نمایشگاه فیتور اسپانیا ۲۰۲۵ | زمان و مکان برگزاری

 نمایشگاه فیتور اسپانیا ۲۰۲۵ | زمان و مکان برگزاری

رسانه قطبنما: چهل‌وپنجمین دوره نمایشگاه فیتور اسپانیا ۲۲ تا ۲۶ ژانویه ۲۰۲۵ میلادی (۳ تا ۷ بهمن ۱۴۰۳) در مادرید اسپانیا برگزار خواهد شد. نمایشگاه فیتور اسپانیا (International Tourism Fair FITUR) یا نمایشگاه بین المللی گردشگری اسپانیا، یکی از مهم‌ترین رویدادهای سالیانه صنعت گردشگری در جهان است. نمایشگاه فیتور اسپانیا، برای فعالان گردشگری و اهالی سفر در کشورهای مختلف جهان، بستری مناسب فراهم می‌آورد تا از روند‌های نوظهور آگاه شوند، با متخصصان گردشگری و مشتریان ملاقات کنند و پتانسیل‌های گردشگری خود را معرفی کنند.

در ادامه این مطلب با اهداف و اهمیت نمایشگاه فیتور اسپانیا بیشتر آشنا می‌شویم.

نمایشگاه فیتور (FITUR) چیست؟

نمایشگاه فیتور (FITUR) چیست؟

نمایشگاه فیتور اسپانیا (FITUR)، جایی برای حضور و ملاقات متخصصان گردشگری جهان است؛ یک نمایشگاه تجاری پیشرو برای بازارهای ورودی و خروجی در آمریکای لاتین. نمایشگاه فیتور اسپانیا، نمایشگاهی جامع است که از گردشگری انبوه گرفته تا بازار‌های خاص (Niche Market) را پوشش می‌دهد. این نمایشگاه هر سال با توسعه بخش‌های تخصصی گردشگری در تلاش است تا چشم‌انداز متنوع‌تر و پایدارتری از گردشگری را به شرکت‌کنندگان ارائه دهد.

به‌گفته مسئولین برگزارکننده این رویداد، نمایشگاه فیتور ۲۰۲۵ میلادی، نماینده کل زنجیره ارزش صنعت گردشگری، از کشورها و مقاصد گرفته تا صنعت مهمان‌نوازی، آژانس‌ها، اپراتورهای تور، شرکت‌های فناوری، شرکت‌ها و موسسات حمل‌ونقل سسرار جهان و ویترینی برای نمایش جدیدترین روندهای صنعت گردشگری خواهد بود.

در نمایشگاه فیتور ۲۰۲۵ میلادی، مکزیک به‌عنوان شریک اصلی این رویداد حضور دارد.

نمایشگاه فیتور اسپانیا و اهمیت بازدید از آن

در طول برگزاری این نمایشگاه، فرصت‌های بی‌شماری برای برقراری تماس، شروع پروژه‌های بین‌المللی و توافقات و شکل‌گیری همکاری‌های حرفه‌ای در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد. به همین دلیل، فعالان صنعت گردشگری برای:

 • برقرای تماس و ارتباط و گسترش شبکه خود
 • افزایش فرصت‌های تجاری
 • ملاقات با تامین‌کنندگان و مشتریان جدید و تقویت روابط تجاری موجود
 • الهام گرفتن و دریافت اطلاعات درباره بخش‌های تخصصی صنعت گردشگری 
 • آگاهی از روندهای جدید بازار 
 • حضور در کنفرانس‌های تخصصی و جلسات فنی

از این نمایشگاه بازدید می‌کنند.

مخاطبان نمایشگاه فیتور اسپانیا

مخاطبان نمایشگاه فیتور اسپانیا

از جمله مهم‌ترین گروه‌هایی که از نمایشگاه FITUR اسپانیا بازدید می‌کنند، متخصصان و فعالان صنعت گردشگری هستند. به‌طور مشخص، گروه‌های زیر مخاطبان اصلی این نمایشگاه هستند:

 • مدیران و روسای کسب‌‌وکارها و شرکت‌ها
 • مدیران بازاریابی، فروش و روابط تجاری
 • مسئولان فروش و مشاوران شرکت‌ها

همچنین، در این نمایشگاه بیش از هزار رسانه حضور دارند که فرصت‌های بسیار خوبی برای تبلیغات کسب‌و‌کارها فراهم می‌کنند.

