تبلیغ جدید و متفاوت مسی برای گردشگری عربستان

لیونل مسی، پرده از تمام باورهای غلط عربستان برداشت! + ویدیو

لیونل مسی، پرده از تمام باورهای غلط عربستان برداشت! + ویدیو

رسانه قطبنما: وقتی نام عربستان را می‌شنوید چه چیزی به‌ ذهن‌تان می‌رسد؟ یک کشور کویری و خشک که فرهنگ بسته‌ای دارد و هیچ اتفاق جالب توجهی در آن نمی‌افتد؟ اگر اینطور فکر می‌کنید باید ذهنیت خودتان را عوض کنید؛ به‌قول لیونل مسی، اسطوره محبوب آرژانتینی، وقتی پای عربستان در میان است، «فراتر از چیزی که فکر می‌کنی، برو!»

در کمپین ویدیو مارکتینگ جدید ویزیت عربستان (Visit Saudi)، مسی با یک توپ و همان شوت‌های دقیق همیشگی‌اش، به سراغ تابوهایی می‌رود که باید در ذهن مسافران بشکند تا از زاویه‌ای جدید به عربستان نگاه کنند. مسی که چند روز پیش برای چندمین بار به عربستان سفر کرده، به‌تازگی ویدیویی را از این مقصد در حال رشد منتشر کرده است و از دنبال‌کنندگانش خواسته تا اگر از عربستان دیدن کرده‌اند، تجربه خود را با هشتگ ShareYourSaudi# به اشتراک گذاشته‌اند اما اگر هنوز سفر به عربستان را تجربه نکرده‌اند، تفکرات قدیمی خود را کنار گذاشته و نگاهی به چهره جدید عربستان بیندازند. 

 بیایید ببینیم لیونل مسی در عربستان چه چیزی کشف کرده است:

فراتر از چیزی که فکر می‌کنی، برو!

«چیزی که من درباره عربستان دوست دارم اینه که همیشه چیزی رو کشف می‌کنم که هرگز انتظارش رو نداشتم»؛ این جمله‌ای است که مسی در این ویدیو تبلیغاتی می‌گوید. همانطور که در ویدیو دیدید، این فوق‌ستاره محبوب فوتبال به سراغ ۴ باور غلط می‌رود که درباره عربستان وجود دارد؛ یک کشور خشک و کویری، کسالت‌آور با فرهنگی بسته که زنان در آن هیچ نقش و فعالیتی ندارند.

در ادامه ویدیو نیز تصویری متفاوت از طبیعت متنوع عربستان می‌بینیم که نشان می‌دهد بیابان تنها بخشی از این کشور است و نه همه عربستان. میزبانی رویدادهای مختلف و هیجان‌انگیز، انواع تفریحات، جاذبه‌های تاریخی تصاویری از ویژگی‌های فرهنگی مختلف عربستان و همچنین زنان موفقی که در این کشور پیشرو هستند در نهایت خط بطلانی بر این باورهای غلط است که از مخاطب دعوت می‌کند پیش‌داوری‌ها را کنار گذاشته و فراتر از تفکرات همیشگی، نگاهی به عربستان بیندازد. 

عربستان در راستای چشم انداز ۲۰۳۰ میلادی که هدف آن ایجاد منبع اقتصادی جدید مانند گردشگری و کاهش وابستگی این کشور به صادرات نفت است، در سال‌های اخیر تلاش زیادی برای تغییر چهره خود در اذهان عمومی جهان کرده است تا بتواند مسافران بیشتری را جذب کند. این کشور قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ میلادی سهم بخش گردشگری در تولید داخلی خود را به بیش از ۱۰ درصد برساند و با ایجاد یک میلیون فرصت شغلی، سالانه ۱۰۰ میلیون گردشگر را جذب کند.

این مقصد جذاب خاورمیانه برای رسیدن به این هدف دست به دامن سلبریتی‌ها شده است تا بتواند چهره جدید خود را برای مخاطبان به نمایش بگذارد. در همین راستا عربستان در ماه می سال ۲۰۲۲ میلادی قراردادی چند میلیون دلاری با «لیونل مسی» امضا و اعجوبه آرژانتینی را به‌عنوان سفیر گردشگری خود انتخاب کرد. بر اساس این قرارداد مسی باید در سال حداقل ۱۰ پست از بازدیدها و تجربیات خود از عربستان را در شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارد و سالانه یکبار با اعضای خانواه خود به عربستان سفر کند. مسی نیز در اولین سفر خانوادگی خود به عربستان، از جاذبه‌های مختلف این کشور بازدید کرد و از آن زمان به بعد هر از چند گاهی در کمپین‌های بازاریابی مقصد ویزیت عربستان حضور دارد.

این فوق‌ستاره فوتبال بیش از ۴۷۰ میلیون دنبال‌کننده در اینستاگرام دارد و هر از چند گاهی نیز پست یا استوری از عربستان در صفحه شخصی خودش منتشر می‌کند. مقامات عربستانی اعلام کرده‌اند این کشور قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ میلادی حدود یک هزار میلیارد دلار در بخش گردشگری سرمایه‌گذاری کند که این کشور را به یکی از بزرگ‌ترین مقاصد سرمایه‌گذاری گردشگری جهان تبدیل می‌کند.

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

چطور کمپین گردشگری راه اندازی کنیم + ۸ گام عملی

مطالب مرتبط