چرا هتل‌های اولترا آل اینکلوسیو دبی در مقایسه با هتل‌های آنتالیا گزینه بهتری است؟

چرا هتل‌های اولترا آل اینکلوسیو دبی در مقایسه با هتل‌های آنتالیا گزینه بهتری است؟

«دبی» و «آنتالیا» دو مقصد محبوب مسافران ایرانی است که با ریزورت‌های «آل-اینکلوسیو» و «اولترا آل-اینکلوسیو» گزینه مناسبی برای گذران تعطیلات هستند، اما در تابستان ۱۴۰۰ کدام‌یک مقصد مناسب‌تری است؟

رسانه قطب‌نمااین روزها صرف‌نظر از فصلی که در آن قرار داریم، «دبی» میزبان هزاران مسافر از سراسر جهان است. وجود صدها هتل لوکس، ریزورت‌های آل اینکلوسیو، مراکز خرید، عدم وجود قوانین قرنطینه و بسیاری موارد دیگر باعث محبوبیت این مقصد گردشگری شده است. از سویی دیگر «آنتالیا» نیز یکی از مقاصد همیشگی مسافران ایرانی است که علاوه بر امکانات ویژه و سواحل زیبا، به‌سبب داشتن هتل‌های آل اینکلوسیو محبوبیت زیادی در میان مسافران دارد. اکنون این سوال پیش می‌آید که در تابستان ۱۴۰۰ کدام مقصد توریستی برای «ایرانیان» جذابیت بیشتری دارد؟

Rixos The Palm Hotel & Suites

چه چیز باعث محبوبیت سفر به دبی شده است؟

 تغییرات ارزی، تاثیر بسیاری بر هزینه سفر به مقاصد گردشگری همچون «دبی»، «آنتالیا»، «مالدیو»، «قبرس» و غیره گذاشته است. تا جایی‌ که در برخی مقاصد مانند «آنتالیا» شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی هزینه‌ها هستیم. این در حالی است که این افزایش هزینه در همه مقاصد یکسان نیست. به‌طور مثال هم‌اکنون هزینه اقامت در یک ریزورت آل اینکلوسیو در آنتالیا بسیار بیشتر از هزینه اقامت در یک ریزورت آل اینکلوسیو در «دبی» است اما کیفیت ارائه خدمات در هر دو مقصد یکسان بوده و در برخی موارد در ریزورت‌های دبی بالاتر است.

مزیت دسترسی به هتل‌های اولترا آل اینکلوسیو

در سال‌های گذشته وجود ریزورت‌های آل اینکلوسیو در آنتالیا یکی از دلایل اصلی جذب مسافران «ایرانی» بود. با این وجود افزایش هزینه اقامت در این دسته از هتل‌ها، به‌خصوص در  چند سال اخیر، این مسئله را تحت‌الشعاع قرار داده است. این در حالی است که دبی در سال‌های اخیر، با ساخت ریزورت‌های آل اینکلوسیو و اولترا آل اینکلوسیو، به‌خوبی به این نیاز مسافران پاسخ دهد. به بیان بسیار ساده، امروزه مسافران با اقامت در ریزورت‌ها و هتل‌ های آل اینکلوسیو دبی می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای کمتر از سفر به آنتالیا یا سایر مقاصد، بهترین خدمات آل اینکلوسیو را با بالاترین کیفیت ممکن دریافت کنند.

rixos bab al bahr

دمای هوا در دبی تفاوت چندانی با آنتالیا ندارد!

 در حال حاضر شرایط آب‌وهوایی در تمامی مقاصد گردشگری تابستانی و ساحلی، از جمله دبی و آنتالیا یکسان و اغلب بین ۳۵ تا ۴۵ درجه با رطوبت بالا است. از سویی دیگر اگرچه با اقامت در یک ریزورت آل اینکلوسیو نیاز چندانی به ترک هتل ندارید، اما دسترسی آسان به سایر جاذبه‌های گردشگری، یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب محل اقامت است. به‌طور مثال وسعت کم شهر دبی این امکان را برای مهمانان فراهم می‌کند تا در مدت زمان کوتاهی به پیشرفته‌ترین مراکز خرید جهان، شهربازی‌های متعدد و دیگر جاذبه‌های گردشگری دسترسی داشته باشند.