نمایشگاه فیتور اسپانیا ۲۰۲۵

در سال ۲۰۲۵ میلادی، نمایشگاه بین‌ المللی گردشگری فیتور اسپانیا، در ۵ روز برگزار خواهد شد؛ ۵ روزی که به ایجاد صدها فرصت برای برقراری ارتباط مخاطبان، آغاز پروژه‌ها و توافق‌نامه‌های مختلف اختصاص می‌یابد. بر اساس آمارهای وب‌سایت رسمی این نمایشگاه، در سال ۲۰۲۵ میلادی، نمایندگانی از ۱۵۲ کشور، بیش از ۹ هزار شرکت و بیش از ۱۵۳ هزار شرکت‌کننده تجاری و ۹۷ هزار شرکت‌‌کننده عمومی حضور خواهند داشت.

فیتور ۲۰۲۵ میلادی رویدادی چند وجهی خواهد بود که با تمرکز بر شبکه‌سازی، افزایش شناخت در عرصه جهانی، فروش مستقیم و آموزش متخصصان، مزایای مختلفی را برای مقاصد و شرکت‌های بخش گردشگری ارائه می‌دهد. علاوه بر مشارکت شرکت‌ها، کشورها و مقاصد، در نمایشگاه فیتور ۲۰۲۵، برای دومین سال متوالی شاهد برگزاری «فیتور برای همه» (Fitur 4all) خواهیم بود که ۱۰ بخش اصلی را ارائه می‌کند. این بخش‌ها به متخصصان اجازه می‌دهد علاوه بر کسب دانش، فرصت‌های تجاری بخش‌های مختلف گردشگری را شناسایی کنند. 

در میان این ۱۰ بخش، بخش‌های زیر از اهمیت خاصی برای شرکت‌کنندگان برخوردارند:

 • بخش FITUR Sports، با همکاری انجمن ورزشی اسپانیا AFYDAD، پتانسیل گردشگری ورزشی را به‌عنوان محرک توسعه گردشگری پایدار برجسته خواهد کرد؛
 • بخش FITUR Cruises نیز که به گردشگری آب اختصاص داده شده است، طیف گسترده‌ای از پیشنهادات B2B و B2C را برای توسعه صنعت کشتی کروز شامل می‌شود؛
 • همچنین FITUR Mice نیز برگزاری جلسات حرفه‌ای و تخصصی را تقویت می‌کند؛
 • بخش FITUR TechY روی فناوری و نوآوری گردشگری تمرکز می‌کند؛
 • همچنین بخش FITUR Woman به برابری و نقش زنان در اشتغال گردشگری می‌پردازد.

همچنین در نمایشگاه سال ۲۰۲۵، افرادی که شرایط حضور فیزیکی را ندارند، برای برقراری ارتباط با متخصصان صنعت و شبکه‌سازی می‌توانند از پلتفرم دیجیتالی آنلاین LIVEConnect برای حضور مجازی در این نمایشگاه استفاده کنند.

محور‌های اصلی نمایشگاه فیتور اسپانیا ۲۰۲۵

برخی از مهم‌ترین حوزه‌ها و برنامه‌های فیتور در سال ۲۰۲۵ میلادی عبارت‌اند از:

صنعت  محور‌های اصلی نمایشگاه فیتور اسپانیا ۲۰۲۳

بیش از هر چیز، نمایشگاه بین‌المللی فیتور اسپانیا، بستری منحصر‌به‌فرد برای تبلیغ برندها، ارائه محصولات جدید و برقراری ارتباط با مخاطبان و ایجاد فرصت‌های جدید در صنعت گردشگری است که متخصصان و فعالان این حوزه را گرد هم می‌آورد.

کسب‌و‌کار

در زمان برگزاری نمایشگاه فیتور اسپانیا، بسیاری از کسب‌و‌کارها علاوه بر برقراری ارتباط با سایر شرکت‌ها و امضای پروژه‌ها و قراردادهای جدید، می‌توانند با افراد حرفه‌ای حوزه خود مشارکت کنند و برای تصمیم‌گیری‌های مهم، از متخصصان هر بخش کمک بگیرند و از ایده‌ها و منابع جدید تجاری بهره‌مند شوند. بر اساس آمارهای وب‌سایت رسمی نمایشگاه فیتور اسپانیا، ۳۸ درصد از شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه روسا و مدیران کل شرکت‌ها و ۳۴ درصد، مدیران بازاریابی و فروش و ۲۱ درصد از آن‌ها مشاوران هستند. 

همچنین حضور بیش از ۵۰۰۰ رسانه در این نمایشگاه، پوشش رسانه‌ای بسیار خوبی برای تبلیغات مقصد یا کسب‌وکارها خواهد بود.

