کمپین گردشگری استرالیا

با این شخصیت‌های انیمیشنی، استرالیا را بگردید + ویدیو

با این شخصیت‌های انیمیشنی، استرالیا را بگردید + ویدیو

رسانه قطبنما: کمپین Come and Say G`Day به‌معنی «بیا و بگو روز به‌خیر!»، کمپین جدید استرالیا است که در ادامه کمپین موفقیت‌آمیز «هیچ جایی مثل استرالیا نیست»، اجرا شده. عبارت G'Day، خلاصه‌شده عبارت Good Day به‌معنی روز خوش است. استرالیایی‌ها از این عبارت به‌جای سلام و برای آشنا شدن با غریبه‌ها استفاده می‌‌کنند‌.

به گزارش «رسانه قطبنما»، کمپین جدید گردشگری استرالیا، یک کمپین بازاریابی یکپارچه است که در کانال‌های مختلفی اجرا شده‌‌ و دو شخصیت انیمیشنی دوست‌داشتنی را به دنیا معرفی می‌کند؛ روبی و لویی! روبی یک عروسک کانگوروی سوغاتی با صداپیشگی رز بیرن، بازیگر استرالیایی و لویی یک اسبا‌ب‌بازی اسب تک‌شاخ با صداپیشگی ویل آرنت است‌. در این کمپین، لویی نماد بازدیدکنندگان بین‌المللی است که شناخت کاملی نسبت به استرالیا ندارد و از دیدن جاذبه‌های این کشور، شگفت‌زده می‌شود. مشارکت این دو بازیگر و صداپیشگی آن‌ها در این کمپین، باعث می‌شود که تعامل و آگاهی مخاطبان بیشتر شود و افراد بیشتری این کمپین را دنبال کنند‌. این کمپین پشت‌صحنه‌های جذابی از مراحل ضبط و مراحل صداگذاری نیز دارد.

این کمپین یک نسخه ویدیویی کوتاه یک دقیقه‌ای دارد که می‌توانید آن را در ادامه تماشا کنید. این نسخه کوتاه حدودا ۳۰ میلیون بار در یوتیوب دیده شده است.

اهداف و کانال‌های انتشار کمپین G'Day 

کمپین G'Day از اکتبر سال ۲۰۲۲ میلادی در ۱۵ بازار کلیدی بین‌الملللی گردشگری استرالیا به اجرا درآمده و هدف آن، حمایت از بهبود و بازیابی صنعت گردشگری و افزایش تقاضا برای سفر به استرالیا است. این کمپین ،با یک فیلم کوتاه و یک تبلیغ تلویزیونی و همچنین تبلیغات چاپی و دیجیتال متنوع و انتشار در شبکه‌های اجتماعی مختلف، توجه جهان را به خود جلب کرده است. موسیقی موجود در تبلیغ تلویزیونی این کمپین نیز تفسیری دوباره از یک سرود کلاسیک استرالیایی است.

نسخه کوتاه‌شده یک دقیقه‌ای این ویدیو را پیشتر مشاهده کردید. اما نسخه طولانی‌تر این ویدیو که حدودا ۹ دقیقه است و تقریبا ۱۹ میلیون بار دیده شده که داستانی جذاب، گیرا و کمدی دارد. در این ویدیو، شما تنها جاذبه‌های استرالیا را نمی‌بینید، بلکه با مفاهیم جادویی، طنز، روابط دوستانه و امیدواری نیز درگیر می‌شوید.

سناریوی کمپین G'Day استرالیا

در ویدیوی کامل کمپین G'Day، روبی و لویی در یک مغازه فروش سوغاتی‌، با یکدیگر آشنا می‌شوند. روبی که در یک جعبه اسباب‌بازی گیر افتاده، دوست دارد که به سرتاسر استرالیا سفر و از این کشور دیدن کند. لویی هم که یک اسب تک‌شاخ و مسئول برآورده کردن آرزوهاست، به روبی کمک می‌کند تا از جعبه خود خارج شود و ماجراجویی این دو شخصیت انیمیشنی از همین‌ جای ماجرا آغاز می‌شود.

