راهنمایان سفر در «روز جهانی راهنمایان گردشگری» بخوانند

۶ ویژگی یک راهنمای تور حرفه‌ای

۶ ویژگی یک راهنمای تور حرفه‌ای

راهنمایان تور نقش مهمی در برگزاری تورها و گشت‌ها دارند. امروز ۲۱ فوریه مصادف با ۲ اسفند روز جهانی راهنمایان گردشگری است و راهنمایان تور در سراسر دنیا، این روز را جشن می‌گیرند. اما یک راهنمای گردشگری چگونه می‌تواند با راهنمایی مناسب خود، یک تجربه منحصربه‌فرد برای مسافران به ارمغان آورد؟‌

رسانه قطب‌نما: عوامل گوناگونی بر انتخاب و تصمیم مسافران در انتخاب یک تور یا سفر تاثیرگذار است که از آن‌ها می‌توان به فعالیت‌های سفر، مقصد موردنظر، انرژی همراهان سفر و... اشاره کرد. اما یک عامل مهم دیگر، راهنمایان تورها هستند که در برگزاری یک تور خوب و حرفه‌ای نقش بسیار مهمی دارند. یک راهنمای تور، گردشگران را مدیریت و با آن‌ها تعامل برقرار می‌کند. در کنار پاسخگویی به تمام سؤالات گردشگران و راهنمایی در مورد همه ابعاد سفر، همچون رزرو اقامتگاه،بخش گردشگری غذا، حمل‌و نقل و غیره، دانش گسترده راهنمایان تور از مقصد و تجاربی که از همسفری با افراد مختلف در مقاصد گوناگون به‌دست می‌آورند، سفر را به خاطره‌ای لذت‌بخش و آموزنده برای مسافران تبدیل می‌کند. در نهایت همین تعامل گسترده مسافر با راهنمای تور سبب می‌شود تا راهنمایان گردشگری به یکی از مهم‌ترین اعضای صنعت گردشگری تبدیل شوند و سهم بسزایی در رضایت مسافر و بازگشت او داشته باشند. اگرچه ظهور کرونا و توقف سفرها، بیشترین آسیب را به این قشر وارد کرد اما در بحبوحه بحران کرونا نیز راهنمایان گردشگری با ارائه اطلاعات به‌روز و دقیق، بار دیگر نقش مهم خود در این صنعت را اثبات کردند. اما یک راهنمای تور خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

۱. صبور باشید

راهنمایان تور ممکن است در هر تور به صدها سوال گردشگران پاسخ دهند. این سوال‌ها ممکن است شامل موارد مختلفی از جمله نرخ ارز، محل نزدیک‌ترین اسپا، زمان سرو غذا و... باشد. یک راهنمای تور خوب، همیشه باید با حوصله به تمام سوالات پاسخ دهد؛ حتی اگر از قبل به این سوال‌ها پاسخ داده باشد. صبوربودن یکی از ویژگی ضروری راهنمایان تور به شمار می‌آید. درواقع، صبر و حوصله راهنمایان تور، سبب جلب رضایت مسافران و بهبود تجربه آن‌ها می‌شود.

۲. شخصیت کاریزماتیک داشته باشید

راهنمایان تور علاوه بر توانایی سرگرم‌کردن گردشگران، باید بتوانند با انواع گردشگران، از جمله افرادی که همکاری لازم را ندارند، ارتباط برقرار کنند. هیچ گردشگری تمایل ندارد با راهنمایانی که شخصیت عصبی و غیردوستانه دارند، سفر کنند. نکته مهم آن است که تورها با یکدیگر متفاوند و هر تور ممکن است چالش‌های جدیدی داشته باشد. در کنار آن، گردشگران نیز شخصیت‌های متفاوتی دارند؛ بنابراین راهنمایان تور باید قادر باشند با انعطاف‌پذیری بسیار، در هر شرایطی لحظات شاد، دلپذیر و دوستانه‌ای برای گردشگران ایجاد کنند. اگر راهنمای تور چنین شخصیتی داشته باشد، تمام گردشگران با یک خاطره خوب سفر خود را به پایان خواهند رساند.