فناوری، آینده و پایداری

فناوری و آینده: محور‌های اصلی نمایشگاه فیتور اسپانیا ۲۰۲۳

نمایشگاه فیتور، به موضوعات پیشرفته و گسترده‌ای در حوزه‌های فناوری‌محور مانند بیگ‌دیتا، هوش مصنوعی، مقاصد گردشگری هوشمند و استارت‌آپ‌ها می‌پردازد. علاوه بر این، نمایشگاه فیتور اسپانیا چند سالی است که رصدخانه «فیتور نکست» (Fiturnext) را راه‌اندازی کرده است تا به‌عنوان راهنمایی برای شناسایی روندهای گردشگری آینده و انتشار برخی دستورالعمل‌ها عمل کند. تمرکز اصلی فیتور نکست ۲۰۲۵ بر پایداری است و قرار است به این سوال پاسخ دهد که چگونه گردشگری می‌تواند به مدیریت پایدار غذا کمک کند.

علم و دانش

نمایشگاه گردشگری فیتور بستری برای آموزش، گفتگو و الهام‌گرفتن است. این نمایشگاه، هر سال کارشناسانی را از رشته‌های مختلف گرد هم می‌آورد تا دانش، تجربیات و دغدغه‌های خود را به اشتراک بگذارند. شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه می‌توانند در انجمن‌ها، بحث‌ها و کنفرانس‌هایی شرکت کنند که با همکاری نوآورانه‌ترین کسب‌وکارهای گردشگری جهان برگزار می‌شوند.

زمان برگزاری نمایشگاه فیتور اسپانیا ۲۰۲۵

نمایشگاه فیتور اسپانیا ۲۰۲۵ از تاریخ ۲۲ تا ۲۶ ژانویه (۳ تا ۷ بهمن ۱۴۰۳) برگزار می‌شود.

مکان برگزاری نمایشگاه فیتور ۲۰۲۵

مکان برگزاری نمایشگاه فیتور ۲۰۲۳

نمایشگاه فیتور ۲۰۲۵ در مرکز نمایشگاه تجاری «Ifema» شهر مادرید اسپانیا برگزار خواهد شد. برای دسترسی به لوکیشن دقیق این نمایشگاه، اینجا کلیک کنید.

در نمایشگاه فیتور اسپانیا در ۲۰۲۴ چه گذشت

 نمایشگاه فیتور ۲۰۲۲

نمایشگاه فیتور ۲۰۲۴ میلادی با مجموع بیش از ۲۵۰ هزار شرکت‌کننده شامل بیش از ۱۵۳ هزار متخصص از ۵۲ کشور و ۹۷ هزار بازدیدکننده عمومی برگزار شد که ۱۳.۷ درصد در مقایسه با سال ۲۰۲۳ میلای رشد داشت. البته تعدادی از بازدیدکنندگان نیز به‌صورت آنلاین در پلتفرم LIVEConnect در این نمایشگاه حضور داشتند. 

این نمایشگاه در سال ۲۰۲۴ میلادی با حضور ۹ هزار شرکت و نمایندگان رسمی از ۱۵۲ کشور جهان، برگزار شد. نکته مهم اینکه بر اساس تخمین‌ها، نمایشگاه فیتور اسپانیا، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌های گردشگری جهان، در سال ۲۰۲۴ میلادی ۴۳۰ میلیون یورو برای اقتصاد مادرید درآمد ایجاد کرد.

اهمیت حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی

نمایشگاه‌ها و رویدادهای گردشگری در سراسر جهان، فرصت بسیار خوبی برای ایجاد برند مقصد، تولید سرنخ‌های تجاری، گسترش روابط تجاری موجود، به دست آوردن مشتریان جدید، ارزیابی روندهای بازار و توسعه محصول فراهم می‌کنند. نمایشگاه فیتور اسپانیا نیز یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های گردشگری جهان است که همانند نمایشگاه‌هایی نظیر نمایشگاه تاپ ریزا پاریس فرانسه، نمایشگاه WTM لندن و… فعالان گردشگری سراسر جهان و نمایندگان گردشگری کشورهای مختلف را گرد هم می‌آورد، تا علاوه بر معرفی ظرفیت‌های خود، از جدید‌ترین‌ روندهای بازار سفر مطلع شوند. 

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

نمایشگاه گردشگری جاتا ژاپن | Jata Tourism Expo Japan

مطالب مرتبط