ارائه آنلاین تور چه مزایایی دارد؟

تورپل، راه‌حلی برای ارائه‌دهندگان خدمات در مقصد

تورپل، راه‌حلی برای ارائه‌دهندگان خدمات در مقصد

در سال‌های اخیر، خدمات بسیاری از بخش‌های گردشگری از جمله اقامت و پرواز به‌صورت آنلاین به مسافران ارائه می‌شود، اما این مسئله در بخش فروش تور و فعالیت‌های گردشگری در مقصد، آن‌طور که باید توسعه پیدا نکرده است. حال چگونه می‌توان با ارائه آنلاین تورهای گردشگری رضایت مسافران را افزایش داد؟ این موضوع، یکی از مباحث مطرح‌شده در نشست‌های حاشیه‌ نمایشگاه گردشگری تهران بود.

رسانه قطب‌نما: فرشید رحیم‌‌خانی، بنیان‌گذار استارتاپ تورپل، طی نشست تشریک تجربیات در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران، از تجربه ۱۷ ساله خود در فروش تورهای داخلی و بین‌المللی سخن گفت. [caption id="attachment_29090" align="alignleft" width="300"] عکاس: غزل یزدانی[/caption] او با تاکید بر اهمیت بخش تور و گشت در حوزه گردشگری، به این نکته اشاره کرد که گردش مالی تورها و فعالیت‌های گردشگری در سراسر دنیا حدود ۲۵۵ میلیارد دلار است و تورها، جاذبه‌ها و فعالیت‌های گردشگری بیشترین رشد را در صنعت گردشگری دارند؛ البته با همه‌گیری کرونا و توقف فعالیت‌ها در دنیای سفر، این میزان تا حد قابل‌توجهی کاهش یافته است، اما پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۳-۲۰۲۴ میلادی، این میزان مجددا به سطح قبل از همه‌گیری کرونا بازگردد. در حال حاضر حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد از فرآیندهای مربوط به تورها به‌صورت آفلاین انجام می‌شود. این در حالی است که در سراسر دنیا، فرآیندهای سایر بخش‌های گردشگری، از جمله اقامت و پرواز تا حد بسیاری به‌صورت آنلاین و دیجیتالی صورت می‌گیرد. بنابراین، فروش و ارائه تور و فعالیت‌های گردشگری به‌صورت آنلاین می‌تواند فرصت بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری و سودآوری باشد. اما تکنولوژی چگونه می‌توانند به ارائه‌دهندگان خدمات تورهای گردشگری کمک کند؟

تکنولوژی به کمک رزرو تورها می‌آید

به گفته رحیم‌خانی، بسیاری از افرادی که در حوزه ارائه خدمات تورها فعالیت می‌کنند، مشکلاتی از قبیل دسترسی محدود به لیست خدمات و پیشنهادات، عدم تشخیص نیازهای مشتری، عدم شفافیت و اعتماد و البته ناتوانی در برقراری ارتباط با مسافران دارند. این مشکلات و چالش‌ها سبب می‌شود که علاوه بر سردرگمی و نارضایتی مسافران، ارائه‌دهندگان خدمات نیز نتوانند فعالیت‌های خود را به‌درستی انجام و در نهایت فرصت‌های بسیاری را از دست دهد. در همین نقطه است که استارتاپ «تورپل» به‌عنوان یک راه‌حل برای ارائه‌دهندگان خدمات در مقصد، از بسیاری از مشکلات و چالش‌های این افراد می‌کاهد.

کارکرد «تورپل» چیست؟

«تورپل» (Turpal) به‌عنوان یک راهکار در مقصد، پلتفرمی است که امکان به‌نمایش‌گذاشتن تورها و فعالیت‌های گردشگری را برای ارائه‌دهندگان این خدمات فراهم می‌کند. ارائه‌دهندگان می‌توانند تورهای خود را با لوگو یا برند خود در تورپل به‌نمایش بگذارند و خدمات موردنظرشان را به مسافران ارائه دهند. این اپلیکیشن برای مسافران نیز به‌عنوان یک راهنمای تور عمل می‌کند و در هر زمانی اطلاعات مناسبی به مسافران ارائه می‌دهد.

ویژگی‌های مهم اپلیکیشن تورپل

  • ارائه برنامه سفر و پیشنهادهای جدید
  • موتور جست‌و‌جوی قوی
  • دارای بخش اعلان‌ها برای یادآوری پیشنهادهای ویژه
  • پشتیبانی آنلاین
  • راهنما و مشاور سفر

چرا ارائه خدمات آنلاین مهم است؟

بنیان‌گذار تورپل معتقد است تورهایی که در یک مقصد ارائه می‌شوند، اگر به‌صورت منظم و برنامه‌ریزی‌شده در اختیار مسافران قرار گیرد، جذابیت و محبوبیت آن را افزایش می‌دهند و سبب بازگشت مسافران به آن مقصد می‌شود. به‌دنبال آن، رضایت مسافران از یک مقصد می‌تواند به رشد صنعت گردشگری و سودآوری کسب‌و‌کارهای کوچک و بزرگ نیز کمک بسزایی کند. دیجیتالی‌شدن و ارائه خدمات آنلاین می‌تواند این نظم و برنامه‌ریزی مناسب را به وجود آورد و در نهایت سبب بهبود تجربه مسافران شود.
آخرین مقالات و اخبار حوزه استارتاپ‌های گردشگری را در وب‌سایت «قطب‌نما» بخوانید.

مطالب مرتبط