ویراژ عربستانی‌ها در قلب انگلیس + ویدیو

ویراژ عربستانی‌ها در قلب انگلیس + ویدیو

رسانه قطبنما: شرکت هواپیمایی سعودی (Saudia)، به‌تازگی از یک فیلم تبلیغاتی کوتاه با حضور «باشگاه فوتبال نیوکاسل یونایتد» (Newcastle United) و «مسابقات فرمول ای» (Formula E)، رونمایی کرده است. 

به‌گزارش «رسانه قطبنما»، این فیلم کوتاه تبلیغاتی که «از صندلی‌تان استفاده کنید» (Take Your Seat) نام‌دارد، اولین حضور هواپیمایی سعودی در یک داستان‌سرایی مشترک از طریق فیلم تبلیغاتی است. هدف این شرکت هواپیمایی از همکاری، ایجاد بستری برای «درگیرکردن طرفداران و تقویت تجربیات مشترک و ساخت خاطرات مادام‌العمر» عنوان شده است. 

بیایید ابتدا این ویدیوی کوتاه و جذاب را ببینیم و بعد کمی آن را بررسی کنیم:

ویدیو، ماجرای یک راننده مسابقه ناشناس را روایت می‌کند که سر تا پایش را با لباس‌ مسابقات فرمول E پوشانده است و همه‌جای این لباس نشان تجاری هواپیمایی سعودی به چشم می‌خورد. راننده سوار بر هواپیمایی سعودی سفر خود را آغاز می‌کند و این سفر در سنت جیمز پارک، ورزشگاه خانگی تیم فوتبال نیوکاسل، در شمال شرقی انگلیس، به پایان می‌رسد.

در این فیلم تبلیغاتی از حضور صدها هوادار نیوکاسل و همچنین سه فوتبالیست لیگ برتر نیوکاسل نیز استفاده شده است. این ویدیو بینندگان را به هشت مکان مجزا می‌برد؛ راننده قهرمان فیلم، سوار بر خودروی مسابقه خود به‌طرز ماهرانه‌ای از کنار دریاچه‌ها گرفته تا از وسط یک فروشگاه خرید در مرکز شهر نیوکاسل، مسیر خود را تا رسیدن به ورزشگاه سنت جیمز پارک ادامه می‌دهد و درست در زمان آغاز بازی نیوکاسل یونایتد به ورزشگاه می‌رسد.

خالد تاش (Khaled Tash)، مدیر ارشد بازاریابی هواپیمایی سعودی درباره این ویدیو گفت: «این فیلم نشانگر تعهد عربستان به نوآوری و همکاری است. ورزش نیروی منحصربه‌فردی برای گردهم آوردن مردم دارد و از طریق این پروژه‌های هیجان‌انگیز، ما متعهدیم که طرفداران نیوکاسل و مسابقات فرمول E را به ورزش‌هایی که دوست دارند نزدیک کنیم.»

پیتر سیلورستون (Peter Silverstone)، مدیر تبلیغاتی نیوکاسل یونایتد نیز اظهار داشت: «نیوکاسل بستر مناسبی را برای هواپیمایی سعودی فراهم می‌کند تا با طرفداران ورزش در سراسر جهان تعامل داشته باشد. تیم نیوکاسل در تمام بازارهایی که فرمول E مسابقات خود را برگزار می‌کند، طرفدار دارد و طرفداران ما از دیدن این ویدیو لذت خواهند برد. این ویدیو نه‌تنها نام باشگاه فوتبال و علاقه ما برای تعامل با هواداران در سراسر جهان را برجسته می‌کند، بلکه نشان می‌دهد منطقه شمال شرقی انگلیس چقدر خاص است و چه دیدنی‌هایی دارد.»

عربستان در سال‌های اخیر با تمرکز بر رشد گردشگری، قصد دارد حضور جهانی خود را با نمایش پیشنهادات متنوع این کشور در صحنه‌های بین‌المللی تقویت کند. در همین راستا این کشور «لیونل مسی» فوتبالیست افسانه‌ای را به‌عنوان سفیر گردشگری خود معرفی کرده است. حال شرکت هواپیمایی سعودی برای افزایش آگاهی از برند خود در عرصه جهانی به‌سوی همکاری با نام‌های پرآوازه‌ای مثل نیوکاسل رفته است تا از ظرفیت این تیم‌های ورزشی برای رسیدن به اهداف خود استفاده کند.

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

چطور کمپین گردشگری راه اندازی کنیم + ۸ گام عملی

مطالب مرتبط