معرفی استارتاپ‌های گردشگری ایرانی (۴)

کوچی نو، پلتفرمی برای ارائه گشت‌های محلی

کوچی نو، پلتفرمی برای ارائه گشت‌های محلی

«کوچی‌نو» پلتفرمی برای ارائه تورهای داخلی در شهرهای مختلف ایران است. اما این استارتاپ چه خدماتی به مسافران ارائه می‌دهد؟

قطب‌نما: رسانه «قطب‌نما» قصد دارد طی سلسله مقالاتی، برخی از استارتاپ‌ها و کسب‌و‌کارهای نوپا در حوزه سفر و گردشگری ایرانی را معرفی کند. در این مقالات، بخشی از ایده‌های جذاب برای ایجاد یک کسب‌وکار گردشگری را با مخاطبان به اشتراک خواهیم گذاشت و از تجارب بنیان‌گذاران این استارتاپ‌ها خواهیم نوشت. در این مطلب با استارتاپ گردشگری کوچی نو،  پلتفرمی برای گشت‌های محلی در ایران آشنا خواهیم شد.

کوچی نو در یک نگاه

کو‌چی‌ نو پلتفرمی برای ارائه گشت‌های محلی است که توسط لیدرهای بومی و محلی در شهرهای مختلف برگزار می‌شود. علاوه بر رزرو تور، پلتفرم کوچی‌ نو امکان رزرو هتل و پروازهای داخلی را نیز برای مسافران فراهم می‌کند.

تورهای کوچی نو

ایده تولد کوچی‌‌نو

بنیان‌گذار استارتاپ کوچی‌‌نو، مهدیه زادشیر، پس از مدت‌ها تجربه کاری در آژانس‌های مختلف و تبلیغ مقاصد در اینستاگرام، با مسافرانی روبه‌رو شد که بعد از رزرو هتل و پرواز به‌دنبال افرادی بودند که بتوانند خدمات گشت را به‌راحتی و با امنیت بالا دریافت کنند. در ابتدا فعالیت این استارتاپ و رزروها به‌صورت تلفنی انجام می‌شد و پس از مدتی، پلتفرمی برای ارائه بهتر این گشت‌ها طراحی شد.

نقاط قوت و ضعف

نقاط قوت

  • داشتن اطلاعات از افراد حرفه‌ای و متخصص در این زمینه
  • ۱۰ سال سابقه کار و فعالیت در حوزه گردشگری
  • ارتباط با مسافران و شبکه‌سازی‌های موثر

نقاط ضعف

  • مشکلات بازاریابی و بازارسازی
  • نداشتن برنامه بازاریابی موثر

چالش‌ها و فرصت‌ها

فرصت‌ها

  • شبکه ارتباطی کوچی‌‌نو در شهرهای مختلف سبب افرایش تنوع گشت‌های این استارتاپ می‌شود که گشت‌های ورزشی گردشگری خوراک و درمانی تنها بخشی از آن‌ها است.

چالش‌ها

  • درحال حاضر بزرگ‌ترین چالش کوچی‌ نو، همه‌گیری کرونا است.

کوچی‌‌نو چگونه مشتریان را جذب می‌کند؟

در حال حاضر، بسیاری از مشتریان کوچی‌‌نو از قبل با این استارتاپ آشنا بوده‌ یا به‌واسطه دوستان و یا شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام با آن آشنا شده‌اند.

چرا کوچی‌‌نو؟

  • هزینه مناسب گشت‌ها
  • ارائه گشت‌های متنوع
  • امکان ارتباط با افراد محلی

بنیان‌گذاران و اعضای تیم

بنیان‌گذاران و اعضای تیم استارتاپ کوچی‌نو، بیش از ۱۰ سال در حوزه سفر و گردشگری فعالیت داشته‌اند و به‌خوبی با چالش‌ها و مشکلات این حوزه آشنا هستند. در حال حاضر ۴ نفر در این استارتاپ نقش‌هایی چون مهندسی IT، دیجیتال مارکتینگ و لیدر تورها و هماهنگی و برنامه‌ریزی گشت‌ها را بر عهده دارند.

هدف و آینده کوچی‌‌نو

هدف اصلی استارتاپ کوچی‌‌نو، معرفی پتانسیل و ظرفیت‌های گردشگری محلی ایران به گردشگران است. علاوه بر آن، استارتاپ کوچی‌‌نو قصد دارد در آینده به هدف جذب گردشگر از بازارهای بین‌المللی و کسب درآمد دلاری و تولید ارزش افزوده ارزی برای ذی‌نفعان و شرکای کاری خود در شهرهای مختلف دست یابد. «قطب‌نما» قصد دارد برای آشنایی مخاطبان با کسب‌و‌کارهای گردشگری ایرانی، برخی از آن‌ها را در مقاله‌های استارتاپی خود معرفی کند. شما می‌توانید جدیدترین اخبار و مقالات درباره استارتاپ‌های گردشگری ایرانی و خارجی را در «قطب‌نما» مطالعه کنید.

آخرین استارتاپ ایرانی معرفی‌شده در قطب‌نما: سنا، سامانه نیازمندی‌های اردویی-آموزشی

مطالب مرتبط