۳. شوخ‌طبع باشید

بدون شک گردشگران دوست ندارند در سفرهای خود در یک کلاس تاریخی خشک، طولانی و خسته‌کننده بنشینند. آن‌ها به‌دنبال کشف مکان‌های جدید هستند؛ بنابراین تمایل ندارند هرآنچه را که در کلاس‌های درس تاریخ شنیده‌اند، مجددا برای آنها تکرار کنید. راهنمایان تور باید بتوانند از راه‌های گوناگون، توجه گردشگران را جلب کنند. این راه‌ها می‌توانند با بیان جمله‌های طنز و داستان‌های سرگرم‌کننده، بسیار کارآمدتر باشند. مطمئنا در هر تور، ممکن است شرایط غیرمنتظره‌ای پیش بیاید، به همین دلیل حس شوخ‌طبعی راهنمایان تور می‌تواند بسیاری از چالش‌ها و شرایط پیش‌بینی‌نشده را کنترل کند.

۴. داستان‌پردازی کنید و روایت‌گر باشید

داشتن اطلاعات درباره نقاط توریستی و جاذبه‌های تاریخی و تعریف‌کردن روایت‌های آن به‌طور ساده، برای یک راهنمای تور کافی نیست. البته که لزومی ندارد یک راهنمای تور تمام جزییات یک مکان خاص را بداند، اما باید قادر به داستان‌پردازی باشد و با شور و شوق بسیار درباره نقاط گردشگری روایت کند. به یاد داشته باشید که به‌طور کلی گردشگران برای گردش و یادگیری بیشتر درباره مقصد، سفر می‌کنند. به همین دلیل صرفا خواندن از روی یک کاغذ و بیان خشک و رسمی نمی‌تواند تجربه خوبی برای گردشگران ایجاد کند.

۵. حس همدلی قوی داشته باشید

در تورها انواع گردشگران با شرایط مختلفی حضور دارند؛ برخی از آن‌ها ممکن است از لحاظ اقتصادی با سایرین متفاوت باشند و حتی ممکن است برخی به زبان‌های مختلفی صحبت کنند. بنابراین انتظار می‌رود راهنمایان تور، به این تفاوت‌ها توجه و برای هر گردشگر تجربه دلپذیری ایجاد کند. در واقع راهنمایان تور باید تمام اعضای تور را درک‌ و تا جای ممکن نیازهای آن‌ها را برطرف کنند. به‌عنوان مثال، خانواده‌های دارای فرزند نیاز به توجه بیشتری برای مراقبت از کودکان خود دارند، یا گردشگران سالخورده ممکن است به زمان استراحت بیشتری نیاز داشته باشند. توانایی برقراری ارتباط موثر با هر گردشگر، احتمالا سخت‌ترین وظیفه یک راهنمای تور است؛ اما راهنمایانی که این وظیفه را به‌خوبی انجام می‌دهند، می‌توانند بیشترین رضایت را از سوی مسافران جلب کنند.

۶. پرانرژی باشید

برخی تورهای گروهی ممکن است به ساعت‌ها پیاده‌روی و انتظار نیاز داشته باشند. بنابراین داشتن انرژی از سوی راهنمایان تور می‌تواند انرژی گردشگران را زنده نگه دارد و آن‌ها را به ادامه راه تشویق کند. یقینا هر کس پس از یک روز طولانی در تور خسته می‌شود، اما یک راهنمای تور مشتاق و پرانرژی که گروه را هدایت می‌کند، می‌تواند خستگی را از تن گردشگران به‌در کند.  

همچنین شما می‌توانید گزارش «رسانه قطب‌نما» درباره جایگاه زنان در دنیای راهنمایان گردشگری را مطالعه کنید.

مطالب مرتبط