روبی و لویی به ساحل مرجانی Great Barrier، خانه اپرای سیدنی، پل بندرگاه سیدنی و پارک ملی Nitmiluk Gorge سفر می‌کنند. یک سفر با قایق و یک سفر ماشینی را تجربه می‌کنند، از یک آبشار بلند به پایین پرت می‌شوند، با افراد بومی استرالیا آشنا شده و درباره تاریخ این کشور می‌آموزند. این سناریو، بیانگر همان تجربه‌ شگفت‌انگیزی است که گردشگران نیز می‌توانند در استرالیا به‌دست آورند. استرالیا با اجرای این بازاریابی ویدیویی، بار دیگر به شکلی کاملا خلاقانه و حرفه‌ای، این تجربه را پیش از سفر در اختیار بازدیدکنندگان قرار داده است. شما می‌توانید ویدیوی کامل این کمپین را در این لینک تماشا کنید.

استفاده از شخصیت‌های انیمیشنی در این کمپین، یک انتخاب آگاهانه برای تولید یک سفیر برند بوده‌‌ است؛ شخصیت روبی از این به بعد، به‌عنوان سفیر گردشگری استرالیا شناخته خواهد شد و این نماد، می‌تواند ارتباط بسیار نزدیک و موثری را با گردشگران شکل دهد.

کمپین G'Day استرالیا

نحوه مشارکت در کمپین گردشگری استرالیا

جالب است بدانید که وقتی یک کمپین جامع و بین‌المللی برای تبلیغ گردشگری استرالیا طراحی می‌شود، بخش خصوصی و دولتی این کشور و حتی کشورهایی که بازار هدف استرالیا محسوب می‌شوند، می‌توانند با یکدیگر همکاری و از مفاهیم کمپین، به بهترین شکل ممکن استفاده کنند. پس از شروع اجرای کمپین، استرالیا یک بسته رسانه‌ای جامع را به علاقه‌مندان این کمپین عرضه می‌کند که در آن محتواهای ویدیویی و متنی متنوعی برای ترغیب گردشگران به بازدید از این کشور وجود دارد‌. استرالیا فعالان گردشگری و شرکای خود در بازارهای هدفش را تشویق می‌کند تا این بسته را دانلود و از اشکال محتوایی مختلف آن در کانال‌های دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی خود استفاده کنند.

اما اپراتورهای گردشگری استرالیا چگونه به انتشار و دیده شدن بیشتر این کمپین کمک می‌کنند؟

  • هریک از تصاویر و ویدیوهای این جعبه‌ابزار رسانه‌ای را با هشتگ‌های مخصوصی مانند #comeandsaygday و #seeaustralia به اشتراک می‌گذارند.
  • برای به‌دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره جزئیات برگزاری کمپین، در خبرنامه هفتگی گردشگری استرالیا عضو می‌شوند‌.
  • از قسمت گالری Tourism Australia، عکس‌ها و ویدیوها را به‌صورت رایگان دانلود می‌کنند و به اشتراک می‌گذارند.
  • قیمت به‌روز محصولات و خدمات گردشگری استرالیا را با مشتریان خود به اشتراک می‌گذارند.

استرالیا سابقه طولانی در طراحی و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی گردشگری، بازاریابی محتوایی و بازاریابی دیجیتال دارد و آمارها نیز تاکنون، موفقیت‌آمیز بودن این کمپین‌ها را نشان داده. بنابراین، انتظار می‌رود این کمپین نیز پس از اتمام اجرا، مانند سایر تبلیغات گردشگری استرالیا موفقیت‌آمیز باشد.

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

چطور کمپین گردشگری راه اندازی کنیم + ۸ گام عملی

مطالب مرتبط