کمپین جذاب گردشگری دبی 

زک افرون و جسیکا آلبا به هم رسیدند! + ویدیو

زک افرون و جسیکا آلبا به هم رسیدند! + ویدیو

رسانه قطبنما: همکاری سازمان اقتصاد و گردشگری دبی با زک افرون (Zac Efron) و جسیکا آلبا (Jessica Alba)، دو بازیگر مرد و زن هالیوودی که اتفاقا خیلی هم دل خوشی از هالیوود ندارند، سر و صدای زیادی برای دبی به پا کرده است.

این دو بازیگر در ۵ ویدیوی تبلیغاتی با «ویزیت دبی» (مرجع تخصصی گردشگری دبی)  همکاری کرده‌اند و در هر کدام از این ویدیوها سناریوهای مختلفی وجود دارد. هیجان، سرعت و باشکوه بودن، تم‌هایی است که در اکثر ویدئوها قابل مشاهده است. 

چهارمین ویدئوی این کمپین ۱۱ آگوست ۲۰۲۱ میلادی منتشر شده است و کمی با دیگر ویدئوها فرق دارد. در این ویدیو کارگردان استرالیایی این مجموعه تبلیغات، یعنی کریک گیلسپی (Craig Gillespie)، یک رومنس عاشقانه را در قالب یک ماجراجویی هیجان‌انگیز به تصویر کشیده است.

بیایید این ویدیو را باهم ببینیم و سپس بیشتر درباره آخرین کمپین بازاریابی گردشگری دبی صحبت کنیم:

همانطور که در این ویدیو مشاهده می‌‌کنید، سعی شده است جاذبه‌های مختلف دبی مانند قایق‌سواری، سافاری در صحرا، شترسواری، موزه آینده، ساختمان‌های بلند و نماهای مجلل به تصویر کشیده شود و در عین حال، احساسات مختلف انسان را هم با ایجاد یک ماجراجویی جالب قلقلک دهد. 

نکته جالب دیگری که در این ویدیو به آن اشاره می‌شود، موضوع امنیت گردشگران در دبی است که آن را با جابه‌جا شدن چمدان‌های دو مسافر در ابتدا و سپس، پیدا شدن آن نشان می‌دهد.

بازیگران این تبلیغ، در نقش مسافرانی ظاهر شده‌اند که از گم شدن وسیله‌شان کلافه‌اند اما در عین حال مطمئن هستند که آن را پیدا خواهند کرد؛ هم وسیله‌شان را و هم شخصی را که مدت‌ها دنبالش بودند! 

اینکه چرا دبی، زک افرون و جسیکا آلبا را انتخاب کرده‌ که از چهره‌‌های شناخته‌شده مخالف با سیاست‌های هالیوود هستند، جای سوال است. 

برخی می‌گویند دبی قصد دارد با این‌کار، نشان دهد که اگر هالیوود دیگر جای مورد علاقه بازیگران آمریکایی نیست، «ما (دبی) می‌توانیم در رسانه‌های خود از آن‌ها استفاده کنیم تا یک بازی دو سر برد اتفاق بیفتد.»

زک افرون و جسیکا آلبا، خیلی بی‌سروصدا همکاری خود را با دبی آغاز کردند. پس از انتشار این مجموعه تبلیغات که در زمان‌های مختلف و به مناسبت‌های متفاوت پخش شد، مخاطبان به‌نوعی سوپرایز شدند و شاید این غافلگیری هم جزوی از برنامه بازاریابی گردشگری وزارت اقتصاد و گردشگری دبی بوده است.

مخاطبان بسیاری از سراسر دنیا از حضور این دو بازیگر محبوب استقبال کردند و به همین دلیل می‌شود این کمپین را، قلابی محکم برای کشاندن گردشگران به امارات دانست.

از سوی دیگر، یکی از اهداف تبلیغاتی دبی در این مجموعه ویدیوها که عمدتا کمتر از دو دقیقه است، نشان دادن امکانات تفریحی و رفاهی و در عین حال، امکان ماجراجویی در این شهر است. 

تم جمیز باندی و دزد و پلیسی که در قسمت‌های دیگر این مجموعه ۵ قسمتی وجود دارد، بیش از پیش رغبت مسافران را برای بازدید از این شهر مدرن برمی‌انگیزاند.

تصور کنید، گروهی خلافکار شما را تا بالاترین طبقه‌های برج خلیفه دنبال می‌کنند و در نهایت راهی ندارید جز اینکه از باند هلیکوپتر بلندترین سازه انسانی دنیا، به پایین بپرید؛ آن هم در حالی که یک شخص مورد علاقه در تمام این ماجرا شما را همراهی می‌کند!

این مجموعه ویدیوهای پنج قسمتی در ۲۷ کشور و با ۱۶ زبان زنده دنیا منتشر شده است.

به گزارش «رسانه قطبنما»، یکی از سرمایه‌گذاری‌های جدی دبی در حوزه گردشگری، بازاریابی ویدیویی است. یعنی این امارت عربی، برای جذب توریست میلیون‌ها دلار هزینه ساخت تیزر و تریلر تبلیغاتی می‌کند و احتمالا خیالش هم راحت است که چندین برابر آن را به جیب بخش دولتی و خصوصی‌اش می‌زند.

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

یک روز با شاهرخ خان در دبی + ویدیو

مطالب مرتبط