مقایسه امتیازات هتل‌های آل اینکلوسیو دبی و آنتالیا در وب‌سایت بوکینگ

  • «ریکسوس پریمیوم بلک» آنتالیا: امتیاز  ۹ از ۱۰
  •  «ریکسوس د پالم» دبی: ۸.۸ از ۱۰
  •  «ریکسوس باب البحر» دبی: امتیاز ۸.۵ از ۱۰
  • «ریکسوس داون تاون» آنتالیا: امتیاز  ۸.۱ از ۱۰
در مجموع مقایسه امتیازات برخی ریزورت‌های دبی و آنتالیا در وب‌سایت بوکینگ نشان می‌دهد، کیفیت ارائه خدمات در این دو مقصد در هتل‌های هم رده از منظر مهمانان تقریبا یکسان است.

ریکسوس پیشرو در ارائه خدمات آل اینکلوسیو

هلدینگ «ریکسوس» (Rixos) پیشروترین گروه در زمینه ساخت هتل‌های آل اینکلوسیو در خاورمیانه است. این گروه اکنون مالک چندین ریزورت آل اینکلوسیو و اولترا آل اینکلوسیو در امارات متحده‌ عربی است. در این بین دو ریزورت «ریکسوس باب البحر» و «ریکسوس د پالم»، بیشتر توانسته‌اند نظر مسافران را جلب کنند. از دیگر شعب این مجموعه در امارات می‌توان به «ریکسوس پریمیوم سعدیات آیلند» (Saadiyat) در «ابوظبی» و هتل «ریکسوس پریمیوم جمیرا بیچ» (Rixos Premium JBR) اشاره کرد. در ادامه امکانات و ویژگی‌های دو ریزورت محبوب این گروه در امارات متحده عربی را بررسی خواهیم کرد.

افزایش تقاضا برای سفر به دبی

۱. هتل ریکسوس باب البحر

ریزورت ساحلی و پنج‌ستاره «ریکسوس باب البحر» (Rixos Bab Al Bahr)، با بیش از ۴۵۰ متر خط ساحلی، در ۲۵ کیلومتری «رأس الخیمه» و ۸۰ کیلومتری دبی واقع شده است. این ریزورت توانسته است در وب‌سایت تریپ ادوایزر نمره ۴.۵ از ۵ و در وب‌سایت «اکسپدیا» امتیاز ۴ از ۵ را از سوی مهمانان دریافت کند.

ریکسوس د پالم دبی

۲. ریکسوس د پالم، تنها هتل اولترا آل اینکلوسیو دبی

 «ریکسوس د پالم» (Rixos The Palm Dubai Hotel & Suites) تنها ریزورت ساحلی ۵ ستاره اولترا آل اینکلوسیو دبی است. این هتل در منطقه «پالم جمیرا» واقع شده است و از فرودگاه بین‌المللی دبی حدود ۹ کیلومتر، با «مرکز خرید امارات» ۸ کیلومتر و با پارک آبی «آکواونچر» (Aquaventure Waterpark) در هتل «آتلانتیس د پالم» (Atlantis the Palm) ۶ کیلومتر فاصله دارد. هتل ریکسوس د پالم تاکنون توانسته‌ است جوایز مختلفی همچون «بهترین مقاصد لوکس خانوادگی در دبی» (Dubai’s best luxury family destination) را کسب کند. در این مطلب به بررسی دو مقصد محبوب مسافران ایرانی، دبی و آنتالیا، به‌خصوص از منظر اقامت در ریزورت‌های آل اینکلوسیو پرداختیم. حال با توجه به موارد فوق، کدام مقصد را برای سفرهای بعدی خود انتخاب خواهید کرد؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید. آخرین مقالات و اخبار گردشگری امارات را از «رسانه قطب‌نما» بخوانید.
پیشنهاد رسانه قطب‌نما: با شرکت در فم تریپ ۲۰۲۱ دبی با جدیدترین جاذبه‌های گردشگری دبی آشنا شوید!

مطالب مرتبط