معرفی استارتاپ‌های گردشگری ایرانی (۱۸)

«فیشینگ.فینیشینگ»، مجری تورهای تخصصی ماهیگیری

«فیشینگ.فینیشینگ»، مجری تورهای تخصصی ماهیگیری

«فیشینگ.فینیشینگ» استارتاپی است که در حوزه برگزاری تورهای تخصصی ماهیگیری فعالیت می‌کند. اما این استارتاپ دقیقا چه خدماتی ارائه می‌کند؟

رسانه قطب‌نما: رسانه «قطب‌نما» قصد دارد در سلسله مقالاتی، برخی از استارتاپ‌ها و کسب‌و‌کارهای نوپای ایرانی در حوزه سفر و گردشگری را معرفی کند. در این مقالات، ایده‌های جذاب برای ایجاد یک کسب‌وکار گردشگری را با مخاطبان به اشتراک خواهیم گذاشت و از تجارب بنیان‌گذاران این استارتاپ‌ها خواهیم نوشت. در این مطلب به‌سراغ استارتاپ گردشگری «فیشینگ.فینیشینگ» (Fishing Finishing) خواهیم رفت که در حوزه برگزاری تورهای تخصصی ماهیگیری فعال است.

«فیشینگ.فینیشینگ» در یک نگاه

«فیشینگ.فینیشینگ» استارتاپ تخصصی ارائه خدمات در حوزه ماهیگیری ورزشی و تفریحی است. به عبارت دیگر، این استارتاپ تورهای گردشگری ماهی‌گیری داخلی و خارجی (گردشگران داخلی، گردشگران ورودی و گردشگران خروجی) برگزار می‌کند.

ایده تولد «فیشینگ.فینیشینگ»

ایده راه‌اندازی این استارتاپ به حدود ۳ سال پیش برمی‌گردد؛ زمانی که امین پرهیزکار، بنیان‌گذار «فیشینگ.فینیشینگ»، در سفری لوکس به کیش و با دیدن افراد بسیاری که به ماهی‌گیری تفریحی مشغول بودند، به فکر برگزاری تورهای تخصصی ماهی‌گیری افتاد. پرهیزکار پس از ۲۰ روز تحقیق، ایده‌پردازی و بررسی فرصت‌ها و تهدیدها، اولین گام جهت تولد این استارتاپ را با راه‌اندازی پیج اینستاگرام و برقراری ارتباطات تخصصی در این حوزه برداشت. علت انتخاب این حوزه نیز، تجربه ۲۵ ساله هم‌بنیان‌گذار «فیشینگ.فینیشینگ» در حوزه ماهی‌گیری بود.

نقاط قوت و ضعف استارتاپ

نقاط قوت

  • برگزاری تورهای تخصصی ماهی‌گیری داخلی و بین‌المللی
  • اجرای تورهای ترکیبی تفریحی و ماهی‌گیری
  • ارتباطات موثر داخلی و بین‌المللی با برترین ماهی‌گیران، راهنمایان و کارگزاران تخصصی تور

نقاط ضعف

  • ورود محدود به حوزه آموزش (که به‌زودی و با جذب سرمایه محقق خواهد شد)

چالش‌ها و فرصت‌ها

فرصت‌ها

  • بازار بکر و دست‌نخورده و کاملا سنتی با پتانسیل و بازگشت سرمایه بسیار بالا
  • تعدد فرصت‌های درآمدی

چالش‌ها

  • چالش جذب سرمایه؛ به گفته بنیان‌گذار «فیشینگ.فینیشینگ»، هزینه سرمایه‌گذاری در این حوزه به‌دلیل گران‌بودن سخت‌افزارها و هزینه بالای تولید محتوا بسیار زیاد است.

«فیشینگ.فینیشینگ» چگونه مشتریان را جذب می‌کند؟

اصلی‌ترین راه بازاریابی این استارتاپ، استفاده از ابزارهای شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام است.

چرا «فیشینگ.فینیشینگ»؟

«فیشینگ.فینیشینگ»، یکی از معدود مجری تورهای تخصصی ماهیگیری در ایران است که به صورت سازمان‌یافته این کار را انجام می‌دهد و هم اکنون امکان برگزاری تورهای تخصصی در کشورهای مختلفی مانند مالدیو، کنیا، تانزانیا، اسپانیا، مکزیک، شیلی و کاستاریکا را دارد. بنیان‌گذاران استارتاپ گردشگری «فیشینگ.فینیشینگ» معتقدند که حوزه گردشگری ماهیگیری، پتانسیل بالایی برای سرمایه‌گذاری کلان دارد و می‌تواند بازگشت سرمایه منطقی و مطمئنی برای سرمایه‌گذاران داشته باشد.

بنیان‌گذاران و اعضای تیم

امین و ایمان پرهیزکار بنیان‌گذاران استارتاپ «فیشینگ.فینیشینگ» هستند که به‌ترتیب در حوزه تبلیغات و برندسازی و حوزه ماهی‌گیری فعالیت می‌کند. این استارتاپ از تجربیات شخصی بنیان‌گذاران این استارتاپ متولد شده است. در حال حاضر، نیز ۶ نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در این استارتاپ مشغول به کار هستند.

هدف و آینده «فیشینگ.فینیشینگ»

بنیان‌گذاران این استارتاپ دو هدف اصلی را برای ادامه راه خود درنظر گرفته‌اند:

  1. فعالیت بین‌المللی در حوزه برگزاری تورهای تخصصی ماهی‌گیری در تمام نقاط جهان
  2.  بومی‌سازی گردشگری ماهی‌گیری در ایران

رسانه «قطب‌نما» در راستای آشنایی مخاطبان با کسب‌و‌کارهای گردشگری ایرانی، برخی از آن‌ها را در مقاله‌های استارتاپی خود معرفی می‌کند. شما می‌توانید جدیدترین اخبار و مقالات درباره استارتاپ‌های گردشگری ایرانی و خارجی را در «رسانه قطب‌نما» مطالعه کنید.

پیشنهاد «رسانه قطب‌نما»:

«آرکابوم»، کشف فرهنگ ایران در دنیای مجازی

مطالب مرتبط