رجیستری آیفون ۱۴ و ۱۵ ممنوع!

رجیستری آیفون ۱۴ و ۱۵ ممنوع!

رسانه قطبنما: دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه از تداوم ممنوعیت رجیستری مدل‌های جدید برند آیفون خبر داد. مهدی عبقری، با اشاره به آخرین وضعیت واردات برخی مدل‌های آیفون از جمله سری‌های ۱۴ و ۱۵ گفت: «به‌دلیل شرایط تحریمی، کمبود ارز و ارزبربودن آیفون‌، واردات و رجیستری برخی مدل‌های آیفون همچنان ممنوع است.»

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دبیر انجمن واردکنندگان موبایل گفت : «آمریکا واردات فرش و پسته ایران را محدود کرده است. تصمیم ایران در ممنوعیت واردات آیفون به نوعی عملکرد تقابلی در جهت این اقدام بوده است.»

وی با اشاره به اینکه، واردات تجاری و مسافری آیفون‌های ۱۳ و ماقبل همچنان پا برجاست، گفت: «واردات این دسته نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش چشم‌گیری داشته و واردات تجاری از طریق رویه واردات از محل صادرات خود، عمدتا توسط افرادی که در حوزه صادرات فعالیت دارند انجام می‌شود.»

وی گفت: «در سال گذشته و بعد از ممنوعیت رجیستری  آیفون ۱۴ برخی با روش‌هایی مثل استفاده از دانگل اینترنت این گوشی‌ها را فعال و در حال استفاده از آن هستند. یکی از دغدغه‌های انجمن این بود که ادامه این روند باعث شود طرح موفق رجیستری به حاشیه و بیراهه رود.»

دبیر انجمن واردکنندگان موبایل  تاکید کرد، طبق اعلام  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، استفاده از روش‌های مختلف برای دور زدن ممنوعیت رجیستری آیفون ۱۴ قابل شناسایی است.

چندی پیش شرکت اپل از سری جدید خانواده آیفون ۱۵ رونمایی کرد؛ این در حالی است که از سال گذشته رجیستری آیفون ۱۴ در ایران ممنوع شده و و تنها مدل‌های آیفون ۱۳ و ماقبل قابلیت رجیستری دارند. 

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

صفر تا ۱۰۰ رجیستری گوشی مسافری | هزینه (آپدیت ۱۴۰۲)

مطالب مرتبط