت در مقایسه با اتاق (Room) فضای بیشتری دارد و معمولا شامل یک یا چند اتاق خواب است. علاوه بر اتاق خواب، سوئیت‌ها می‌توانند فضاهای بیشتری مثل یک اتاق نشیمن مجزا، اتاق ناهارخوری، اتاق تعویض لباس و غیره نیز داشته باشد. سوئیت مناسب افرادی است که به‌دنبال فضای بزرگ‌تری نسبت به اتاق بوده و می‌خواهند با حفظ حریم خصوصی از مهمانان خود پذیرایی کنند.

بازه قیمت سوئیت‌ها براساس فضا و امکاناتی که ارائه می‌دهند، بسیار متفاوت است. 

سوئيت‌ها براساس میزان فضا، میزان رفاه، امکانات و کارکردی که دارند و مهمانان مختلفی که هدف قرار می‌دهند، در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند. در ادامه با انواع سوئيت هتل آشنا خواهیم شد.

سوئیت جونیور چیست؟

انواع سوئیت های هتل - سوئیت جونیور چیست؟

سوئیت جونیور (Junior) یا مینی سوئیت (Mini) بزرگ‌تر از اتاق اما کوچک‌تر از سوئیت استاندارد است. سوئیت جونیور معمولا یک اتاق خواب و یک فضای نشیمن دارد که به اتاق خواب متصل است اما فضای غذاخوری ندارد.

ویژگی‌های سوئیت جونیور از یک هتل به هتل دیگر متفاوت است.

سوئيت آپارتمان

انواع سوئیت های هتل - سوئیت آپارتمان

سوئیت‌های آپارتمانی که معمولا در هتل‌آپارتمان‌ها وجود دارند، فضاهای بزرگی هستند که علاوه بر اتاق، بخش‌های دیگری مثل آشپزخانه و فضای نشیمن و امکاناتی مثل لباسشویی، یک یا دو بار خدمات سرویس اتاق در روز و خدمات دیگر را نیز در اختیار مهمان قرار می‌دهند.

این سوئیت‌ها مناسب مهمانانی است که به‌صورت گروهی یا خانوادگی سفر می‌کنند و قصد دارند به‌ مدت طولانی در یک هتل اقامت کنند. 

سوئیت ماه عسل چه ویژگی‌هایی دارد؟

انواع سوئیت های هتل - سوئیت ماه عسل چه ویژگی هایی دارد؟

سوئیت ماه‌ عسل (Honeymoon)، همانطور که از نام آن پیداست، برای زوج‌هایی طراحی شده که به‌تازگی ازدواج کرده‌اند. این سوئیت‌ها همچنین با نام سوئیت رمانتیک یا عاشقانه (Romance or Love Suite) شناخته می‌شوند و معمولا شامل یک تخت کینگ یا کوئین، شامپاین، گل رز، شکلات و سایر جزئیات جذابی است که یک تجربه رمانتیک را رقم می‌زند. 

سوئیت پنت‌هاوس چه ویژگی‌هایی دارد؟

انواع سوئیت های هتل - سوئیت پنت‌هاوس  چه ویژگی‌هایی دارد؟

سوئیت پنت‌ هاوس (Penthouse) لوکس‌تر از سوئیت معمولی است و معمولا یک طبقه کامل از هتل را به‌خود اختصاص می‌دهد و امکان دسترسی به فضای تراس را نیز فراهم می‌کند.

این نوع سوئیت در طبقات بالایی هتل قرار گرفته و حریم خصوصی بیشتری را در اختیار مهمان قرار می‌دهد. سوئیت‌ پنت‌هاوس با طیف وسیعی از امکانات رفاهی، دارای دکور و اثاثیه بسیار مجلل است و یکی از گران‌ترین اتاق‌های هتل به شمار می‌رود که مورد علاقه سلبریتی‌ها و شخصیت‌های سیاسی است.

سوئیت کنفرانس چیست؟

انواع سوئیت های هتل - سوئیت کنفرانس چیست؟

سوئیت کنفرانس که با نام سوئیت Hospitality نیز شناخته می‌شود، برای افرادی طراحی شده که می‌خواهند از مهمانان خود در محیطی خارج از محیط کاری خود پذیرایی و یا جلسه خود را برگزار کنند.

هزینه چنین اتاق‌هایی معمولا به‌صورت ساعتی محاسبه می‌شود.

