جدیدترین کمپین بازاریابی هواپیمایی ترکیش ایرلاینز

هیجان‌انگیزترین پرواز ترکیش با بازیکنان افسانه‌ای + ویدیو

هیجان‌انگیزترین پرواز ترکیش با بازیکنان افسانه‌ای + ویدیو

رسانه قطبنما: «لطفا توجه کنید! آخرین فرصت برای هیجان‌انگیزترین یورولیگ ترکیش ایرلاینز با حضور بازیکنان افسانه‌‌ای»؛ این جمله، خلاصه آخرین کمپین بازاریابی هواپیمایی «ترکیش ایرلاینز» (Turkish Airlines) است. تصور کنید در فرودگاه نشسته‌اید و منتظر یکی از پروازهای هواپیمایی ترکیش ایرلاینز هستید و پیجر فرودگاه در آخرین اعلان خود برای سوار شدن به هواپیما، شما را به یک تجربه هیجان‌انگیز دعوت می‌کند.

ترکیش ایرلاینز در کمپین «از پرواز خود لذت ببرید» باز هم به سراغ تکنیک ویدیو مارکتینگ رفته است؛ اما این بار با حضور بازیکنان افسانه‌ای بسکتبال. قبل از معرفی کمپین بازاریابی سفر هواپیمایی ترکیش، بیایید ابتدا ویدیوی پرانرژی و جذاب آن را ببینیم:

از پرواز لذت ببرید!

هواپیمایی ترکیش در آخرین کمپین بازاریابی گردشگری خود به‌سراغ بازیکنان بسکتبال مطرح یورولیگ (Euroleague) اروپا رفته است. البته این اولین بار نیست که این اتفاق می‌افتد. این شرکت هواپیمایی در کمپین‌های بازاریابی قبلی خود هم بارها به سراغ ستاره‌های بسکتبال یورولیگ رفته بود و روی قدرت پرواز یا به‌عبارتی پریدن و روی هوا ماندن این بازیکنان تکیه کرده بود؛ تجربه‌ای موفق که باز هم در این ویدیو تکرار شده است.

یورولیگ (Euroleague) یکی از پرافتخارترین رقابت‌های حرفه‌ای بسکتبال در قاره اروپا است که بعد از NBA، مهم‌ترین و معتبرترین لیگ بسکتبال در جهان محسوب می‌شود و طرفداران بسیاری دارد. شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز هم از سال ۲۰۱۰ میلادی حامی اصلی برگزاری این رقابت‌ها است.

در این ویدیو شما به یک بازی بسکتبال بدون تماشاگر دعوتید. در زمین بازی چهار بازیکن افسانه‌ای یورولیگ یعنی «آلبرتو آبالده» (Alberto Abalde) از رئال مادرید، «آلبا برلین»  (Alba Berlin) از المپیا میلانو، «اسکاتی ویلبکین» (Scottie Wilbekin) از فنرباغچه و «مایک جیمز» (Mike James) از تیم موناکو حضور دارند؛ چهار بازیکنی که حضور آن‌ها، استعاره‌ای از مسابقات چهار تیم قهرمان بسکتبال در اروپا در رقابت‌های موسوم به «Final Four» است.

در میانه بازی بازیکن رئال مادرید به بازیکن تیم فنرباغچه می‌گوید که «از پرواز لذت ببر». در همین هنگام، بازیکن فنرباغچه برای گرفتن توپ پریده و اوج می‌گیرد؛ درست مثل برخاستن یک هواپیما از زمین. همزمان با اوج گرفتن این بازیکن، او به ناگهان خود را در یکی از پروازهای هواپیمایی ترکیش می‌بیند و وقتی از مسافر بغل دستی خود می‌پرسد: «داریم به کجا میریم؟»، مسافر بغل دستی که لباسی با آرم بارسلونا به تن دارد و در حال نوشیدن چای است در پاسخ می‌گوید: «استانبول».

نوشیدن چای این مسافر، اشاره‌ای به ثبت جهانی چای ترکیه در یونسکو است. از سوی دیگر، او که لباسی با آرم بارسلونا دارد در واقع کنایه‌ای از شکست این تیم افسانه‌ای در آخرین فینال یورو لیگ در فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۲ میلادی به تیم آنادولوی ترکیه است و حالا در فصل جدید باز هم همه چیز از استانبول شروع می‌شود؛ گویی استانبول مرکز جهان است!

بازیکن فنرباغچه باز هم به زمین بازی برمی‌گردد و این‌بار به بازیکن رئال مادرید می‌گوید این آخرین اعلان قبل از سفر است و اینجا است که با صدای گیتار و رقص زنی با لباس سرخ رنگ که برگرفته از رنگ لوگوی هواپیمایی ترکیش است، بیننده سفری کوتاه به مادرید زیبا دارد. وقتی بیننده از مادرید برمی‌گردد، بازیکن موناکو با یک حرکت زیبا، حریف را جا می‌گذارد و از او می‌پرسد: «Check-In کردی؟» و بعد، ویدیو با نمایش اپلیکیشن هواپیمایی ترکیش ایرلاینز که گزینه‌ Check-In آنلاین را ارائه می‌دهد، ادامه پیدا می‌کند. در همین حین، توپ به دست بازیکن المپیا میلانو رسیده و بیننده سفری کوتاه از مادرید در اسپانیا به میلان در ایتالیا دارد و دست آخر، با یک پیتزای ایتالیایی به زمین بازمی‌گردد. در نهایت، همزمان با شوت زیبای بازیکن میلان این جمله تکرار می‌‌شود که از پرواز خود لذت ببرید! و این بازی همچنان ادامه دارد.

