وقتی اکسپدیا آرزوی سفر را به خاطره تبدیل می‌کند! + ویدیو

وقتی اکسپدیا آرزوی سفر را به خاطره تبدیل می‌کند! + ویدیو

رسانه قطبنما: اگر قصد ساخت یک تبلیغات مسافرتی موفق را دارید در قدم اول باید تخیل مخاطب را جلب کنید؛ به او الهام ببخشید که به‌دنبال کشف مکان‌‌های جدید برود و چیزهای نو را امتحان کند و در پایان لحظاتی را برای خود خلق کند که تا مدت‌ها آن‌ها را فراموش نکند؛ اما چطور؟ 

پاسخ این سوال را می‌توان در کمپین تبلیغاتی موفق هلدینگ مسافرتی «اکسپدیا» (Expedia) پیدا کرد. در بخشی از کمپین بازاریابی ویدیویی این شرکت که «Wisdom & Obi» نام دارد و در آوریل ۲۰۲۳ میلادی در ایالات متحده اجرا شد، اکسپدیا به‌زیبایی ذات سفر را به تصویر کشیده است؛ ساختن یک خاطره ماندگار که تا مدت‌ها با ما می‌ماند.

بیایید این ویدیوی زیبا را تماشا کنیم:

داستان‌سرایی جذاب و عاطفی، رمز موفقیت اکسپدیا

رویکرد اکسپدیا در این کمپین ویدیویی، تمرکز بر داستان‌سرایی جذاب و قانع‌کننده با کمک گرفتن از ارتباط عاطفی بین یک پدر و پسر است. 

داستان این ویدیوی جذاب، ماجرای پسری است که آرزو دارد در اقیانوس شنا کند. آرزویی که پدر را به روزهای کودکی خود و سواحل زیبای جامائیکا می‌برد و او نیز این رویا را در سر می‌پراند که کاش پسرش نیز آن همه زیبایی را تجربه کند اما به‌نظر غیرممکن است. تجربه غوطه‌وری در وان آب، یا فرش بژی که کف خانه پهن است و شما را به یاد شن و ماسه ساحل می‌اندازد، پیوند جذابی را با سرزمین مادری پدر به تصویر می‌کشد. در نهایت ویدیو با حضور این خانواده کوچک در سواحل جامائیکا به پایان می‌رسد؛ در حالی که خاطرات جدیدی را خلق می‌کنند که پیش از آن فقط یک رویا بود. 

«هرگز، بی‌خیال ادامه دادن نشو!» (Never Give Up On Going) شعار این کمپین تبلیغاتی است که به‌زیبایی در پایان ویدیو آن را احساس می‌کنیم؛ چرا که این لحظه رویایی جز با تسلیم‌نشدن این پدر و پسر برای رسیدن به این آرزو، محقق نشده است.

این ویدیو به مخاطب القا می‌کند که اکسپدیا به‌عنوان یک شریک سفر کمک می‌کند تا بر موانع زندگی واقعی غلبه کنید و بتوانید سفری را برای کشف یک تجربه معنادار و ماندگار دیگر آغاز کنید.

برای اجرای یک کمیپن گردشگری موفق باید با بهره‌‌گیری از احساسات مخاطب، روایت‌هایی را بیان کنید که احساسات شخصی او را درگیر کند؛ کاری که تیم اکسپدیا به‌خوبی آن را در کمپین خود پیاده‌سازی کرده است. اما نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که در دام کلیشه نیفتید. اگر احساسی که در پی انتقال آن هستید، به‌اندازه کافی واقعی نباشد، قطعا تبدیل به یکی از هزاران کلیشه‌ای خواهید شد که به‌سرعت از یادها محو می‌شود. 

انتخاب شخصیت‌های باورپذیر و معمولی و نمایش معصومانه یک احساس که در وجود بسیاری از علاقه‌مندان به سفر است، از دلایل موفقیت این کمپین ویدیویی موفق است که شما نیز باید در کمپین خود به آن‌ها توجه کنید.

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

ویدیو مارکتینگ چیست + انواع ویدیو مارکتینگ

مطالب مرتبط