سوئیت پرزیدنتال چیست؟

انواع سوئیت های هتل - سوئیت پرزیدنتال چیست؟

سوئیت‌ پرزیدنتال (Presidential) جزو گران‌ترین و لوکس‌ترین اتاق‌های هتل در جهان است. این سوئیت فضا، کیفیت و امکانات رفاهی بالایی را ارائه می‌دهند و معمولا شامل چند اتاق خواب، اتاق نشیمن، فضای غذاخوری، چشم‌اندازی لوکس، دکوراسیونی شیک و امکانات لوکسی مثل جکوزی و غیره است. 

سوئیت استودیو یعنی چه؟

انواع سوئیت های هتل - سوئیت استودیو یعنی چه ؟

سوئیت استودیو (Studio) به سوئیتی گفته می‌شود که به‌جای تخت، یک کاناپه یا مبل تختخواب‌شو دارد. استودیو معمولا در روز به‌عنوان اتاق نشیمن و کار و در شب، به‌عنوان اتاق خواب استفاده می‌شود و علاوه بر مبلمان، فضایی به‌عنوان آشپزخانه دارد.

برخی از سوئیت‌های استودیو علاوه بر مبل تخت‌خواب‌شو، گاه یک تخت دابل نیز دارند. 

کابانا چیست؟

انواع سوئیت های هتل - کابانا چیست؟

سوئیت کابانا (Cabana) دور از ساختمان اصلی هتل و در مجاورت استخر یا ساحل دریا قرار داشته و در آن رو به ساحل یا استخر است. اتاق کابانا ممکن است تخت داشته باشد یا نداشته باشد و معمولا به‌عنوان رختکن و نه به‌عنوان اتاق خواب استفاده می‌شود. 

در مجموع کابانا امکانات سرگرمی بیشتری ارائه می‌کند. سوئیت‌های کابانا معمولا در بوتیک هتل‌ها رایج بوده و بیشتر برای یک شب اقامت مناسب است.

سوئیت دوبلکس چه ویژگی‌هایی دارد؟

انواع سوئیت های هتل - سوئیت دوبلکس چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک سوئیت دوبلکس (Duplex) شامل دو اتاق است که در طبقات مختلف قرار گرفته‌اند و توسط یک راه پله داخلی به هم متصل می‌شوند

 این سوئیت مناسب سفرهای کاری است که مهمان ترجیح می‌دهد از طبقه پایین به‌عنوان نشیمن و انجام ملاقات‌های کاری و از طبقه بالا، به‌عنوان اتاق خواب یا بالعکس استفاده کند. 

سوئیت دارای تخت سفری یا مبل تختخواب شو

انواع سوئیت های هتل - سوئیت دارای تخت سفری یا مبل تخت خواب شو

در برخی از سوئيت‌ها، همانند سوئیت استودیو، معمولا در کنار تخت، یک کاناپه یا مبلمان تخت‌خواب‌شو نیز قرار دارد. 

سوئیت پریمیوم چیست؟

انواع سوئیت های هتل - سوئیت پریمیوم چیست؟

سوئیت پریمیوم (Premium) یا Comfort، از نظر مساحت تفاوتی با سوئیت معمولی ندارد؛ بلکه در این سوئیت، بیشتر تمرکز بر ارائه خدمات لوکس‌تر و شخصی‌تر به مسافر است؛ مثل چک‌این (Check-In) و چک‌اوت (Check-Out) خصوصی، دسترسی به برخی امکانات انحصاری هتل، مینی‌بار رایگان و غیره.

در برخی از هتل‌ها نیز سوئیت‌های پریمیوم چشم‌انداز بهتری نسبت به سوئیت‌های معمولی دارند.

سوئیت دیلاکس چیست؟

انواع سوئیت های هتل - سوئیت دیلاکس چیست؟

سوئیت دلوکس (Deluxe) یا Executive بزرگ‌تر از سوئیت معمولی است و یک فضای نشیمن، جدا از اتاق‌ خواب و حمام دارد. کاناپه، مبلمان و میز پذیرایی از دیگر امکانات سوئیت‌های دلوکس است. 

شاید شما هم پیش از این با دسته‌بندی‌های دیگری از انواع اتاق‌ها و سوئیت‌ها آشنا شده باشید که در این لیست قرار ندارند. هتل‌های مختلفی در سراسر دنیا وجود دارند که گاه اتاق‌ها و سوئیت‌هایی با امکانات منحصربه‌‌فردی را به مهمانان ارائه می‌کنند و آن را در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌دهند.

حالا کدام یک از انواع اتاق هتل برای سفر شما مناسب است؟

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

انواع اقامتگاه‌ در ایران | از هتل تا هاستل + اینفوگرافیک

مطالب مرتبط