در این ویدیو، هواپیمایی ترکیش شبکه پروازی گسترده خود در سراسر اروپا را درست مثل یک ماجراجویی و رقابت هیجان‌انگیز معرفی می‌کند و نشان می‌دهد که قدرت پرواز این شرکت هواپیمایی چقدر خیره‌کننده و در اروپا بهترین است. اما آنچه در این ویدیو بیشتر جلب توجه می‌کند، تاکید هواپیمایی ترکیش ایرلاینز بر استفاده از فناور‌های نوین است.

مدیر تبلیغات ترکیش ایرلاینز پیش از این درباره اشتیاق این شرکت هواپیمایی به ساخت ویدیوی تبلیغات برند با حضور بازیکنان یورو لیگ گفته بود: «این شرکت هواپیمایی اشتیاق زیادی برای نمایش قدرت پرواز با یورولیگ اروپا دارد و به همین دلیل، است که از این رقابت‌ها حمایت می‌کند.»

اجرای کمپین

همانطور که پیش از این اشاره کردیم کمپین «از پرواز خود لذت ببرید»، در قالب ویدیو اجرا شده است و سرشار از لحظه‌های پرسرعت و تکنیک‌های حرفه‌ای است. کمپین «از پرواز لذت ببرید» در واقع نشان می‌دهد که هواپیمایی ترکیش ایرلاینز یک شرکت حرفه‌ای است و وقتی مسافر از پرواز خود لذت می‌برد، این شرکت هواپیمایی شوت استثنایی خود را گل کرده است! از سوی دیگر، این شرکت هواپیمایی قدرت و کیفیت پروازهای خود را به رخ مخاطب، به‌ویژه مخاطبان جوان می‌کشد.

مخاطب هدف کمپین

تماشاگران بازی‌های یورولیگ که اغلب آن‌ها را جوانان و نوجوانان تشکیل می‌دهند، مخاطبان اصلی این کمپین تبلیغاتی هستند. نوع رنگ‌ها، موسیقی متن، حرکات پرشتاب و تکنیک‌های حرفه‌ای در کنار یکدیگر، شوق مخاطبان جوان را برمی‌انگیزد. در همین حال، هواپیمایی ترکیش ایرلاینز با درک نیاز مسافران نسل زد (Z)، نسلی که با فناوری زاده و بزرگ شده است و به‌زودی بخش بزرگی از بازار سفر را به خود اختصاص خواهد داد، به سراغ معرفی امکانات نوین خود، همچون توسعه اپلیکیشن و ارائه خدمات آنلاین رفته است و به مخاطب نشان می‌دهد با استفاده از فناوری‌های نوین می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن، خدمات مورد نظر خود را دریافت کند؛ اما این پایان ماجرا نیست. 

ترکیش ایرلاینز و ورود به دنیای فناوری‌های نوین

همانطور که اشاره شد، شرکت هواپیمایی ترکیش که به گزارش دیلی صباح تا پایان سال ۲۰۲۳ میلادی به ششمین شرکت هواپیمایی ارزنده جهان تبدیل خواهد شد، حامی اصلی رقابت‌های بسکتبال یورولیگ است. هر ساله در پایان فصل این رویداد ورزشی بزرگ، مسابقات ۴ تیم قهرمان بسکتبال اروپا برگزار می‌شود که به  «Final Four» مشهور است. این رقابت‌ها نه‌تنها پایان فصل بازی‌ها، بلکه فرصت نمایشی برای لیگ بسکتبال اروپا است تا بسکتبال این قاره را به طرفداران این رشته ورزشی در سراسر جهان معرفی کند. از این رو، این رقابت‌ها از جایگاه بالایی برخوردار هستند و مخاطبان بسیاری دارد.

حالا برگزارکنندگان این رویداد که همواره از پیشگامان استفاده از فناوری‌های نوین هستند، قصد دارند با همکاری و حمایت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز امسال یکی از نوآورانه‌ترین دوره‌های یورولیگ را با استفاده از فناوری‌های نوین برگزار کنند. 

یکی از این فناوری‌ها، استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده با نام «زمان پرواز» است که با علائم گرافیکی به بینندگان نشان می‌دهد بازیکنان موقع پریدن چه مدت زمانی در هوا می‌مانند. پلتفرم متاورس EuroLeague Land نیز راه‌اندازی می‌شود که در آن طرفداران می‌توانند با ایجاد آواتارهای دیجیتالی برای تعامل با سایر هواداران و محیط‌های مجازی، در بازی‌های کوچک شرکت کنند. همچنین تکنولوژی واقعیت مجازی EuroLeague TV VR، برای تماشاگرانی که نمی‌توانند بازی‌ها را از نزدیک تماشا ببینند، طراحی شده تا بتوانند و با استفاده از عینک‌های واقعیت مجازی، خود را در زمین مسابقه احساس کنند.

این برنامه‌ها نشان می‌دهد که هواپیمایی ترکیش ایرلاینز قصد دارد جای پای خود را در میان علاقه‌مندان به استفاده از فناوری‌های نوین تثبیت و نظر مشتریان آینده را به‌سوی خود جلب کند. پس لطفا خودتان را برای هیجان‌انگیزترین یورولیگ ترکیش ایرلاینز آماده کنید و از پرواز خود لذت ببرید!

پیشنهاد «رسانه قطبنما»:

چطور کمپین گردشگری راه اندازی کنیم + ۸ گام عملی

مطالب مرتبط