معرفی کمپین‌های بازاریابی گردشگری (۳۰)

چالش فوتبالی هواپیمایی قطر برای مسافران + ویدیو

چالش فوتبالی هواپیمایی قطر برای مسافران + ویدیو

رسانه قطبنما: زمانی که تنها ۱۰۰ روز تا شروع برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مانده بود، هواپیمایی قطر (Qatar Airways) یک کمپین بازاریابی چریکی را در فرودگاه بین‌المللی حمد برگزار کرد.

در این کمپین، مردم می‌توانستند در یک چالش فوتبالی شرکت کنند؛ کسی که می‌توانست با سرعت بیشتری به توپ ضربه و گل بزند، برنده می‌شد. هواپیمایی قطر با اجرای این کمپین اوقات خوشی را برای مسافران فراهم کرد.

بیایید ویدیو این کمپین را با یکدیگر تماشا کنیم:

این ویدیو بخشی از کمپین بازاریابی چریکی هواپیمایی قطر بود؛ اما این کمپین محتوای UGC یا همان محتوای تولیدشده توسط کاربر نیز دارد. بسیاری از افرادی که در چالش هواپیمایی قطر شرکت کردند، عکس‌هایشان در فرودگاه را با هشتگ #flytoqatar2022 در اینستاگرام به اشتراک گذاشتند.

بازاریابی پارتیزانی یا چریکی چیست؟

کمپین بازاریابی هواپیمایی قطر

بازاریابی چریکی، بازاریابی پارتیزانی یا گوریلا مارکتینگ (Guerilla Marketing)، یک تکنیک بازاریابی است که در آن، از تعاملات غافلگیرکننده یا حتی غیرمتعارف برای تبلیغ یک محصول یا خدمت استفاده می‌شود.

بازاریابی چریکی با بازاریابی سنتی متفاوت است؛ زیرا این نوع از بازاریابی بر تعامل شخصی متکی است، به بودجه کمتری نیاز دارد و بر گروه‌های کوچک‌‌تری از مخاطبان تمرکز می‌کند. در واقع بازاریابی چریکی، برعکس کمپین‌های رسانه‌ای گسترده، برای یک منطقه کوچک و خاص انجام می‌شود.

با توجه به این موارد، کمپین هواپیمایی قطر نیز یک کمپین بازاریابی چریکی است و توانسته با اثرگذاری روی مسافران فرودگاه حمد و به‌اشتراک‌گذاری ویدیوهای این کمپین، خلاقیت خود را به گروه بزرگ‌تری از مخاطبان نشان دهد.

پیشنهاد «رسانه قطبنما»: 

چطور کمپین گردشگری راه اندازی کنیم + ۸ گام عملی

مطالب مرتبط