اولین هتل شهر نئوم عربستان چه ویژگی‌هایی دارد؟

ساخت هتل ۴۴ میلیون دلاری در عربستان

ساخت هتل ۴۴ میلیون دلاری در عربستان

رسانه قطبنما: عربستان قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۵ میلادی، اولین هتل در منطقه OXAGON، بخش تجاری پروژه بزرگ نئوم، را افتتاح کند. هزینه ساخت هر یک از ۳۰۰ اتاق این هتل، که یوتل (YOTEL) نام دارد، ۱۴۸ هزار دلار برآورد شده است. به‌عبارتی ساخت اولین هتل منطقه OXAGON، حدود ۴۴ میلیون دلار هزینه در بر خواهد داشت. مساحت هر اتاق هتل یوتل، حداقل ۳۰ مترمربع بوده و امکانات رفاهی آن بر مبنای حفاظت از محیط‌زیست طراحی خواهد شد.

پروژه بزرگ نئوم، بخشی از برنامه چشم انداز ۲۰۳۰ عربستان سعودی است که هدف آن، ایجاد منبع اقتصادی جدید و کاهش وابستگی این کشور به صادرات نفت است. این منطقه از سه بخش اصلی به نام‌های، «TROJENA»، «OXEGAN» و «LINE» تشکیل شده است. به‌گفته ولیعهد عربستان، پروژه نئوم، بین سال‌های ۲۰۲۵ تا ۲۰۳۰ میلادی تکمیل خواهد شد.

کریس نیومن (Chris Newman)، مدیر اجرایی توسعه هتل در پروژه NEOM درباره افتتاح هتل یوتل می‌گوید: «تصمیم گروه YOTEL برای افتتاح هتل در نئوم، مهر تاییدی بر جاه‌طلبی ما در بازتعریف نحوه سفر، اقامت و زندگی مردم است. وقتی ساخت این هتل تمام شود، خانه‌ای ایده‌آل برای مسافران مدرنی خواهد بود که در جستجوی فضاهای طراحی‌شده و متفکرانه‌ هستند. ما مشتاقانه منتظر استقبال از آن‌ها هستیم.»

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

شهر پانگئوس عربستان، لاک‌پشت روی آب + ویدیو

مطالب مرتبط